logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Ляльки в гості до нас прийшли"

Автор: Потапова Катерина Юріївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа № 64 «Веселка» міста Сургута.

Програмовий зміст: вчити порівнювати папір і тканина, їх властивості і якості; встановлювати відносини між матеріалом предметів та способом їх використання. Розвивати обследовательские дії, вміння працювати з моделлю. Виховувати бережливе ставлення до речей, одягу.

Індивідуальна робота: ввести в активний словник прикметники, що позначають якості предметів.

Матеріал: 2 ляльки (паперова і картонна); тарілочки із зразками паперу і тканини на кожну дитину; таз з водою; два підноси; голка з ниткою; ножиці (для вихователя); клей - олівець; модель опису властивостей матеріалів; паперові сукні, фломастери (за кількістю дітей).

Хід заняття:
Діти заходять в групу. На дивані їх зустрічають дві ляльки (Катя і Маша). Вихователь:
- Подивіться, хто прийшов до нас сьогодні в гості. Це лялька Маша і лялька Катя. Привітайтеся з ними. Хлопці, ці незвичайні ляльки. Вони не схожі один на одного. Поторкайте їх. З чого пошита лялька Катя?(з тканини) А з чого зроблена лялька Маша?(з паперу)
- Лялечки прийшли до нас не з порожніми руками. Вони принесли щось цікаве і хочуть з нами погратися.
Вставляємо ляльок на маленькі диванчики, діти сідають за столи.
- Подивіться, що лежить у вас на тарілочках (папір і тканина). Візьміть шматочок паперу. Як ви думаєте, хто з ляльок це приніс? (Маша, тому що вона паперова) Поторкайте папір, яка вона? (гладка, біла, тверда і т. д.) А тепер подивіться, що принесла Катя. Візьміть шматочок тканини, погладьте, поторкайте її. Яка вона? (м'яка, приємна, гарна, тонка і т. д.)
- Хлопці, скажіть, що можна зробити з папером і тканиною? (зім'яти) Правильно (виставляю модель). Спробуйте. Що мнеться сильніше? А якщо у ляльки Каті помнеться сукню, що можна зробити, щоб воно знову стало красивим? А паперове плаття можна гладити? Чому?
- Що ще можна зробити з папером і тканиною? (порвати - виставляю модель) Спробуйте. Папір легко рветься? А тканина? Тому що міцна тканина. (повторення хором) Тканина порвати дуже важко, але ми можемо її...(показую ножиці - порізати - виставляю модель) Подивіться, що вийшло (косиночка). Давайте подаруємо її Каті (повязываю на голову ляльці).
- А якщо лялечки випадково намочат свої красиві сукні, що може статися? Давайте перевіримо.
Діти опускають у воду зразки паперу і тканини, викладають їх на підноси. Роблять висновок про те, що намокають обидва матеріалу, але папір нетривка, розмокає і рветься у воді. А тканина міцніша, не рветься після намокання.
- Хлопці, лялечки хочуть пограти з нами в іншу гру.

Від імені паперової ляльки:
-Підійдіть і покажіть мені, будь ласка, предмети, зроблені з паперу у вашій групі.
Від імені ганчір'яної ляльки:
- А тепер покажіть мені предмети, зшиті з тканини.
Ляльки разом з дітьми рухаються по групі, схвалюють або допомагають з вибором.
Ляльки:
- Виявляється, як багато речей роблять з паперу і тканини: книги, малюнки, іграшки, одяг. І всі вони потрібні людям.
Вихователь:
- Хлопці, у Каті з'явилася нова косиночка. Давайте і Маші подаруємо обновку (дістаю паперові сукні). Що це? З чого воно зроблено? Можна на папері малювати? Тоді давайте прикрасимо його улюбленим Машиним малюнком - горошинками.

Діти сідають малювати. Дарують малюнки та пропонують лялькам погостювати у них в групі.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове