logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Якщо хочеш бути здоровий.»

Безпосередня освітня діяльність з ознайомлення з навколишнім.

Автор: Маланчева Валентина Сергіївна, вихователь, муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N 46 «Суничка», міста Набережні Челни, РТ.

Мета: уточнити і розширити уявлення дітей про правила поведінки в громадських місцях на прикладі поліклініки; дати дітям уявлення про будову і функціонуванні людського організму; виховувати в дітях необхідність дбайливого ставлення до себе та інших.

Матеріали до заняття: медичні карти на кожну дитину, таблиця для перевірки зору.
Хід заняття.

- Хлопці, скажіть мені ви любите подорожувати з мамою, татом. Влітку їздили куди-небудь відпочивати? А ви знаєте, що якщо їхати кудись далеко, то треба підготуватися? А як? Ось ви сіли на поїзд і їдете все далі і далі від дому. І раптом у вас починає боліти горло або зуб. Що можна зробити в дорозі? (випити таблетку). Але біль не пройшла. А як ви думаєте, в дорогу все-таки краще їхати здоровим? Що б дізнатися, здоров я, до кого потрібно звернутися? (до лікаря). Ось лікар то нас і навчить, що треба робити, що б не захворіти. Діти, давайте подумаємо, куди ж ми можемо звернутися за допомогою до лікаря, куди ми ходимо за довідкою? (у поліклініку).

- Отже, ми з вами йдемо в поліклініку. Хлопці не забувайте правила поведінки в громадських місцях, вітатися, дякувати.
Хлопці, що б йти до лікаря, що нам треба зробити, подумайте? (забрати в реєстратурі карту, назвати ім'я, прізвище, до якого лікаря йдеш). Карти наші будуть по кабінетах лікарів. Тепер можна йти до лікаря. Тільки давайте подумаємо, які правила необхідно виконувати. Вони зовсім не складні (не можна бігати і кричати). А як ви думаєте чому? Прийшли люди, які не зовсім добре себе відчувають, що у них болить голова або вухо. А у лікаря в кабінеті як ми себе ведемо? Не заважаємо лікаря займатися вашим оглядом. Сьогодні ми з вами встигнемо потрапити до трьом лікарям. Це лікар, який лікує вухо, горло, ніс - лор, лікар, який лікує очі - окуліст, лікар, якого ми викликаємо на будинок, коли у нас температура - педіатр або дитячий лікар.

Ось ми з вами в кабінеті у лікаря. Як ви думаєте, якого? (лор). Що він лікує? (вухо, горло, ніс).
Відгадайте-но загадку:
Між двох світил,
Я в середині один. (ніс)
Хлопці, а для чого людині ніс? (щоб дихати). Правильно. Давайте ми з вами спробуємо затиснути ніс пальцями. Що ми починаємо робити? (дихати ротом). Можна, звичайно дихати і ротом, але це не зручно і шкідливо. Так як ніс чудово пристосований для дихання. Адже, коли повітря потрапляє в ніс, він довго подорожує по коридорах (носових ходах) і зігріватися там, перш ніж потрапити в організм. Тому, коли у вас нежить, то треба терміново лікуватися. А для чого ще потрібен ніс? (щоб відчувати аромат).
Хлопці, ми дихаємо носом. А як ви думаєте, чому ми чуємо звуки? (вухами). Давайте-но ми з вами проведемо досвід. Спробуйте зарити вуха руками. Що сталося? Погано чуємо, стало важче спілкуватися, повинні голосніше говорити, щоб почули один одного. Щоб ми з вами добре чули, що треба робити? (доглядати за вухами, чистити їх, мити щоранку). А як ви думаєте, що не можна робити? (не можна колупати в вухах гострими предметами, слухати гучну музику - від цього люди перестають чути тихі звуки). Давайте-но ми з вами пограємо і дізнаємося, чи всі діти нашої групи добре чують? Гра «Дізнайся по голосу».
Хлопці, подивіться, а що тут намальовано? (горло). Правильно. А для чого нам потрібно горло? (для ковтання їжі). А ви знаєте, що у нас два горла? Вони знаходяться близько один з одним. Одним горлом ми ковтаємо їжу, а іншим дихаємо. Як ви думаєте, чому небезпечно сміятися і розмовляти під час їжі? (крихта може потрапити в дихальне горло). Що ми починаємо робити, якщо крихта потрапила в дихальне горло? (кашляти). Поперхнулись, говоримо ми. А закашлялись ми тому, що наш організм намагається позбутися крихти, щоб людина не задихнувся. А яку прислів'я ми знаємо?
Коли я їм, я глухий і ньому.
Давайте, хлопці, згадаємо, що важливе ми дізналися в кабінеті лікаря, який лікує вуха, горло, ніс.
«Дихати треба тільки носом. Не пхати носа дрібні предмети. Не колупати в вухах гострими предметами. Не слухати гучну музику».
Давайте ми з вами пограємо в гру «Хто далі дуне».

