logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Бюро добрих послуг"

Автор: Абдулмеджидова Наїма Ордихановна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду «Попелюшка, ЯНАО, р. Ноябрьск.

Мета: Закріплювати у свідомості дітей знання про процес створення книги, формувати інтерес до трудової діяльності; знайомство з професією реставратора;
Створювати ситуації пошуку необхідних дій для активації розумової діяльності дітей;
Навчати прийомів ручної праці, звертати увагу на необхідність дотримання певної послідовності, використовувати зорові моделі;
Оцінювати результати та їх значимість.

Попередня робота: Ознайомлення з історією створення книги, журналу, газети (презентація, розповідь, розглядання ілюстрацій), спільне з дітьми створення альбому наочних правил обережного користування книгою, ознайомлення дітей з професіями людей, зайнятих у процесі виробництва книги (письменник, поет, журналіст, ілюстратор, редактор, працівник друкарні, верстальник, палітурник, продавець у книгарні...), з працею кожного, екскурсія в ясельну групу з метою поділитися знаннями про правила користування книгою і пропозицією допомоги в ремонті "хворих" книг, цільова екскурсія в бібліотеку для знайомства з її пристроєм, призначенням і працею бібліотекаря, виготовлення саморобної книги, оформлення в групі "скриньки реставратора" для регулярного корисної праці.

Матеріали: Клей, ножиці, кольоровий папір, клейонка, серветка, фото людей зайнятих виробництвом книги схема - алгоритм лікування книги, гість-герой Гришка, силіконові обкладинки для книг, емблеми, схема. скринька реставратора.

Хід заходу:
1. Закріплення знань про професії людей, зайнятих у виробництві книги.
- Хлопці, минулого тижня ми докладно вивчили процес створення книг, журналів і газет, виготовили книжки своїми руками, спробувавши себе в ролі кожного з її творців.
- Сьогодні ми познайомимося з новою професією, з книгою тісно пов'язаної. Тема нашої роботи зацікавила і наших гостей. Давайте з ними поздороваемся і покажемо гостям, що у нас вийшло.(вітаються). Сідайте на килим до мене ближче.
-Поки гості розглядають, згадайте, люди яких професій беруть участь у створенні книги, і дії, які вони виконують, спираючись на цю схему?(Відповіді дітей)Так, спочатку журналіст пише статтю, письменник - розповідь або казку, а поет пише вірші. Свою працю вони приносять у видавництво, де редактор читає, оцінює, виправляє помилки, передає художника-ілюстратора, щоб той намалював картинки до тесту, і знову віддає на перевірку редактору. Той вирішує, гідним чи воно повчитися, буде це твір надіслано на друк чи ні. У друкарні текст і картинки друкуються на верстатах, верстальник розрізає великі рулони пропечатанной папери на листи потрібного розміру і віддає палітурнику, який в свою чергу, підшиває і склеює листи в рівну стопку і одягає на неї барвисту обкладинку. З друкарні готову продукцію везуть в книжковий магазин, де продавець допоможе знайти книгу чи журнал по інтересам і віком.
2. Повторення правил поводження з книгою.
Ось скільки праці вкладено в книжку! І тому так важливо дотримуватися правила користування книгою, плекати її, вчити цьому молодших. Ах, хлопці, трохи не забула, до вас сьогодні Гришка Скворцов прийшов:«У Скворцова Гришки жили-були книжки, рвані, кошлаті, брудні, горбаті!Без кінця і без початку, плетіння як мочала,на аркушах каракулі, книжки гірко плакали.»
Хлопці, що ми можемо йому допомогти?
-Розповісти, як з ними поводитися.
-Згодна, це вихід:(Беру в руки альбом).Я гортаю, а ви по черзі називаєте правило.
1.Не можна малювати і писати книги.2.Не можна загинати сторінки.3.Не можна читати під час їжі, щоб не забруднити книгу.4. Розглядаємо і читаємо тільки за столом.5. Гортаємо за верхній правий кут, не слюнявим пальці.6. Після роботи повертаємо на місце - книжкову полицю.
Гришка, якщо будеш виконувати ці прості правила, книги тікати більше не стануть.

3. Знайомство з професією реставратора.
- Хлопці, нам давно пора зайнятися налагодженням книг для малят. Гришка, сідай, тобі теж корисно повчитися. Виберіть собі книжку і проходьте, хлопці, за свої робочі місця. «Бюро добрих послуг» починає свою роботу! Перевірте, чи все необхідне чергові підготували? ( перевіряють)
- Чому моя книжка відрізняється від ваших? (Відповіді дітей) ТАК! Книга побувала в руках реставратора. Не знаєте, хто це? Реставратор - це людина дивовижної професії, свого роду лікар, який повертає до життя потерті часом твори мистецтва. Він повертає речі її первісний вигляд, будь то книга, предмет меблів або картина. Його робота дуже тонка, відповідальна. Адже потрібно відновити все так, як було зроблено автором, виправити, не порушивши колишньої краси. Це вимагає величезного терпіння, знань і вправності. Робота реставратора повинна бути непомітною: якщо треба підклеїти палітурка, то латка не повинна закривати написи і малюнки, а якщо це неминуче, то реставратор підбирає латку за кольором, домальовує на неї закритий нею малюнок і написи.
4. Самостійна робота в бюро добрих послуг. Ремонт книг.
А зараз пора за роботу. Пам'ятайте: у роботі реставратора дуже важлива акуратність. Сьогодні ви - реставратори.(прикріплюю емблеми)
-З чого ми почнемо роботу?
Треба визначити, який ремонт потрібно вашій книзі, підібрати необхідний за кольором і розміром матеріал. Пригадати правила роботи з клеєм і ножицями. Як ви думаєте, як потрібно зміцнити корінець книги?
Діти відповідають. ( Нарізаємо смужку паперу, складаємо по довжині навпіл, намазуємо клеєм, накладаємо на корінець).
- Тепер здогадайтеся, як були укріплені куточки обкладинки.
Діти пропонують, а вихователь демонструє прийом роботи: відрізає квадратик, розрізає його по діагоналі і прикладає трикутники на куточки обкладинки, поєднуючи сторони і кути трикутників. Ставить на підставку зразок і пропонує звертатися до схемою, якщо подзабудут.
*Самостійна робота дітей.
В ході роботи вихователь нагадує про необхідність діяти ретельно, акуратно, перевіряти свої дії (Сім разів відміряй - один раз відріж ). Нагадує про необхідність допомагати один одному.
5. Підсумок. Перевірка і оцінка своєї роботи та роботи друзів.
-Відреставровані книги поставте на мольберт. Будь по - вашому відремонтовані найбільш акуратно. Діти самостійно вибирають і оцінюють один одного роботу
Вихователь позитивно оцінює старанність дітей, наводить приклади взаємодопомоги:
-Малюки будуть дуже раді! Тепер ви справжні реставратори, зможете утримувати свої книги у порядку і навчити цього друзів.
-А Гришка дякує вам за знання та досвід і в подяку дарує вам ось цю «Скриньку реставратора», в якій є все необхідне для ремонту книг. Спасибі. Гришка! Тепер кожен з нас, побачивши хвору книжку, відразу зможе її відреставрувати.
6. Оголошення теми подальшої роботи.
Наступного разу ми з вами навчимося робити обкладинку з підручних матеріалів: старих газет, розворотів журналів. Це необхідно вміти, щоб захистити книгу в дорозі: наприклад, вам мама купила книжку в поїзді, а силіконової обкладинки з собою немає. Проходь, Гришка, і ти! До побачення!

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове