logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Правила безпечної поведінки в природі.

Автор: Акімова Тетяна Володимирівна, вихователь, Державне бюджетне освітня установа "Дитячий садок N2573" р. Москва.

(Заняття проводиться на території дитячого садка).
Мета: Розвиток охоронного самосвідомості.
Завдання:
Формувати у дітей уміння передбачати небезпечні для життя ситуації, що загрожують їх здоров'ю та здоров'ю оточуючих, вміння попереджати результати можливого розвитку цих ситуацій.
Закріплювати правила безпечного поводження в різних ситуаціях при відпочинку на природі.
Виховувати у дітей природоохоронне поведінку; розвивати уявлення про те, які дії шкодять природі, а які сприяють її відновленню.

Обладнання: карта території дитячого садка, набір предметів для походу (ліхтарик, спрей від комах, йод і зеленка, пластикова пляшка з чистою водою, компас, карта подорожі), макет осиного гнізда, фігурки бджоли і оси, муляжі грибів, ілюстрації лісових ягід, кошики для збору, заборонні знаки («Остерігатися укусів комах», «не Можна чіпати незнайомі рослини», «Не знаєш грибок - не бери в кузовок» і т. д.); дидактичний посібник «Бережи Землю», зразки поведінки в навколишньому середовищі заборонного характеру: «НЕ РВИ!», «НЕ ШУМИ!», «НЕ ШКОДЬ!», «НЕ ЛАМАЙ!», «НЕ ТОПЧИ!» і т. д.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, сьогодні на нашу адресу надійшов лист з лісу. Як ви думаєте, хто з наших знайомих, які живуть в лісі, міг її прислати?
Відповіді дітей.
Вихователь: (Якщо діти називають диких тварин або казкових персонажів). Ні, всі вони неграмотні і не вміють писати і читати. А, щоб написати листа, потрібно бути дуже мудрим. Здогадалися, хто автор цього листа?
Відповіді дітей.
Вихователь: Ну що ж, перевіримо ваші здогадки (відкриває лист).
«Добрий день, діточки! Пише вам Тітонька Сова Вченого з дупла. Я навчила вас «Правил обережності», і тепер ви багато знаєте і вмієте. Тому звертаюся до вас з проханням - допоможіть Непослухе. Його запросив на день народження Домовичок Кузя. Якщо Непослуха один відправиться в шлях, то його чекає багато неприємностей. Будь ласка, проводьте його до ЧАРІВНИХ ВОРІТ».
Вихователь: Діти, допоможемо Непослухе? А ви не злякаєтеся?
Відповіді дітей.
Вихователь: Ой! Мало не забула, нам же і посилка прийшла з Вченого Дупла. А що ж надіслала наша Тітонька Сова? (Відкриває посилку). Тут ще одна записка: «Я зібрала вам все, що може знадобитися в поході. Але хочу перевірити вас, чи знаєте ви предмети першої необхідності для подорожі. Кожен з вас може взяти тільки одну необхідну для всіх річ. Ваша Тітонька Сова».
Вихователь: Ну, що впораємося із завданням? Давайте перекладемо в рюкзак необхідні для подорожі речі, але пам'ятайте умова, що одній дитині можна взяти тільки одну річ.
Діти виконують завдання.
Вихователь: А я візьму з цих предметів план-карту нашої подорожі. А де ж наш Непослуха? Щось він запізнюється. Чи Не трапилося з ним чого?
Вбігає Непослуха (в руках тримає дві кошики).
Непослуха: Здрастуйте, хлопці. Я не спізнився?
Вихователь: Здрастуй, непослуха. Запізнюєшся. Де ж ти забарився? Ми хвилювалися за тебе.
Непослуха: Я шукав подарунок для Кузі, але так і не придумав, що йому подарувати.
Вихователь: Природа багата подарунками, ми допоможемо тобі їх знайти. Ну що, в дорогу!
Візьмемося за руки, друзі,
І по стежці чудес
Вирушимо на випробування
У чарівний дивний ліс.
Виходимо на ганок дитячого садка.
Вихователь: Давайте подивимося по карті, куди нам йти? (Відкриває карту). Тут відзначені пункти, де ми повинні побувати, і знаки обережність там, де нас можуть підстерігати небезпеки. (Розглядає з дітьми карту). Перший пункт, де ми повинні побувати - город. І тут Тітонька Сова поставила для нас знак «Обережно!» Цікаво, які небезпеки нас можуть чекати? Перевіримо!
Непослуха: А я здогадався. Адже на городі можна набрати багато смачних подарунків для Кузі.
Вихователь: Ну сто ж, подивимося.
(Підходять до городу).
Непослуха: щось я нічого не бачу на вашому городі. А де подарунки?
Вихователь: Діти, а чому Непослуха не бачить врожаю на грядках? Коли ми будемо збирати врожай з городу?
Відповіді дітей.
Вихователь: Поквапився ти, Непослуха.
Непослуха (розмахує руками і кричить): Ой-ой-ой! Бджола!врятуйте! допоможіть!
Вихователь: Непослуха, зупинись! Замри! Не рухайся! Послухай, що розкажуть тобі діти про зустріч з кусючими комахами.
Діти, що треба робити, якщо навколо вас крутиться бджола? Що не можна робити ні в якому разі при зустрічі з бджолою? Як діяти, якщо вас все-таки вжалила бджола?
Вихователь: Непослуха, наші діти знають вірш про зустріч з бджолою. Зараз вони його тобі розкажуть.
Вірш.
Мене вжалила бджола,
Я закричав: «Як ти могла?»
Бджола у відповідь: «А ти як міг
Зірвати улюблений міг квітка?
Він для мене вже-ж-ж-жасно нуж-ж-ж-дружин,
Я берегла його на вже-ж-ж-жін».
Непослуха: А от мені цікаво, чи може вжалити джміль?
Діти: Джміль може вжалити, тільки якщо взяти його в руки.
Непослуха: Спасибі, хлопці, ви мене врятували. Тільки подарунка я так і не знайшов. А що це там, на дереві висить? Схоже на повітряну кульку. (Підбігає до дерева, на якому висить макет осиного гнізда). Зараз я його паличкою дістану (піднімає лежить поруч палицю).

Вихователь: Непослуха, зупинись. Прислухайся, там всередині щось дзижчить. Це не кульку.
Діти, хто з вас здогадався, що це?
Що робити, якщо ви виявили осине гніздо?
Що не можна робити ні в якому разі, якщо ви знайшли осине гніздо?
Що робити, якщо вас все-таки покусали оси?
Непослуха: Так ось про яку небезпеку нас попереджала Тітонька Сова.
Вихователь: Давайте звернемося до нашої карті і подивимося, куди нам шлях тримати далі. Знайдіть цифру два на карті. Що тут намальовано? Правильно, гриби. Ходімо на «Грибну галявинку».
Непослуха: Скільки грибів! Який з них суп вийде! Чудовий подарунок для Кузі і його гостей!
Вихователь: Знову ти поспішаєш, Непослуха. А ти вмієш збирати гриби?
Непослуха: А що тут уміти? Рви так і збирай в кошик.
Вихователь: Діти, підкажіть Непослухе, а всі гриби можна збирати в лісі?
Які бувають гриби по корисності?
З ким краще всього збирати гриби в лісі?
Який гриб смертельно небезпечний?
Вихователь: Давайте допоможемо Непослухе і зберемо до кошика тільки їстівні гриби.
Діти збирають муляжі грибів в кошик.
(Непослуха дістає кілька грибів і питає у дітей, як вони називаються).
Непослуха (показує на мухомор): А цей красивий гриб, чому не взяли? (Після відповідей дітей).Давайте його розчавити, щоб ніхто більше не зірвав його і не отруївся.
Вихователь: Ні, Непослуха, цього робити не треба.
Непослуха: Це ще чому?
Вихователь: Діти, розкажіть, чому не можна чіпати мухомор?
Непослуха: Я все зрозумів. Значить у мене в кошику тільки їстівні гриби? Спасибі! Ходімо далі.
Вихователь: Давайте подивимося по карті, що нас чекає попереду? Шукаємо цифру три. (Розглядає з дітьми карту) тут у нас «Ягідна полянка».
Підходять до «Ягідної галявині» (на кущах розвішано зображення кущових лісових ягід, на траві - зображення трав'яних ягід).
Непослуха: А ось і ще подарунки для мого друга Кузі. Тут я й сам упораюсь.
Вихователь: Не торпись, Непослуха. Ягоди збирати треба теж з обережністю.
Непослуха: Це ще чому?
Вихователь: Діти, підкажіть, яка небезпека існує при зборі ягід? Допоможіть Непослухе зібрати в кошик тільки їстівні, корисні ягоди.
Діти виконують завдання.
Непослуха (показує на Вороняче око): А цю велику ягоду чому не взяли?
Відповіді дітей.
Непослуха: А ось ще ягідки якісь залишилися. Вони теж отруйні?
Вихователь: ні, Непослуха. Просто наші діти пам'ятають головне правило в лісі.
Непослуха: Це що ще за правило?
Хоровий відповідь дітей: «Не знаєш - не бери!»
Непослуха: Запам'ятаю! Подарунків у мене багато - ходімо дпльше. Відкривайте карту - дивіться наступну цифру.
Вихователь дістає карту і разом з дітьми шукає пункт чотири.
Вихователь: А далі ми повинні потрапити в «Куточок лісу». Ходімо!
Приходять в «Куточок лісу».
Непослуха (підходить до ландышам): Які гарні квіти! Зірву їх для Кузі!
Вихователь: Зупинись! Ця квітка дуже потрібен лісі і людям!
Непослуха: Що це за квітка?
Відповіді дітей: Це конвалія.
Вихователь: Він занесений в червону книгу.
Непослуха: Це що ще за книга?
Відповіді дітей: Книга, в яку заносять всі зникаючі види рослин, тварин, комах.
Непослуха: І чим же він корисний для людей?
Відповіді дітей: Це лікарська рослина. З конвалії роблять настоянку для серця і заспокійливе.
Вихователь: Але конвалія може бути і небезпечним для таких, як ти. Яка небезпека ховається в конвалія?
Відповіді дітей: Конвалія може бути отруйним. Його ягоди, червоно-оранжеві горошини, дуже отруйні.
(Разом роблять висновок: конвалія рвати не можна. І залишають заборонний знак).
Вихователь: Є і інші отруйні рослини, які не чіпати і навіть нюхати не можна.
Непослуха: що ж Це за рослини?
Відповіді дітей: Це борщівник, вовче лико, вороняче око, беладона.
Непослуха: А якщо я доторкнуся, що буде?
Відповіді детейПоявися опік шкіри і рани, що важко гояться.
Вихователь: А що робити, якщо ви все-таки торкнулися отруйної рослини і відчуваєте, що шкіру палить?
Відповіді дітей: Потрібно негайно промити це місце великою кількістю води. Сказати обов'язково дорослим про те, що трапилося. Може знадобитися допомога лікаря.
Непослуха: Я запам'ятав. Щось я втомився.
Вихователь: Давайте відпочинемо. Присядемо на пеньочки на нашій «Галявинці " ЧОМУЧОК». Все зручно влаштувалися?
Непослуха: Як добре, шо я пішов не один, а вами, мої друзі. Один я б відразу заблукав.
Вихователь: Одному не можна ходити в ліс - це небезпечно! Потрібно, щоб з тобою обов'язково були дорослі. А якщо ти раптом заблукаєш у лісі, що будеш робити?
Непослуха: Побіжу, куди очі дивляться. Буду довго-довго бігати і коли-небудь виберуся з лесаю
Вихователь: Ось якраз цього робити не можна. Діти, розкажіть, що робити, якщо ти заблукав у лісі.
Відповіді дітей.