Послухайте, хлопці, загадку:
Брат з братом все життя сидять поруч,
Бачать цілий світ,
А один одного немає.
Як ви думаєте, для чого вам потрібні очі? (допомагають бачити, розрізняти і впізнавати предмети, їх колір, форму). Подивіться, хлопці, один одному в очі. Якого вони кольору? Ось тут у нас на столі лежать картки, ми перевіримо ваш зір. А навіщо перевіряють зір? (щоб знати, треба допомогти нашим очам краще бачити). Як можна це зробити? (з допомогою очок). А які ще окуляри ви знаєте? ( сонцезахисні - захищають від сонця). А ще нам потрібні очки, для їзди на велосипеді, мотоциклі, від пилу. У наших очей, є свої варти. Які? Подумайте! (вії, повіки, брови). Вони від чого захищають наші очі? ( від пилу, вітру, поту). А ще якогось варта ви не назвали? (сльози). Вони захищають наші очі від смітинок. Як ви думаєте, чи потрібно доглядати за очима? А як? (умивати вранці та ввечері). А ще очам, як і нам, треба займатися фізкультурою, званої гімнастикою для очей. Давайте виконаємо її всі разом.
а) міцно заплющити очі, потім відкрити (3-4 рази);
б) швидко поморгати, як метелики махають крильцями (1 хвилину);
в) подивилися вгору, вниз.
Молодці, ці вправи бажано виконувати щодня. Отже, що нового ми дізналися в кабінеті окуліста? Як треба берегти очі. Не треба довго дивитися телевізор, читати лежачи. Але зате треба робити гімнастику для очей.

А ось це кабінет ви знаєте, так як ходіть туди часто. Це кабінет педіатра. А ви знаєте, що педіатр лікує тільки дітей? Коли у нас температура, хто до нас приходить? За довідкою в дитячий сад ми теж йдемо до нього. А сьогодні ми до нього прийшли не тому, що хворі, а тому що хочемо дізнатися, чи можна нам вирушати в подорож. Давайте-ка я вас послухаю. Ось цей апарат називається фонендоскоп. Так, «дихайте глибше». Як ви думаєте, що я слухаю? (легені). А зараз? (прикладаю трубку з лівого боку грудей). «Дихай, не диши». (серце). Молодці! Потім пропоную послухати один одного. А зараз завітаємо в горло. Ви всі здорові, але вам треба зробити щеплення. Хлопці, як ви думаєте, навіщо роблять щеплення? Для того, щоб які-небудь шкідливі мікроби не потрапили в організм. Щоб ми не захворіли.
Читаємо вірш Сергія Михалкова «На щеплення». А наші хлопці не бояться робити щеплення? Всі з задоволенням ходять в медичний кабінет?
Отже, наші візити до лікарів закінчилися. Ми здорові і знаємо, як треба себе вести, щоб зберегти здоров'я.
Хлопці, вам сподобався урок?
Що нового ми дізналися?
Хто найбільше сподобався?
Чиї відповіді були найкращими і повними?

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове