Конспекти занять з дітьми
ФІЗКУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ «ВІТАМІНИ»
Автор: Ласточкіна Людмила Геннадіївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N23 «Голубок» Кемеровська область, місто Междуреченськ.
Введення.
Кожен люблячий батько хоче бачити свою дитину щасливою. При цьому мається на увазі, що щаслива дитина це людина фізично здоровий і міцний, розумово і естетично розвинений, володіє різноманітними практичними вміннями, які допоможуть утвердитися в житті, досягти успіху, бути коханим оточуючими. Тому в дошкільному освітньому закладі необхідний пошук нових підходів до оздоровлення дітей, що базується на багатофакторному аналізі зовнішніх впливів, моніторингу стану здоров'я кожної дитини, обліку та використання особливостей його організму, індивідуалізації профілактичних заходів, створення певних умов.
Ми пропонуємо вам конспект фізкультурно-пізнавального заняття який допоможе педагогам дати дітям знання про вітаміни та їх ролі в житті людини, а також сформувати уявлення про корисних для організму людини продуктах харчування.
Для підвищення інтересу на занятті використовується нестандартне обладнання. Комплекс підібраних вправ дозволяє створити найбільш оптимальні умови для правильного положення тулуба і гармонійної тренування основних груп м'язів, а також для поліпшення рівноваги і рухової координації. Заняття наповнене нетрадиційним змістом: ритмічними рухами, що сприяють розподілу навантаження на всі групи м'язів, елементами коригуючої і дихальної гімнастики.
В ході заняття проводяться заходи для зняття м'язової, нервової та психоемоційної напруги, а також оздоровчо-профілактичні дії.
Сподіваємося, що запропоноване заняття допоможе педагогам в процесі практичної діяльності з дітьми.
ФІЗКУЛЬТУРНО-ПІЗНАВАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ «ВІТАМІНИ».
Мета:
Формування у дітей знань про вітаміни та їх користь для здоров'я людини.
Програмне зміст:
Формувати у дітей уявлення про корисних для організму людини продуктах харчування. Узагальнювати знання про користь рослинних продуктів для здоров'я людини.
Розвивати спритність, стрибучість, точність рухів, окомір, вміння чітко реагувати на команди.
Розвивати вміння координувати рухи з текстом вірша.
Виховувати інтерес до спільних колективних дій.
Обладнання: лавки, модулі різної висоти, фішки, картки із зображенням продуктів за кількістю дітей, кола з буквами А, В, С, Д, муляжі овочів за кількістю дітей, дві корзини, дуги (4 шт.), м'яч.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, що таке вітаміни? (відповіді дітей). Вітаміни - це речовини, які необхідні нам для здоров'я і бадьорості. Якщо в їжі недостатньо вітамінів - людина часто хворіє, стає млявим, слабким, сумним.
Як ви думаєте, де людина знаходить вітаміни? Правильно. Він їсть корисні продукти, які містять багато корисних для людини речовин. Назвіть продукти, які на ваш погляд багаті вітамінами і корисними для нашого здоров'я. Так, хлопці, нам необхідно вживати в їжу овочі, фрукти, молочні продукти, каші, які багаті вітамінами.
Сьогодні я пропоную вам вирушити на город. Ви готові? Тоді в шлях.
I частина:
Ми йдемо на город, скільки нас відкриттів чекає!
Ми крокуємо один за одним лісом і зеленим лугом
(ходьба в колоні по одному).
У шлях йдемо ми спозаранку. Не забудьте про поставу.
Ми походимо на шкарпетках, а потім на п'ятах.
(ходьба на носках - руки на поясі, ходьба на п'ятках, руки за головою).
До чого трава висока: кропива, то осока.
Вище ноги піднімай - на траву не наступай.
(ходьба з високим підніманням коліна).
Раз, два, раз, два - побігла дітвора.
Вправо, вліво і вперед - разудалый ми народ! (біг врозтіч)
Раз присіли, два присіли, нахилитися захотіли.
Ми до п'ят дотяглися, распрямились, посміхнулися.
Довго ми, хлопці, йшли і прийшли на город (ходьба на відновлення дихання).
Перешикування з колони по одному в колону по два, в русі.
II частина:
Загальнорозвивальні вправи з елементами коригуючої гімнастики:
І. п. лежачи на спині, руки вздовж тулуба.
Піднімають і опускають прямі ноги (8-10 разів).
Кругла, розсипчастим, білого,
На стіл вона з полів прийшла. Ти посоли її трошки,
Адже, правда, смачна... (картопля).
2. В. п. те ж.
1 згорнутися в «клубочок», обхоплюючи руками коліна; 2 - в. п. (8-10 разів).
Щоки рожеві, ніс білий, в темряві сиджу цілий день,
А сорочка зелена, вся на сонечку вона (редиска).
3. І. п. лежачи на животі, руки витягнуті вперед.
1-3 - тягнуться за руками, напружуючи всі м'язи, відтягуючи шкарпетки; 4 - в. п. (8 разів).
Зелений, гладкий молодець, лежить на грядці... (огірок).
4. І. п. лежачи на животі, руки під грудьми.
1 - підняти вгору корпус і голову, спираючись долонями в підлогу; 2 - в. п. (6 разів).
Над землею трава, під землею червона голова (буряк).
І. п. лежачи на животі, руки витягнуті вгору.
Перекати з живота на спину і назад (по 4 рази).
Підставивши сонцю бочок, лежить на грядці (кабачок).
І. п. - о. с., руки на поясі. Стрибки по колу в присяд, у чергуванні з ходьбою (2 рази).
Розколовся тісний будиночок на дві половинки,
І звідти посипалися намистинки-дробинки (горох).
7. І. п. - о. с., руки в сторони.
Піднятися на шкарпетки з хлопком над головою (10 разів).
Я під сонечком росту, я помітний за версту (соняшник).
Основні види рухів:
Гра - естафета: «Смуга перешкод».
За сигналом перші гравці біжать по лавці, потім стрибають через модулі різної висоти (10-20-30 см), оббігають фішку, біжать назад без завдання, передають естафету наступному гравцеві, стають у кінець колони (2-3 рази).
Естафета «Хто швидше збере овочі в кошик?»
У кожного гравця в руках по одному овочу. За сигналом перші гравці біжать до воріт, пролазять крізь одні, потім через інші, підбігають до кошику, опускають в неї овоч, біжать назад без завдання, передають естафету наступному гравцеві (2-3 рази).
3. Естафета: «Вітаміни».
Гравці діляться на чотири команди.
У гравців першої команди зображення продуктів, багатих вітаміном А. У гравців другий - зображення продуктів, багатих вітаміном В, у третьої - вітамін С, у четвертої - вітамін Д.
У протилежного боку залу лежать гуртки з буквами А, В, С, Д. Діти по черзі підбігають до них і викладають навколо гуртків свої картки, повертаються до своєї команди.
III частина: Гра малої рухливості «Шкідливі і корисні продукти»
Діти стоять у колі. Ведучий кидає м'яч гравцеві, називаючи продукт. Якщо продукт корисний - дитина ловить м'яч, якщо шкідливий - відкидає його назад.
Список літератури
Анісімова, Т. Р. Формування правильної постави та корекція плоскостопості в дошкільнят. Волгоград, Видавництво «Учитель», 2009 р.
Бабенкова, Е. А. Ігри, які лікують (для дітей від 3-7 років). Москва «Творчий центр», 2009 р.
Голіцина, Н.С. «Нетрадиційні заняття фізкультурою в дошкільному освітньому установі», Москва, 2004 р.
Галанова, А. С. Ігри, які лікують. Педагогічне суспільство Росії, Москва, 2005 р.
Картушина, М. Ю. «Бути здоровим ми хочемо», Москва, 2004 р.
Моргунова, О. Н. «Профілактика плоскостопості та порушень постави в ДНЗ». Практичний посібник. ТЦ «Вчитель», Воронеж, 2005 р.