Конспекти занять з дітьми
"Пограємо з Хрюшею".
Автор: Ісхакова Конвалія Мансуровна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 50 комбінованого виду», р. Казань, РТ.
Мета: Розвивати у дітей навички спілкування, виховання доброзичливого ставлення до одноліткам, розвиток емоцій.
Методи: Сюрпризный момент, гра «Путанка», розглядання картинок з різними станами, розгляду цивільних піктограм, танці під музику.
Матеріал: Хрюша (м'яка іграшка); клубок товстих ниток; картинки на яких зображені відомі дітям казкові герої в різних настроях; дві піктограми; смуток і веселість; весела танцювальна мелодія, дві ляльки, кубики.
Хід заняття
Хрюша: Я йшов до свого друга Стєпашці, але заблукав і опинився в дитячому саду. Хочу з вами познайомитися. Але вас так багато. Як же зробити, щоб усіх запам'ятати? Нехай допоможе мені чарівний клубочок.
Організовується гра «Путанка»
Діти сідають на стільці по колу. Хрюша дає дитині клубок кольорових ниток, той намотує нитку на палець. Хрюша ставить йому запитання.
Дитина: Петя
Дитина: мені 3 роки
Відповівши, дитина передає клубок іншому. Хрюша звертається до цього дитині.
Дитина: Маша
Дитина: в ляльки
Гра продовжується, поки всі діти не дадуть відповіді на 1-2 питання.
Вихователь - Ось як міцно Хрюша всіх нас зв'язала чарівною ниткою. (Розплутує дітей)
Хрюша пропонує дітям розглянути картинки, які він несе в подарунок Стєпашці. На картинках зображені казкові герої в різних емоційних станах (смуток, страх, радість, спокій).
При розгляданні діти відзначають настрій героїв, припускають, що могло з ними статися.
Вихователь: Хрюша засумував.
Показує відповідну піктограму.
Вихователь: Давайте розвеселимо його, покажемо тварин, які виступають у цирку. Як ходить ведмідь?
Діти всі разом зображують ведмедя (імітуючи рухи тварин)
Вихователь: Як слон ходить?
Діти всі разом зображують слона (імітуючи рухи тварин)
Вихователь: А якщо на арену цирку випадково забреде жаба?
Діти всі разом зображують жаба (імітуючи рухи тварин)
Вихователь: Зайчик?
Діти всі разом зображують слона (імітуючи рухи тварин)
Вихователь: Хрюша розвеселився, він сміється. Який у нього зараз настрій?
Діти знаходять відповідну піктограму
Вихователь: Подивіться на цих ляльок. Вони хочуть сісти на один і той же стілець (кубик), хоча багато стільців, і сваряться з - за цього. Як бути?
Діти шукають вихід з положення.
Діти: дівчаткам треба поступатися, треба попросити «будь ласка»
Хрюша дає погані поради» : Можна стукнути її, і вона віддасть мені стілець
Діти не погоджуються з ним
Діти: дівчаток не можна ображати, битися не добре...
Вихователь пропонує дітям уявити себе веселими звірятами: Візьміть м'які іграшки в руки і давайте потанцюємо.
Хрюша прощається з усіма: Мені було приємно познайомитися з дітлахами з вашого дитячого садка. Спасибі велике. Я до вас ще прийду. До побачення.