logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Комахи"

Підготовча група.

Автор: Воронова Марина Федорівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий сад комбінованого виду № 50 "Дефектолог".

Мета:
закріпити знання про комах - види, середовище існування, властивості; продовжувати формувати навички та вміння виділяти звук у слові, тверді і м'які приголосні, ділити слова на склади, вимірювати довжину слів, підбирати синоніми і антоніми, використовувати багатозначні слова (крило і т. д.), підбирати риму і виразно читати вірші.

Матеріали та обладнання:
зображення комах, квітів, гнізд диких бджіл, сот різної величини, мікроскоп, іграшка Доктор Айболить.

Методи:
бесіда, спостереження, розглядання, художнє слово.

Хід заняття:

  1. Фонетична розминка.

Вихователь: Настала осінь. Стало похмуро і холодно. Все живе готується до зими.
Читається вірш Бальмонта «Осінь».
Про яку пору року йдеться у цьому вірші? Як поет описує настрій?
Діти: осінь - йде дощ, на душі сумно, стає радісно, коли з'являється сонце.
В: Так, зовсім недавно ми чули веселі пісеньки про різних комах.
Д: Пісеньку жука - жужжалочку.
Не жужжу, коли лежу,
Не жужжу, коли сиджу,
Не жужжу, коли працюю,
А жужжу, коли кружусь.
Д: Ми знаємо ще пісеньку комарика - зззуделочку.
Він свербить - зззу-зззу-зззу, захочу і вкушу.
А у змії - шипелочка.
Шу-шу-шу потихеньку продовжую шелестіти.
В: діти, змія - це не комаха.
А от бабка - це комаха. У неї стрекоталочка.
Трттт-ртр-тр-трр-тр.
Але самі веселі і дзвінкі ніжні пісеньки у
Д: Квітів!
В: Які квіти особливо люблять дзвеніти?
Д: Дзвіночок.
В: Молодці. Давайте покажемо, як дзвенить дзвіночок.
Хлопчики співають низько ззззззззззззззз. А дівчатка - тонко зь зь зь.
В. А що ще може дзвеніти? (показ дзвони)
Д. З вонок. Дзвіночок.
Ст. Давайте зробимо пальчикову гімнастику і заспіваємо пісеньку дзвони.
Дзвоник все дзвенить,
Язичком він ворушить.
Дінь-дон, дінь-дон,
Дзвоновий ллється дзвін.
2.Поділ на склади.
Дидактична гра , Збери букет,
Ст. Ми прийшли на красиву галявину, на якій росте багато різних квітів.
(показ картинок,діти називають квіти, виділяючи голосом перший звук
Ромашка,мак, нарцис). Ось ми й зібрали букет. А зараз пограємо.
До нас прилетіли наші веселі друзі-комахи. (показ картинок, діти називають
Жук,бджола,метелик). Але вони сумні , втратили свої будиночки. Допоможемо їм?
\Дидактична гра»Хто з ким дружить?
В. Щоб знайти будиночок комасі треба визначити довжину його назви
Наприклад,жук - вибрати квітка в назві якого теж один склад. Це мак.
Діти , бджола де буде жити? Бджола 2 красномовства. Для неї будиночок нар-цис,рв-за.Метелик 3 красномовства. Ро-
Маш-ка.Ц ветыи комахи вам вдячні.
Дидактична гра.Підкажи слівце.»
Ось яка історія трапилася з жуком.
Жовтець, жовтець, що хохочеш?
Так,адже ти мене...(щекочешь),
Так листочки мені щекочешь,що
Не хочеш(эахохочешь).

3.Фізкультхвилинка.
Діти вибігають і співають:
Божа корівка улети на небо,
Принеси мені хліба.
Чорного і білого тільки не горілого.
Ведучий співає «буде сонце-полечу(діти піднімають руки-крила).
Буде дожкик-посиджу.(складають руки ,сідають).
Грають кілька разів зі зміною ведучого.
4.Зв'язкова мова.
Діти розповідають ,що є метелики,бабки(очі,крила,вусики,тулуб, лапки), розглядають картинки.
В. А які у метелика крила?
Д. Округлі,великі, яскраві.
В. А у бабки?
Д. Довгі,витягнуті,прозорі.
В. А очі метелики які?
Д. маленькі.,чорні точки.
В. А у бабки?
Д. Величезні,опуклі,як кулі.
В. А як літає метелик?
Д. Тихо пурхає крилами.
В. А бабка?
Д. Швидко,стрімко ,як вертоліт,крил не видно.
5. Конкурс "Самий спостережливий".
В. А зараз у нас буде конкурс на самого спостережної.
Відгадайте «Маленька труженница всіх медом годує?»
Д. Бджола.
Ст. Як ви здогадалися?
Д. Бджола медом пригощає людей,різних звірів, ведмедя наприклад, і своїх діток бджілок.
Вона багато працює.
Ст. Знайдіть будинок бджоли,скажіть як він називається?
Д. Вулик.
Ст. Як влаштований будинок бджоли ,куди бджола мед кладе?
Д. У будиночка багато тонких,сірих стінок.вхід малесенький.Всередині соти - чашечки для
Меду.А мед роблять з квіткового пилку(Розглядаються стільники і вулик різної величини і зіставляють їх за розміром.)
В. Які вулики великі,а стільники маленькі,а ось ці крихітні,там живе маленька бджолина сімейка.
6. Дидактична гра "Багатозначні слова".
В. Що ж спільного у всіх комах,про яких ми говорили?
Д. У них крила, вони літають.
Ст. Та комахи літають за допомогою крил.А у кого ще є крила,учего є крила?
(Демонстрація малюнків:бджола, птиця. Летюча миша. Літак,млин,машина.)
Ст. Для чого машині крила?
Д. Щоб не бруднитися на дорозі.
В. А млині?
Д. Щоб молоти борошно.
7.Сюрпризный момент.
Ст. До нас прийшов доктор Айболить.Він приніс мікроскоп - це прилад, який робить дуже
Маленьке - великим.(Розглядання мушки.)Які у неї ніжки,крилами я.тулуб?
Спасибі, доктор,ми тепер знаємо,що є крихітні істоти,невидимі простим оком.
Є мікроби вони небезпечні для здоров'я.Деседа овреде мікробів.
Д. Треба мити руки,овочі,фрукти.Пити кип'ячену воду.
Ст. Ось і закінчилася наша прогулянка на веселу галявину.Ми дізналися багато цікавого про комах, Пограли в ігри зробили зарядку для мови, ділили слова на склади прочитали вірш про осінь розповіли про багатозначні слова дізналися ,що комах треба берегти охороняти,познайомилися з мікроскопом, дізналися про мікробах.
Попрощаємося з комахами,скоро зима,комахи сховаються в землю,в кору деревьв.
Д. До побачення, до весни!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове