logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Осіннє дерево"

Зображувальна діяльність (нетрадиційна техніка малювання) в середній групі.

Автор: Фатыхова Зіла Магсумовна, вихователь, Муніципальне Бюджетне Дошкільний навчальний заклад дитячий сад комбінованого виду № 50 «Лісова казка» місто Нижньовартовськ Тюменської області.

Мета:
-вчити дітей малювати осіннє дерево з допомогою трубочки з під соку (нетрадиційна техніка малювання), вносити в малюнок доповнення (листя різного кольору, трава тощо), які збагачують її зміст.

Завдання:
-учити передавати в малюнку будову дерева - стовбур (пензлем), гілки різної довжини (нетрадиційною технікою: за допомогою трубочки з під соку);
-закріплювати навички малювання листя прийомом вертикального мазка;
-вчити використовувати три кольори - червоний, оранжевий і жовтий при малюванні листя на дереві
-удосконалювати технічні навички;
-розвивати дихальний апарат; уява;
-виховувати позитивне ставлення до природи та бажання піклуватися про неї.

Обладнання: два будиночка і дві ляльки, мольберт, на кожну дитину: акварельні фарби, непроливайки, пензлики, трубочки з під соку, альбомні аркуші, серветки.

Попередня робота: Розглядання дерев у дитячому садку, розглядання ілюстрацій та картин о осені, "В лісі", заучування фізхвилинки про дереві "Вітер віє нам в обличчя:"

Індивідуальна робота:
-удосконалювати технічні навички з Айрат, Олесею, Грицем.
-допомагати в процесі роботи навідними запитаннями, порадами, показом тим, хто цього потребує, прийомом зображення;
-закріплювати знання про колір (коричневий, оранжевий) з Айрат, Олесею, Дилярой Б.

Словникова робота: -
- закріпити у мовленні дітей пальчикову гімнастику
- збагатити словниковий запас дітей: толстунушка - ползунушка, завитки, різнокольорове листя, клен.

Хід заняття:
(На столику стоять два будиночка і поруч дві ляльки (лялька Маша і лялька Катя) Вихователь звертається до ляльок)
Восп: Чиї це будиночки? Хто в них живе?
Ляльки: Я лялька Маша, а я лялька Катя. Ці будиночки збудували для нас, але ми не хочемо в них жити.
Восп: Чому?
Ляльки: Подивіться самі, адже навколо них не росте ні одного деревця. Порожньо і негарно навколо. Навколо вашого дитячого садка стільки дерев росте. Які дерева ви знаєте? (Діти перераховують) Ось скільки багато, а у нас ні одного.
Восп: Не засмучуйтеся. Наші діти можуть допомогти. Вони зараз намалюють дерева і ми посадимо їх біля ваших будинків. Ви згодні діти? (Так) Але малювати дерева ми будемо незвичайним способом за допомогою трубочки з під соку.
Хлопці, подивіться на картину "Осінь" і подумайте, з чого ми почнемо малювати дерево? (Зі стовола)
Правильно. Намалюю пензлем прямий високий стовбур. Для цього я назбираю трохи більше, ніж необхідно, води та фарби на пензель і проведу пряму лінію. Яким кольором будемо малювати дерево? (Коричневим) Вийшов стовбур дерева. Що ж ще, діти, мені потрібно намалювати, щоб вийшло дерево? (Гілки)
Правильно, гілки. На стовбурі дерева у мене утворилися крапельки, ці крапельки я буду роздувати за допомогою трубочки з під соку в бажаному напрямку. Ось так. (показую) І на очах підростають гілки дерева.
Хлопці, вийшло дерево? (Так) Щоб вийшло осіннє дерево, що кольори ми будемо використовувати для малювання листя? (жовтий, червоний, помаранчевий) Таке різнобарвне листя восени буває у клена.
Набираю на кисть води і набираю жовту фарбу. Малюю листя на гілках дерева швидко, прикладаючи і відриваючи пензля від паперу. Ось так.(вертикальні мазки або способом "примакивания) Намалювала листя жовтим кольором, потім добре промою кисть водою і наберу фарбу червоного кольору. (теж саме з помаранчевої).
Що ще можна намалювати біля дерева (Травичку, гриби) Траву можна також намалювати за допомогою трубочки з під соку. Ставимо невелику пляму пензликом і роздуваємо крапельку з допомогою трубочки. Ось так.
Хлопці, моє дерево готове, але зверніть увагу, що зображення дерева займає майже весь аркуш паперу, але не виходять за край листа.
Перед тим, як почати малювати осіннє дерево для наших ляльок, потрібно розім'яти наші пальчики.

Пальчикова гімнастика:
(Кругова розминка долоні подушечкою великого пальця протилежної руки)
Толстунушка - ползунушка
Будинок - завитки,
Повзи по доріжці,
Повзи по долоньці,
Повзи не поспішай.
Роги покажи.
Самостійна робота:
(Діти сідають на свої місця. Грає мелодія "Звуки природи". Вихователь допомагає дітям у процесі роботи навідними запитаннями, порадами, показом тим, хто цього потребує, прийомом зображення)
Підсумкова частина:
(В кінці заняття запропонувати лялькам пройти вздовж столів і вибрати дерева, які вони хочуть посадити біля своїх будиночків. Ляльки і діти вказують на те чи інше дерево, дають йому характеристику, наприклад: Нехай біля будиночка росте високе і густе дерево.)
Восп: Ось скільки красивих, різнокольорових дерев тепер буде у наших ляльок.
Ляльки: Дякую хлопці. Ми їх будемо берегти, щоб вони прикрашали наше місто і щоб повітря було чистим.
(Ляльки плагодарят і йдуть)
Восп: Хлопці, що ви дізналися нового на уроці? Як називається дерево, у якого листя жовтого, помаранчевого, червоного кольору?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове