logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

У зоопарку.

Інтегроване заняття з музики і ознайомлення з художньою літературою в 2-й молодшій групі.

Автори: старший вихователь Світлана Анатоліївна Смілянська, музичний керівник Олена Михайлівна Рогожина, Північно-Західне окружне управління освіти ГБОУ дитячий садок N 2302, р. Москва.

Мета: Закріпити знання дітей про тварин через художньо-музичну композицію.

Завдання:

  • Закріплювати знання дітей про тварин, формувати вміння співвідносити назви тварин з їх призначенням;
  • Закріплювати знання дітей про творчість С. Я. Маршака, формувати вміння читати вірші з виразом, використовуючи всі виразні засоби;
  • Продовжувати навчати дітей рухатися відповідно до характеру музики за допомогою рухів передавати образи різних тварин;
  • Злагоджено і виразно виконувати пісні, активно брати участь у музичних іграх.

Обладнання: іграшки різних тварин: сороконіжка, верблюд, жираф, слон, лев, тигр, білий і бурий ведмеді, заєць, мавпа, крокодил, воробей (або їх зображення); ілюстрації ведмедя, кенгуру, моржа, слона, журавля; обручі для клітин, вивіска «Зоопарк».

Репертуар: фонограми ігор «Сороконіжка», «У жирафа плями-плями»;
«Бурий ведмедик», «Сірий зайчик» (муз. Красева, сл. Ст. Мирович), «Слон» (муз. К. Сен - Санса), «Свято в зоопарку» (муз. Л. Бірнова, сл. Ст. Вікторова).

Попередня робота: Розучування з дітьми віршів С. Маршака, розучування танців і пісень, бесіди про тварин.

 

Хід заняття:

Під музику діти заходять до залу, сідають

Музичний керівник: Хлопці, до нас в гості прийшла сороконіжка і запрошує нас у веселу подорож. Разом з нею ми підемо в зоопарк. Давайте ми теж перетворимося на велику стоногу і побіжимо відвідувати звірів.

Діти встають паровозиком, кладуть один одному руки на плечі і рухаються під пісню «Сороконіжка». Після гри сідають на стільчики.

Вихователь: Ось ми і в зоопарку. У зоопарку хто крилатий, хто вусатий, хто носатий. А тут - верблюд. Він горбатий, він гордий, він двогорбий. А ви знаєте, хлопці, наш верблюд, виявляється, дуже любить поїсти.

Дитина читає вірш С. Маршака «Верблюд».

Бідний маленький верблюд-
Є дитині не дають.
Він сьогодні з'їв з ранку
Тільки два таких відра.

(вихователь демонструє 2 великих відра)

Вихователь: Верблюд до нас прибув зі спекотної Африки. А от його товариш, теж з жарких країн - жираф, з довгою-довгою шиєю.

Дитина читає вірш С. Маршака «Жираф».

Рвати квіти легко і просто
Дітям маленького росту.
Але тому, хто так високий,
Нелегко зірвати квітку.

Музичний керівник: А подивіться, які цятки у жирафа по всьому тулубу.
У жирафа - плями, а у зебри - смужки. А давайте ми з вами пограємо.

Проводиться гра «У жирафа плями-плями».
Після гри ведуча підводить дітей до клітці зі слоном.

Дитина читає вірш «Слон» С. Маршака.

Дали туфельки слону.
Взяв він одну туфельку
І сказав: - Потрібні ширше,
І не дві, а всі чотири.

Музичний керівник: А слону потрібні туфельки? У слона величезні ноги, він важко крокує. Давайте я вам буду зараз грати музику про слона, а ви нам покажете, як під таку музику треба рухатися.

Педагог виконує уривок з п'єси К. Сен-Санса «Слон», діти рухаються, вихователь їм підказує. Потім дітей підводять «до клітки з тиграми та левами».

Вихователь: А тут у нас хижаки - леви та тигри. До клітки з хижаками ми близько підходити не будемо. Давайте сядемо на стільчики.

Діти сідають.
Діти читають вірші «Тигреня» і «Левенята» С. Маршака.

Тигреня
Гей, не стійте занадто близько!
Я тигреня, а не киска.

 

Левенята
...Ви хіба не знаєте папи -
Великого рудого лева.
У нього важкі лапи
І кудлата голова....

Музичний керівник: А ось подивіться - ведмеді. Білі ведмедики прибули до нас з самого холодного Північного Полюса. А ось бурий ведмедик, добре нам знайомий. Він хоче з нами погратися.

Проводиться гра «Я бурий ведмедик». Діти спочатку співають, потім стрибають.

Музичний керівник: А ось і зайчик сіренький. Давайте заспіваємо пісню і дізнаємося, куди він збирається.

Діти виконують пісню «Сірий зайчик умивається» (муз. М. Красева, сл. Ст. Мирович)

Вихователь:
Відгадайте загадку:
Звір смішний у величезній клітці
Стрибає з гілки на гілку.
Їсть банани, солодощі
До загальної дитячої радості. (мавпа)

З'являється мавпа, запрошує дітей потанцювати. Діти встають у коло, проводиться танець «Свято у зоопарку» (муз. Л. Бірнова, сл. Ст. Вікторова). Після танцю діти сідають.

Додатковий матеріал.
Вихователь: У зоопарку багато птахів, а є птахи, які самі сюди прилітають. Ось і горобець-воробьишко залетів.

Проводиться інсценізація вірша «Де обідав, горобець?» С. Маршака. Діти договорюють фрази, вгадують звірів за ілюстраціями.

 Вихователь - підведення підсумків: Ось і закінчилась наша подорож у зоопарк. Давайте пригадаємо, яких звірів ви бачили з жарких країн і з Північного Полюса?
Всі вірші, які ви сьогодні читали, написав дитячий поет Самуїл Якович Маршак.
Пора повертатися в дитячий сад. Давайте знову перетворимося на стоногу.

Діти будуються паровозиком і під музику виходять із залу.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове