Конспекти занять з дітьми
"Проліски".
Автор: Потапова Іраїда Григорівна, вихователь, МДОАУ «Ялинка», Пить-ях.
Мета: познайомити дітей з першою весняною квіткою - пролісок. Закріпити ознаки весни.
Завдання: познайомити дітей з весняною квіткою - пролісок. Дати дітям уявлення про весняні явища, змін у природі: йде дощ або світить сонце.
Розвивати вміння імітувати заданий образ, розвивати мовлення, уява і художнє мислення.
Розширювати словниковий запас: сонце, дощ, пролісок, білий, ніжний, красивий.
Познайомити дітей з прийомами аплікації.
Реалізація освітніх галузей: пізнання, комунікація, читання художньої літератури, художня творчість, музика, фізична культура.
Обладнання: великі м'які модулі, квіти «проліски», ялиночки. Пензлики, дощечки, ганчірочки для всіх дітей. Мольберт, панно лісу. Металевий музичний трикутник, аудіозапис.
Попередня робота: вивчення потішок, вірші про підсніжники. Знайомство з ознаками весни.
Плановані результати: у процесі гри діти познайомляться з першими весняними квітами - проліски, познайомляться з прийомами аплікації. Закріплять ознаки весни.
Хід заняття
Вихователь запрошує дітей пограти. Читає разом з дітьми потешку; виконують руху.
Дивиться сонечко в віконце (малюють руками сонечко).
Світить в нашу кімнату (показують віконце).
Ми заплескали в долоньки (плескають).
Дуже раді сонечку (стрибає на місці).
(Лунає стукіт у двері). Входить сонечко.
Вихователь: діти, подивіться, до нас сонечко прийшло.
Сонечко: здрастуйте, діти.
Вос-ль: давайте ми з вами поздороваемся з сонечком, посміхнемося йому:
Здрастуй, сонечко - колоколнышко!
Добре, променисте і таке чисте.
Вос-ль: хлопці, ось і закінчилась нарешті зима. До нас прийшла справжня весна. Навесні променисте сонечко, велике, яскраве, тепле, але іноді навесні йде дощ.
(Звучать крапельки дощу).
Вос-ль: давайте і ми з дощиком теж пограємо.
Квітневий раптом закапав дощ: кап-кап-кап
(постукати пальчиками по долоньці)
І по калюжах ти йдеш: так-так-так.
(притопывают)
Вітер шелестить листям: ш-ш-ш.
(потирають долоню об долоню)
Дощ сильніше застукав: кап-кап-кап
(постукати пальчиками по долоньці)
Скоро зливою дощик став: кап-кап-кап
(швидко стукають пальчиками)
Дощик тихіше знов почав: кап-кап-кап і перестав.
Знову сонечко засяяло і кличе нас у ліс. В лісі виросли проліски. Підемо, помилуємося? (Так).
Діти йдуть по стежці, на їх шляху встає річка.
Вос-ль: діти, що ж нам робити, як перебратися на інший берег? (Відповіді дітей).
Правильно, давайте побудуємо місток через річку перекладають довгі модулі, йдуть по містку по одному).
Діти приходять у ліс(на килимі стоять ялинки, під ними проліски).
Вос-ль: хлопці, хочете почути казку про подснежнике. Слухайте мою історію.
«Одного разу баба-Зима зі своїми супутниками Холодом і Вітром вирішила не пускати на землю Весну. Всі квіти злякалися загрози Зими, крім проліска, який вирівняв свій стебельце і продавив пролом в товстому сніговому покривалі. Побачило Сонце його пелюстки і зігріло землю теплом, відкривши дорогу Весні».
Ми з вами знаємо вірш про подснежнике. Хто прочитає його?
«Зима іде нехотя,
Ледве чутно, не поспішаючи,
Але от пролісок розцвів - весняна душа.
Пролісок пробивається крізь жорсткий лід і сніг,
Приніс з собою радість, приніс весни привіт».
Подивіться, який пролісок красивий. У нього три пелюстки з зеленими кінчиками в оточенні трьох білих пелюсток. Пролісок красивий, ніжний, білий. Давайте повторимо ці слова.
Вихователь пропонує дітям зібрати проліски в кошик.
- Ну, ось нам пора і групу повертатися.
Повертаються у групу. Там приготований мольберт з намальованим лісом.
Вос-ль: подивіться, який чудовий ліс, а весна туди ще не прийшла. Давайте ми туди наші проліски посадимо, сонечко їх побачить, почне гріти сильніше і в ліс теж весна прийде.
Проводиться колективна аплікація.
Хлопці, подивіться, як я буду наклеювати пролісок. Я квітка покладу на дощечку. Пензликом наберу трохи клею, стеблинка намажу клеєм. Покладу пензлик, квітка наклею на проталину. Промакну зайвий клей ганчірочкою.
Діти наклеюють квіти «всьому лісі». Сонечко дивиться, хвалить дітей.
Підведення підсумків.
Хто до нас сьогодні приходив в гості? Куди ми з вами ходили? Що стало у нас на шляху? Які квіти збирали? Що ще робили? (Відповіді дітей).