Конспекти занять з дітьми
Сонячні промінчики.
Заняття з розвитку предметної діяльності та пізнавальних здібностей дітей раннього віку.
Автори: старший вихователь Світлана Анатоліївна Смілянська, вихователь 1-ої молодшої групи Ірина Вікторівна Фролова, Північно-Західне окружне управління освіти ГБОУ дитячий садок N 2302, р. Москва.
Мета: формування у дітей уявлення про те, що величина
предмету не залежить від його положення в просторі; розвиток здатності впізнавати предмети за їх зображення
Завдання:
1. Освітня область комунікація:
- Практичне оволодіння нормами мови.
- Розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми.
2. Освітня галузь пізнання:
- формування у дітей уявлення про те, що величина предмета не залежить від його положення в просторі.
- закріплювати знання дітей про величину предметів і понять «маленький - великий»;
- закріплювати знання дітей про жовтому кольорі;
- закріплювати знання дітей про геометричні фігури коло;
- закріплювати знання про деяких мешканців лісу і їх харчуванні;
- розвиток здатності впізнавати предмети за їх зображення;
- розвиток здатності утримувати в пам'яті наочні образи.
Обладнання: однакові одноколірні пірамідки-конуси жовтого кольору за кількістю дітей, що складаються з 3 кілець і жовтий картонний круг («сонечко»); м'які іграшки зайчик і білочка; картинки із зображенням морквини і горішків за кількістю дітей.
Попередня робота:
- вчити дітей збирати пірамідки з 3 кілець;
- формувати знань дітей про основні кольори - червоний, жовтий, зелений, синій;
- формувати знань дітей про основних формах - коло, квадрат;
- познайомити дітей з деякими мешканцями лісу і їх харчуванням - заєць, вовк, лисиця, ведмідь, білка.
- дати уявлення про величину предметів «маленький - великий»;
- вчити впізнавати предмети в зображеннях на картинках.
Хід заняття:
Вихователь пропонує дітям сісти за стіл. У центр столу він
кладе картонний круг.
-Хлопці, подивіться, що це таке? (коло)
Якого він кольору? (жовтий)
На що схожий жовтий круг? (на м'яч, на кульку, на сонечко...)
А давайте це буде у нас сонечко. Чого не вистачає у сонечка? (промінчиків)
Сьогодні я вам принесла пірамідки (роздає дітям пірамідки)
Якого вони кольору? (жовтого)
Давайте з вами викладемо промінчики з кілець пірамідки.
Подивіться, як це можна зробити.
Вихователь знімає ковпачок з пірамідки і кладе його поруч з колом. Просить дітей зробити теж саме. Потім знімає перше колечко
- Яке це колечко? (маленьке)
Якого кольору? (жовтого)
Покладіть колечко поруч з ковпачком ось так
(вихователь показує, діти виконують).
Яке таке колечко? (велике) Якого кольорі?
Покладіть колечко поруч з маленьким колечком
(вихователь показує, діти виконують).
Яке це колечко? (найбільше) Якого кольору?
Покладіть колечко поряд з іншими кільцями (діти виконують, вихователь допомагає, підрівнює ряди).
Подивіться, яке гарне сонечко у нас вийшло, як воно яскраво світить.
А ось і гості з лісу до нас прийшли у сонечка погрітися.
Вихователь бере іграшку зайчика і білочки.
- Хто це? (зайчик) Що він любить їсти? (моркву)
А це хто? (білочка) Що люблять білочки? (горішки )
На столі розкладені картки з картинками - морквина і горішки.
- Подивіться, у мене є картки з картинками.
Що тут намальовано? (морква) А тут? (горішки)
Давайте пригостимо зайчика і білочку. Візьміть по одній картинки і віднесіть, почастуєте тваринок.
Маша, що у тебе? Кого ти будеш пригощати?
Діма, що у тебе? Кого ти пригостив?
Вихователь від імені іграшок дякує хлопцям за частування.
- Ой, хлопці, а де ж наші пірамідки?
Подивіться, від них залишилися тільки паличка та підставка. Давайте покличемо колечка додому і знову нанизуємо їх на палички, тоді пірамідки знову стануть такими як раніше!
Яке колечко покличемо спочатку?
Найбільше (діти вибирають колечко і надягають його).
Яке колечко тепер покличуть палички? (велике, але трохи менше).
А тепер яке колечко покликали палички? (маленьке)
Що нам лишилося? (ковпачок)
Подивіться, наші пірамідки зібрані.
Якого вони кольору? (жовтого) А якого кольору сонечко? (жовтого) Ось які ви молодці.
А тепер ви можете самі зробити сонечко.