Конспекти занять з дітьми
«Летіть легкі пушинки, білосніжні сніжинки»
Комплексне заняття.
Автор: Трефілова Галина Михайлівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад-Центр розвитку дитини-Дитячий садок N5 «Казка» Московська область, місто Озеры.
Мета: вчити слухати і запам'ятовувати короткий вірш, вчити відповідати на запитання за змістом рядками з вірша,
- розвивати пам'ять, інтонаційну виразність і темп мови,
- словникова робота (вправляти в підборі визначень до слова сніжинка-біла, легка, пухнаста, холодна, мереживна, ажурна, іскриста, блискуча, візерункова.
- виховувати інтерес до явищ природи, відбиваючи свої враження в малюнку.
Попередня робота: спостереження за снігом, розглядання сніжинок, загадування загадок, читання віршів і спів пісень про зиму і зимові явища, розглядання ілюстрацій, картин про зиму.
Матеріал:
Рукавиця великого розміру, кола блакитного тони 1/2альбомного аркуша, крейда білий.
Хід заняття.
Діти сидять півколом.
Питання:
-Діти, яка зараз пора року? (зима)
- Чому ви так думаєте? (холодно, на вулиці сніг)
- Скажіть, куди лягає сніг? (на землю, на будинки, на пальто, шапки, рукавиці і т. д.)
Якщо діти не дадуть відповідь, поставлю навідні запитання: «А якщо ми підставимо рукавичку на долоньці, що буде? (сніжинки ляжуть на писок і не розтануть)
Загадка.
«Біла, візерункова, зірочка малютка
Ти слети мені на руку,
Посидь хвилинку.
Покружляла зірочка в повітрі трошки
Села і розтанула на моїй долоньці».
- Про що ця загадка?
- Правильно, це сніжинка
Вірш «Сніжинки»
«Летіть, легкі пушинки,
Білосніжні пушинки
Політайте, распушитесь
Навколо ялинки покружляйте
Щоб під білим покривалом
Все навколо чарівним стало»
Питання за текстом вірша:
- Як ви думаєте, про що цей вірш? (сніжинки)
- Як називають сніжинки у вірші? (легкі пушинки, білосніжні сніжинки)
- Як би ви сказали, яка сніжинка (холодна, легка, візерункова, срібляста, ажурна, пухнаста і т. д.)
- Згадайте, де у вірші кружляють сніжинки? (навколо ялинки покружляйте)
- Що вкрили сніжинки? (землю)
- На що схожа стала земля? (на біле покривало і все навколо чарівним стало)
Фіз.хвилинка.
- Хлопці, а зараз всі ви перетворюєтеся в сніжинок. Ми з вами пограємо. Виходьте, робіть гурток, вставайте вільно і повторюйте за мною слова і руху.
«На галявинку, на лужок тихо падає сніжок
(діти качають руками, злегка присідаючи)
Вляглися сніжинки, білі пушинки
(тихо присідають)
Але подув вітерець, закружляв сніжок
(качають руками)
Танцюють всі сніжинки, білі пушинки
(діти тихо кружляють)
- Молодці! Всі сніжинки були легкі, красиві. А коли багато сніжинок, це сніг. Давайте ми з вами намалюємо сніжинки. Подивіться, у кожного з вас блакитний гурток, ажурний. На ньому ми й будемо малювати сніжинку. Це крейда. Візьміть в праву руку, а лівою притримуйте гурток та малюйте сніжинку - легку, повітряну, іскристу, красиву.
Виконання роботи.
Під час виконання робіт стежу за посадкою дітей, за правильним виконанням роботи.
Аналіз заняття.
Виконані роботи викладаю на велику рукавичку.
«Молодці, у вас вийшли дуже красиві сніжинки. Вони кружляли, кружляли і лягли на нашу рукавичку. І стало все навколо чарівним»
Література:
«Програма виховання і навчання в дитячому саду» М. Васильєвої;
«Конспекти комплексних занять з розвитку мовлення» Р. Затуліна;
«Матеріал до занять з розвитку мовлення» Т. Подрезова;
«Конспекти інтегрованих занять у другій молодшій групі дитячого саду» А. Аджи;
«перспективне планування виховно-освітнього процесу у другій молодшій групі» Н. Голіцина. |