logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Незнайко у нас в гостях. Геометричні фігури, узагальнення».

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень для дітей з порушеннями зору (середня група).

Автор: Закірова Оксана В'ячеславівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N15 компенсуючого виду» Орджонікідзевського району міста Уфи, Республіки Башкортостан.

Мета:
Закріпити та узагальнити знання про властивості геометричних фігур: кола, овалу, квадрата, трикутника, прямокутника.
Розвивати вміння знаходити предмети, схожі на знайомі геометричні фігури в навколишньому середовищі.
Формувати просторові відносини «на», «над», «праворуч», «ліворуч», «між».

Корекційні завдання:
Вправляти в орієнтуванні у просторі (на аркуші паперу).
Розвивати слухове увагу, зорову пам'ять.
Вправляти окорухові функції.
Розвивати розумові операції, мову і дрібну моторику.

Матеріали до заняття:
Демонстраційний - лялька Незнайка, мішок з геометричними фігурами (круг, овал, трикутник, квадрат, прямокутник); фланелеграф.
Роздатковий - лічильні палички або сірники, лист з плутаниною, фланелеграф, і набір геометричних фігур (червоний трикутник, синій квадрат, три зелених трикутника, кольоровий олівець, у кожної дитини різний.

Хід заняття:
Організаційний момент.
Пропоную тренінг - настрій.
Ми всі в зборі,
Починаємо заняття незабаром.
Наші вушка на маківці,
Очі широко відкриті.
Слухаємо, запам'ятовуємо,
Ні хвилинки не втрачаємо.
Приходить Незнайка, вітається і знайомиться з дітьми . Показує мішечок і пропонує дітям вгадати, що там всередині.
Гра «Чудесний мішечок».
Кожна дитина по черзі опускає руку в мішечок, намацує геометричну фігуру і, не витягуючи з мішечка, визначає і називає її. Потім виймає фігуру з мішечка, підтверджуючи правильність або неправильність свого припущення, і виставляє її на фланелеграф.
Пропоную Незнайку назвати одним словом те, що він нам приніс у мішку. Він не знає. Прошу допомоги у дітей. - Правильно це геометричні фігури.
Гра «Якої фігури не стало?».
Гру проводить Незнайко. Діти закривають очі долоньками, а Незнайко непомітно ховає одну з фігур на фланелеграфе, або змінює їх місцями. Гра проводиться два - три рази.
Гра «Виклади геометричну фігуру з паличок».
Пропоную дітям відгадати загадки про геометричні фігури і викласти їх з паличок (сірників).
У світі є такий предмет,
Кожен кут в ньому - прямий.
Всі чотири сторони
Однакової довжини.
Вам представити його радий,
А звуть його ... (квадрат).
- Зі скількох паличок ви побудували квадрат? Скільки у нього сторін? Скільки кутів? Скільки паличок вам знадобилося?
На мене ти подивися,
У мене всього три.
Три кути, три сторони
І вершини теж три.
Кожен повинен знати мене,
...Трикутник - це.
- тепер візьміть палички і викладіть трикутник. Скільки паличок вам знадобилося?
Немає кутів у мене
І схожий на блюдце я,
На тарілку і на кришку,
На кільце, на колесо.
Ти впізнав мене дружок
А звуть мене ... (гурток)
-Чи можна хлопці викласти гурток з паличок? Чому?
Незнайко показує на овал і дивується: - смішний гурток!
- Ти знову все переплутав Незнайко!
Хлопчик намалював коло - втік.
Тут слоненя проходив - настав.
І з кола вийшов ... (овал).
- Тепер я зрозумів! - сказав Незнайко - це овал.
- Чи можна зробити овал з паличок? Чому?
Фізкультхвилинка.
Ви, напевно, втомилися?
Ну, тоді всі дружно встали.
Ручками поплескали,
Ніжками потупали.
Покружляли, повертелись
І за парти всі сіли.
Очі міцно закриваємо,
Дружно до п'яти вважаємо.
Відкриваємо, поморгаем
І продовжуємо працювати.
Гра «Ч то буває ... круглим, квадратним, трикутним...»
Пропоную дітям знайти навколо себе або згадати предмети певної геометричної форми.
Гра «Плутанина».
- Незнайко, наші дітки знаходять геометричні фігури не тільки навколо нас, але і в плутанині - покажемо Незнайку.
На столі у кожної дитини олівець певного кольору (червоний, оранжевий, жовтий, зелений і синій). Роздаю листочки з зображенням геометричних фігур, які переплутані один з одним. Їх контури обведені відповідно в певні кольори (овал - червоний, трикутник - помаранчевий, коло - жовтий, прямокутник - зелений і квадрат - синій).
Пропоную кожному знайти фігуру відповідну його кольором олівця, розмалювати її в плутанини і потім назвати.
Гімнастика для очей.
Підійдіть, діти, до вікна,
Виберіть точку вдалині одну,
Розслабтеся, очі вниз опустіть.
Різко, різко поморгайте,
Дружно приступайте до справи.
Слуховий диктант «Викладемо картинку з геометричних фігур».
На столах у дітей фланелеграфы і набір геометричних фігур. Пропоную дітям покласти червоний трикутник на середину. Під червоний трикутник покласти синій квадрат.
- Ч то у нас вийшло? (будинок).
Пропоную покласти в правий верхній кут жовтий кружок - це сонечко. Праворуч від будиночка покласти три зелених трикутника один над одним (ялинка). Зліва від будиночка покласти жовтий овал, а на нього коричневий трикутник (гриб).
- Що знаходиться праворуч від будиночка? Що зліва від будиночка? Що розташоване між грибом та ялинкою? Що знаходиться у верхньому правому куті? - Хлопці, а чи змогли б ви викласти таку картинку з фігурок однієї форми? Я згодна, всі навколишні нас предмети мають різну форму.
- Ну, що Незнайко, тобі сподобалося, як займаються наші хлопці?
Незнайко дякує дітям за те, чого вони його навчили, і пропонує їм показати фокус. Діти складають усі фігури в мішок, закривають очі, а Незнайко, змахує чарівною паличкою і вимовляє слова: «Хочу частування дітям», і дістає з мішечка печиво «калейдоскоп» (різних геометричних форм).

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове