Конспекти занять з дітьми
Гармонія весни.
Підготовча до школи група.
Автори: старший вихователь Світлана Анатоліївна Смілянська, музичний керівник Світлана Михайлівна Мохова, педагог додаткової освіти Марина Михайлівна Ледовская, Північно-Західне окружне управління освіти ГБОУ дитячий садок N 2302, р. Москва.
Мета: Комплексне розвиток музикальності дітей у практиці творчого музикування.
Завдання:
- Викликати емоційний відгук на музичний репертуар.
- Розвивати співочі навички дитини.
- Розвивати цілісно музикальність дітей через об'єднання різних відчуттів: зорових, слухових, рухових - в процесі музикування.
- Виховувати у дітей любов та інтерес до співу та музичної діяльності в цілому.
Музичний репертуар:
Пісні: «Добрий день», «Веснянка» муз. і сл. Ю. Горячев, «Пісня про Батьківщину». Гра на інструментах попурі на рос. нар. теми, ритм. вправа «Годинник». Танці: «Журавлиний клин», полька, етюд «У води».
Хід заняття
Діти входять поскоками під муз. «Козеня» Левкодимова. Встають у коло.
Виконують «Добрий день».
Розташовуються по залу в шаховому порядку.
Ведучий: Здрастуйте, хлопці. Сьогодні до нас в дитячий садок прийшли гості. Давайте привітаємо їх.
Діти вітають гостей поклонами. Спочатку дівчатка, потім хлопчики. На носочках тікають на стільчики.
Ведучий: Хлопці, подивіться, який сьогодні чудовий день. Ви всі ошатні, яскраві. Нагадайте, яка зараз пора року?
Діти: Весна!
Ведучий: Весна - це чудова пора року. Все в природі розфарбовується в яскраві фарби. В які кольори розфарбовується весна? Що стає яскравішим?
Діти: блакитне небо, жовте сонце, зелена трава, коричнева земля, червоні квіти.
Ведучий: А який зараз місяць?
Діти: Травень.
Ведучий: Люблю грозу на початку травня,
Коли весняний перший грім,
Ніби пустуючи, і граючи
Гуркоче в небі блакитному....
Перша гроза найчастіше буває в травні. Яке явище ми спостерігаємо на небі після дощу в сонячну погоду? Ви здогадалися яке?
Діти: Веселка!
Під музику входить художник.
Художник: Здрастуйте, хлопці. Як у вас чудово. Всі красиві, ошатні. А мені дуже сумно. Я написав стільки чудових зимових картин, де все блищало й іскрилося. А зараз ніяк не можу написати нові картини. Я шукаю своє натхнення.
Ведучий: А вже весна на дворі. Подивися, як багато яскравих фарб навколо тебе! (на слайді весняна картина).
Художник: Справді, весна (дивиться на картину).
Що вам подарувати?
Як мені весну тепер прославити?
Ведучий: Палітру можна пожвавити
І веселку додати туди!
Художник: Я подарую вам червоний колір (слайд з картинами червоного кольору).
Весни радісної розквіт.
Шпак летить, весна іде!
З собою він пісеньку несе!
Виконання пісні «Веснянка».
Художник: А зараз я візьму оранжеву фарбу. (слайд з картинами оранжевого кольору).
Ось колір усміхнених веснянок,
Він створює настрій єдиний.
Зближує всіх людей планети,
Зливаючись в ритм неповторний!
Ведучий: дорогі друзі! Візьміть інструменти, виконаємо таку ж яскраву і веселу композицію, як помаранчевий колір.
Гра на муз. інструментах.
Художник: А зараз я візьму жовту фарбу.
Ось сонця ранкового колір (слайд з жовтим кол.),
І жаркого літа привіт.
Як стиглий фрукт готовий він бризнути,
Він смак і радість життя!
Ведучий: Саме яскраве, ласкаве сонечко для кожної людини світить на його Батьківщині.
Виконання «Пісні про Батьківщину».
Художник: А зараз я візьму зелену фарбу.
Ось ніжний клейкий лист весняний (слайд)
І самий перший день народження.
Колір, що дозволяє рух,
Чарівний цвіт весни миті!
Ведучий: Хлопці, а що нам допомагає орієнтуватися у часі? (Годинник. Якщо діти не відповідають, ведучий задає загадку).
Ніг немає, а ходжу. Рота немає, а скажу.
Коли спати, коли вставати,
Коли роботу починати. (годинник).
Спробуємо зобразити хід годинника.
Виконання вправи на ритм «Годинник».
Художник: Величезною чашею небосхил (слайд)
Ми починаємо свій політ
В захмарний, чарівний край.
Скоріш бажання загадуй.
Дивись, яка висота,
Недарма смілива мрія
Зветься блакитний завжди,
Блакиттю чистою наповниться
І обов'язково здійсниться!
Ведучий: Навесні в голубій блакиті можна побачити політ журавлів. Ми з вами теж вчили танець «Журавлиний клин». Давайте пригадаємо його.
Виконання танцю «Журавлиний клин».
Художник: А наступна фарба - синя! (звертає увагу на слайд)
Морський пейзаж і свіжий вітер,
Нічного неба смуга,
В тумані сплять ліси,
Так, багато синяви на світі!
Загадки далеких берегів
Сьогодні я готовий розкрити!
Ведучий: Давайте уявимо водну гладь і відпочинемо біля джерела.
Етюд «У води».
Художник: І останній, незвичайний колір, який завершує нашу веселку - це фіолетовий. (Слайд). Подивіться, яка краса у нас вийшла! Яке натхнення до мене прийшов! Я готовий танцювати і радіти! Тепер я зможу написати багато чудових картин.
Ведучий: І ми зараз виконаємо чудову польку.
Виконання танцю «Полька».
Ведучий: Який колір вам найбільше сподобався? (діти відповідають).
Художник: Не сперечайтеся! Всі кольори веселки гарні і потрібні! Інакше б не було такої гармонії. Веселка дарує нам чудовий весняний настрій.
Ведучий: І таке ж чудове настрій нам подарує пісня «Що вабить птицю».
Виконання пісні «Що вабить птицю».
Художник: Спасибі, вам, хлопці. Ви допомогли мені повернути моє натхнення! Мені пора писати свої картини. До побачення...
Ведучий: ось і закінчилась наша подорож у світ гармонії кольору, музики і танцю! До побачення. (прощаємося з гостями. Діти роблять уклін.).