Конспекти занять з дітьми
«В гостях у господині Уральських гір»
Підсумковий захід в рамках теми тижня «Наш край - Урал».
Автор: Новожилова Наталія Володимирівна, вихователь МАДОУ «Центр розвитку дитини - дитячий садок N226», р. Пермі (для дітей з порушенням зору).
Інтеграція: «Пізнання», «Соціалізація», «Комунікація», «Художня творчість», «Музика», «Читання художньої літератури».
Мета: узагальнити уявлення дітей про рідний край, про його багатства.
Завдання:
1. Закріпити уявлення дітей про Пермському краї, про його природних багатств;
2. Розвивати монологічне мовлення;
3. Розвивати самостійність у продуктивній діяльності при реалізації задуму вироби;
4. Розвивати дрібну моторику рук;
5. Виховувати любов до рідного краю.
Герої: Господиня Уральських гір, Данило-майстер.
Вихователь разом із дітьми виконує завдання, підбадьорює дітей, хвалить, розповідає героїв про те, що знають діти і чому навчилися.
Хід заходу.
В групу входить Господиня Уральських гір. Кланяється.
- Ви знаєте оповіді П. Бажова. Я хочу запросити вас в гості свою казку і показати вам свої багатства. Хочете піти зі мною? (відповіді дітей).
- У деякому царстві, у деякій державі, в одному краї, можна зустріти багато чудес... А що це за край? (відповіді дітей). Але щоб відправитися в чудовий край потрібно багато знати про нього. Я задам вам питання, а моя чарівна кришталева паличка вам допоможе.
Господиня ставить питання і віддає чарівну паличку бажаючим. Підбадьорює дітей, які не дуже активні.
Питання Господарки Уральських гір:
1. Як називається край, в якому ви живете?
2. Назвіть головний місто Пермського краю?
3. На якій річці стоїть р. Перм?
4. Які річки Пермського краю ви знаєте?
5. Люди яких національностей живуть в Пермському краї?
6. Які ви знаєте міста Пермського краю?
7. Чому про пермяков кажуть «пермяк - солоні вуха»?
8. Які корисні копалини видобувають в Пермському краї?
9. Чим ще знаменитий і багатий Пермський край?
Господиня: А тепер закрийте очі (Звучить чарівна музика. На мольбертах виставляються картини, фотографії з зображенням природи Пермського краю).
Діти відкривають очі.
Господиня: Ну от ми і опинилися на теренах нашого краю. Подивіться, як тут гарно. Які у нас гарні поля, ліси, річки і гори. А скільки існує віршів про Пермському краї... Хто хоче мене потішити? (Діти за бажанням розповідають вірші розучені раніше).
Господиня: А тепер настав час показати вам мої багатства. (Діти разом з Господинею підходять до столу, оформленим у вигляді гір, тут лежать різні природні камені: силинит, малахіт, яшма, пірит, агат, вугілля. (Діти знайомляться з камінням, використовуючи умовні схеми та знаки. Після знайомства з камінням діти підходять до красивому будинку).
Господиня: А це майстерня, в ній працює Данило-майстер. Ну, показуй Данила свою роботу. (На столі перед Данилом-майстром лежать різні прикраси з природних матеріалів. Данило-майстер розповідає про виробництві таких прикрас, як важко обробляти каміння, щоб вони стали такими красивими.
Данило-майстер: Хлопці, а ви хочете самі змайструвати такі прикраси, навчитися робити таку красу? (відповіді дітей).
Дітям пропонується для роботи різні матеріали: пластилін, тісто, готові намистини, нитки. Діти можуть зліпити прикраса з пластиліну, тіста, можуть взяти намистини і придумати свою прикрасу.
Вихователь: Дякуємо вам, за те, що ви показали нам таку красу. А в подяку ми з хлопцями виконаємо для вас пісню, ми дуже готувалися до зустрічі з вами. (Виконується пісня про любов до Батьківщини).
Господиня і Данило-майстер дякують дітей, запрошують їх частіше приходити до них у гості, цінувати і любити свій багатий і красивий край. Господиня дарує дітям чарівний клубок з допомогою якого вони повертаються в дитячий сад.