 

 

 

Вихователь: Запам'ятай ці правила і не марнуй часу. А ми відпочили і готові знову в шлях. Що нам скаже карта? (Розглядає карту з дітьми). Цифра «П'ЯТЬ» вказує на зупинку біля «Мудрого Дуба». Цікаво, яке завдання приготував нам сьогодні Дідусь Дуб?
(Підходять до дуба, біля якого стоїть стіл з дидактичним посібником «Збережи Землю!»
Восптатель: Ми з вами давно є «Друзями природи». Ми здійснюємо добрі вчинки, допомагаємо природі, тоді наша Земля радіє за нас, пишається нами. Але є і погані вчинки, які дуже засмучують Землю. Тому Дідусь Дуб приготував для вас таоке завдання: порадуйте нашу Землю і покладіть картинки з «добрими справами» близько веселої планети, а ті вчинки, які можуть засмутити нашу Землю - близько сумною планети.
Діти виконують завдання.
Вихователь: Давайте пообіцяємо здійснювати тільки «добрі справи», щоб наша Земля розквітала. Обіцяєте?
Відповіді дітей.
Вихователь: А наша подорож підійшла до кінця. Давайте зазирнемо в нашу карту. Залишився один пункт: «Дороговказ камінь».
Підходять до каменя.
Вихователь: Давайте прочитаємо, які поради дає нам «Дороговказ камінь». Може бути, хтось із вас хоче прочитати?
На камені напис:
«Направо підеш - до малечі потрапиш,
Наліво підеш - все з початку почнеш, а прямо підеш - «Чарівні ворота» знайдеш...»
Непослуха: Це те, що мені потрібно. Я піду прямо. Спасибі, друзі, за допомогу! До побачення!
Діти прощаються з Непослухой.
Вихователь: Які «Добру справу» ми сьогодні зробили! Вам сподобалося наше подорож? Що вас порадувало? Що огорчало7
Вихователь: Нам пора в зворотний шлях. А щоб дорога була веселіше, давайте заспіваємо нашу улюблену пісеньку «Про мурашки».

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове