![]() ![]() |
|||||||||||||||||||
![]() |
|||||||||||||||||||
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|
||||||||||||||
Конспекти занять з дітьмиЯ. Моя сім'я. Мої друзі.Інтегроване заняття з музики і соціалізації у середній (старшої) групі.Автори: старший вихователь Світлана Анатоліївна Смілянська, музичний керівникОлена Михайлівна Рогожина, Північно-Західне окружне управління освіти ГБОУ дитячий садок N 2302, р. Москва. Мета: Сформувати у дитини уявлення про себе, про людей, які його оточують, висловлювати свої почуття по відношенню до оточуючих. Завдання:
Обладнання: Ілюстрації: сім'я; граючі діти, діти відбирають іграшки, б'ються і допомагають один одному. Репертуар: «Колискова» (муз. Р. Паулса, сл. В. Ласманиса), «Справжній друг» (муз. Б. Савельєва, сл. М. Пляцковського), танець-гра «Давай дружити» (муз. Ст. Вітліна), «Материнські ласки», «Тато й мама» (муз. А. Гречанінова), фонограма пісні «Барбарики». Попередня робота: Розучування з дітьми віршів, прислів'їв, приказок про сім'ю та дружбу; розучування пісень про дружбу, колискової, музичних ігор-танців; бесіди з дітьми про сім'ю, про друзів; перегляд мультфільму «Тимко і Дімка», обговорення. Хід заняття: Діти під музику заходять до залу, сідають. Вихователь: Ми з вами сьогодні поговоримо про вас самих і про тих, хто з нами поруч вдома і в дитячому саду. Коли ви були зовсім маленькі, в дитячий садок Люблять тебе без особливих причин. Сім'я - це найголовніше в житті кожної людини, і великого і маленького. Діти читають вірші (по рядку): Сім'я - це щастя, любов і удача. Музичний керівник: Діти виконують «Колискову» (муз. Р. Паулса, сл. В. Ласманиса ) Вихователь: Любов до мами своїм дітям найсильніша. Які ви знаєте приказки, прислів'я про маму, про її любов до своїх дітей? Діти читають прислів'я. З допомогою дорослого діти пояснюють прислів'я. Музичний керівник пропонує дітям послухати п'єсу «Материнські ласки» (муз. А. Гречанінова). Вихователь: А як ви називаєте свою маму, коли хочете висловити свою любов до неї? (матуся, мамуся...). А як ви тата лагідно називаєте? Музичний керівник: Послухайте п'єсу, яка називається «Мама і тато», а потім розповісте, що ви згадали, коли слухали цю музику, які почуття, який настрій викликала ця музика. Виповнюється п'єса «Мама і тато» (муз. А. Гречанінова). Музичний керівник: Про що ж ви думали, що ви згадали, слухаючи цю музику? (дорослий допомагає дітям охарактеризувати музику). Вихователь: Коли ви підросли, стали ходити в дитячий сад. Тут у вас з'явилося багато друзів. Чим вам подобається займатися у дитячому садку разом зі своїми друзями? (граємо, гуляємо, ліпимо, малюємо, танцюємо, співаємо). Діти стають парами, виконують танець. Вихователь: А навіщо потрібні друзі? Що значить дружити? (відповідь дітей: друзі допомагають один одному, не сваряться, не ображають один одного, разом їм цікаво). Дитина читає вірш. Ось як буває, якщо не поступатися один одному. А ви так не робите? Діліться один з одним іграшками? Не жадничаете? Дитина читає вірш про дружбу, потім виконується пісня про дружбу «Справжній друг» (муз. Б. Савельєва, сл. М. Пляцковського). Вихователь: Скажіть, хлопці, а мама і тато можуть бути вашими друзями? Танець «Барбарики». Підсумок: про рідних, про дружбу, прислів'я та приказки про маму, сім'ї, дружби. Під пісню «Справжній друг» діти виходять із залу. |
|||||||||||||||||||
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |