logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Наша дружна сім'я»

Сценарій активизирующего спілкування для дітей старшої групи.

Мета: продовжувати формувати уявлення дітей про сім'ї та її членів, про доброзичливих відносинах рідних людей, про емоційний стан членів сім'ї, показати залежність цього стану від ситуації; виховувати любов і повагу до своїх рідних.
Обладнання і матеріали: родина ведмедів-ляльок з лялькового театру по казці «Три ведмедя», сімейні фотографії, альбом, фігурки-макети із зображенням дітей, дорослих, людей похилого віку (за кількістю дітей), гуртки червоного і чорного кольору (за кількістю дітей).
Активізація словника: родичі, близькі, рідні, члени сім'ї.
Хід заняття:
1.Хвилина входження в день «Пісенька привітання»
- Хлопці, ми знову разом. Я рада вас бачити і пропоную почати день з «Пісеньки привітання». (Діти разом з педагогом супроводжують спів жестами і рухами)
Здрастуй, сонце золоте, (з'єднали перед собою розкриті долоні)
Здрастуй, небо блакитне, (тягнуть руки вгору)
Здрастуй, вільний вітерець, (хитає з боку в бік підняті руки)
Здрастуй, маленький дубок, (з'єднали руки, долоні в сторони, імітуючи дерево)
Здрастуй, ранок, здрастуй, день, (розводять по черзі руки в сторони)
Нам вітатися не лінь! (показують на себе і роблять низький уклін)
- Давайте посміхнемося один одному. Мені здається, що в нашій групі стало навіть світліше. Нехай це світле, радісне настрій на весь день залишиться з вами.
2.Сюрпризный момент (прихід ведмедів), розповідь про ведмедя своєї сім'ї
Ведмідь: «Здрастуйте, хлопці. Впізнали мене? Я - Мишко з казки «Три ведмедя». Я ще маленький, і, отож, прийшов до вас не один, а разом зі своєю сім'єю мамою Настасьєю Петрівною і татом Михайлом Івановичем. Наша сім'я невелика: нас всього троє. Я дуже люблю маму і тата. Вони мене теж люблять і піклуються одне про одного і про мене. А у вас, хлопці є сім'ї? Розкажіть мені про вашу сім'ю і про те, як ви живете.
3.Розповіді дітей про сім'ю
Вихователь задає питання: З ким ти живеш? Хто у вас в сім'ї старший (молодший)? Як ти допомагаєш дорослим? У кого є брати (сестри)? Вони старше або молодше вас? З ким із членів сім'ї ти любиш грати? і т. д.
- Я бачу, хлопці, що ви можете розповісти про родину. Запам'ятайте: мами, тата, брати, сестри, дідусі, бабусі - це ваші близькі родичі, ваші рідні, ваша родина.
4. Гра «Хто ти мені?»
- Всі члени сім'ї пов'язані один з одним як-ніби невидимими ниточками - родинними стосунками. Зараз ми перевіримо, чи знаєте ви хто в сім'ї кому і ким доводиться. (Вставайте в гурток. Я буду кидати м'яч і задавати питання, а ви кидаєте м'яч мені назад і відповідаєте на запитання.)
Я тобі мама, значить ти мені (син, дочка).
Я тобі бабуся - ти мені (онук, онука).
Я тобі сестра - ти мені (брат, сестра).
Я тобі тітка - ти мені (племінник, племінниця).
Я тобі дружина - ти мені (чоловік).
Молодці, добре ви розбираєтеся в родинних стосунках.
5. Бесіда за фотографіями
Вихователь бере в руки альбом з фотографіями і читає вірш:
Є в будинку будь-якому сімейний альбом,
Як у дзеркалі ми отражаемся в ньому.
Нехай не завжди ми красиві,
Зате ці фото - правдиві.
Зберігається альбом в нашому домі,
Сімейні знімки зберігаються в альбомі.
- У кожній родині є фотографії, на яких відображені моменти вашого життя. У кого-то вони зберігаються в таких (показує) альбомах, у кого-то в комп'ютері... А ми з вами відвідаємо виставку сімейних фотографій.
Питання: Чия це фотографія? Хто на ній зображений? Де і коли зроблений цей знімок? Ти любиш їздити в село? Відпочивати на природі? І т. д.
На ваших фотографіях ми побачили, що члени сім'ї працюють, відпочивають, відвідують цікаві місця, ходять в гості. А на свята вся родина збирається разом: накривають стіл, розмовляють, танцюють і співають.

6.Музична хвилинка
І ми з вами зараз потанцюємо під пісню Р. Паулса «Золоте весілля». Ця пісня про те, як у сім'ї відзначають свято. (Діти довільно виконують танцювальні ритмічні рухи)
7.Гра «Радість чи смуток?»
Ми вже говорили про те, що в сім'ї вас люблять, піклуються про вас. А ваші вчинки можуть радувати або засмучувати ваших близьких.
У мене два гуртки: червоний і чорний. Як ви думаєте, який з них означає радість (червоний), а який прикрість (чорний)?
Зараз я вам роздам гуртки і ми пограємо: я називаю вчинок, а ви за допомогою гуртка показуєте порадує чи засмутить цей вчинок ваших близьких.
Ви з'їли на сніданок всю кашу;
ви побилися з одним;
розкидали по кімнаті всі іграшки;
допомогли мамі мити посуд;
нагрубили бабусі;
намалювали і подарували папі красивий малюнок;
перед сном побажали всім «добраніч»;
порвали нову книжку;
добре поводилися в дитячому саду.
Бачу, що ви знаєте, які вчинки можуть засмутити ваших близьких. І сподіваюся, що надалі ви будете робити тільки добрі вчинки.
8.Гра «Склади сім'ю»
Із запропонованих фігурок вам треба скласти свою сім'ю, розмістити на картоні тільки найближчих членів своєї сім'ї, тих, хто живе з вами. (Діти за столами виконують завдання)
Давайте подивимося, що у вас вийшло. У кого-то велика сім'я, у когось менше. Але в кожній родині вас люблять і піклуються про вас. Ви - найщасливіші діти на світі.
9.Акція «Сердечка на пам'ять»
Мишко зі своєю сім'єю пора повертатися додому. Він хоче подарувати вам різнокольорові сердечка. Кожен, хто отримує такий подарунок, повинен побажати своїй родині щось хороше (Мишко роздає сердечка).

10.Підсумок заняття
Послухайте вірш:
Чарівний символ життя - сім'я,
У ньому крапелька Вітчизни, в ньому - я.
У ньому папа, мама, братик, сестричка,
В ньому маленький квадратик двору.
У ньому сонце, і берізка, і будинок,
У ньому все зігріте теплом.
Бажаю, щоб у ваших родинах завжди були мир, дружба, повага, любов один до одного.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове