Конспекти занять з дітьми
"Виручимо сновид".
ФЕМП в підготовчій групі.
Автор: Пентюрина Оксана Володимирівна, вихователь, Муніципальне бюджетне загальноосвітній установа «Середня загальноосвітня школа № 6», дошкільні групи, Тюменська область, р. Югорск.
Мета: Уточнити і узагальнити математичні уявлення дошкільнят підготовчої групи.
Навчальні завдання:
- продовжувати вчити складати арифметичні задачі і записувати їх за допомогою цифр, вчити виділяти умову, запитання, відповідь;
- закріплювати знання про сусідів числа в межах 10;
- закріплювати знання послідовності днів тижня, пір року, місяців, вміння орієнтуватися на аркуші.
- Розвиваючі завдання:
- створювати умови для розвитку логічного мислення, кмітливості, уваги;
- розвивати кмітливість, уяву, рахункові навики;
- сприяти формуванню розумових операцій, розвитку мовлення.
- Виховні завдання:
- виховувати самостійність, почуття взаємовиручки,
- виховувати інтерес до математики.
Методичні прийоми:
- ігровий (сюрпризный момент)
- наочний ( ілюстрації, дидактичний матеріал)
- словесний ( нагадування, питання, інд. відповіді дітей)
- заохочення
Обладнання: дошка, індивідуальні картки з цифрами, ілюстрації до задач, ручки, листочки з ілюстрацією літаків індивідуальні, книга із завданнями, картки з математичними знаками +/=, -.
Хід заняття:
Організація |
Зміст |
Діти стоять біля столів.
Конвертів за кількістю завдань, за кольором різні. Відкрити 1й конверт. |
Організаційний момент - физминутка:
1-2 Вище голова,
3-4 Руки ширше,
5-6 Тихо сісти.
Мотивація до заняття.
Повідомлення теми, мети заняття. Сюрпризный момент ( лист від Сновид з Місяця): «Сновиди у себе знайшли лист з дивними незрозумілими їм завданнями і просять нас з вами їм допомогти їх виконати. Допоможемо? Давайте зараз згадаємо чим ми займалися на наших заняттях».
Основний етап.
- Хлопці, конвертів із завданнями кілька, беремо який по порядку спочатку? Так, 1й.
«Дні тижня і місяці».
- Хлопці, назвіть усі дні тижня по порядку. Які вихідні? Скільки робочих днів? Які місяці ви знаєте? Зараз який? Скільки їх всього? Молодці! |
Відкрити 2й конверт.
Відкрити 3й конверт.
Зачитую завдання на додавання.
Діти разом з вихователем вирішують.
Физминутка. |
«Сусіди числа»
- У вас на столах у кожного лежить цифра. Подумайте і назвіть мені сусідів цього числа. ( вислухати кожного). Молодці! Впоралися! Давайте подивимося на наступне завдання.
«Арифметичні задачі».
- А зараз нам потрібно вирішити завдання, але спочатку згадаємо, які частини є в завданні. (діти називають- умова-то знаємо, питання -про що запитується, що потрібно дізнатися, рішення -як будемо вирішувати, відповідь-то що знайшли.) Послухайте уважно задачу: « У ляльки 2 морквини , а у зайчика 3 морквини. Скільки морквин у них разом?»
- Де умову задачі? Яке питання? Як вирішимо і запишемо рішення цифрами і знаками? Завдання на додавання або віднімання? Чому? ( стало більше)
-Правильно. А зараз задачки на кмітливість, будьте уважні.
- Скільки вух у олівців?
-Скільки животиків у 3 бегемотиків?
-Скільки носиків у матросиков? І з цим впоралися!
Втомилися? Пропоную відпочити.
У пн - я купався, а у вт-малював,
Ср-довго вмивався, а в нд-у футбол грав,
У пт-я стрибав, бігав,дуже довго танцював,
А в рб, вк-цілий день я відпочивав! |
|
Відкрити 4й конверт.
Робота в парах.
Перевіряємо біля дошки всі разом. |
- Відпочили, продовжуємо допомагати сновидам.
«Порівняй числа»
- Будете працювати в парах. Потрібно правильно розставити знаки більше/ менше. Будьте уважні! (картки з парами чисел у кожного на столі, у всіх однакові, потім перевірити на дошці).
-Давайте перевіримо. Хто до дошки піде? Вірно. |
Відкриваємо 5й конверт. |
«Орієнтування на аркуші»
-Хлопці, у вас на столах листочки з літаками. Будемо виконувати завдання разом зі мною. Кожний на своєму аркуші.1. Заштрихуйте ті, які летять вгору.2.Летять вправо. 3. Летять вниз. 4. Летять вліво. По скільки літаків? Розумничка! Це було останнє завдання. І ви всі справилися. |
Бесіда по заняттю. Вручення 5ок. |
Рефлексія заняття.
- Чи сподобалося вам заняття? А які завдання більше? І мені сподобалося, як ви працювали, всі старалися, і тому всім-5! ( роздати 5). Спасибі. |
Самоаналіз заняття:
Мета: узагальнення математичних уявлень у дошкільників підготовчої групи.
Завдання : продовжувати вправляти у складанні арифметичних завдань, в умінні порівнювати числа, називати дні тижня і місяці по порядку, називати сусідів чисел, розвивати логічне мислення, рахункові навички, виховувати почуття взаємовиручки, інтерес до математики.
Для реалізації цих завдань я взяла традиційну форму організації заняття .
Форми роботи: фронтальна, робота в парах, індивідуальна. Тип заняття - закріплення.
Етапи:
- організ.момент ( настрій на заняття, сюрпризный момент-лист від місячних чоловічків)
- мотивація (постановка мети і завдань перед дітьми)
- основний (безпосередня робота з дітьми)
- закріпляючий (рефлексія, нагородження за роботу)
Методи, які використовуються на занятті - пізнавальний (завдання, кмітливості),
Соціальний (форми роботи), емоційний (атмосфера під час роботи, викликати інтерес до заняття), рефлексія (підсумки заняття, бесіда з питань), контроль під час заняття (усний, фронтальний, заохочення). Вважаю, що застосування даних методів сприяло реалізації поставлених мною завдань на занятті. Хлопці охоче виконували всі завдання, інтерес зберігався протягом усього часу. |