logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      
      <tr>
        <td align=

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Безпосередньо освітня діяльність з ліплення «Пластилінова картина».

Автор: Ведернікова Світлана Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу «Зірочка» ЯНАО місто Ноябрьск.

Мета: ознайомлення дітей з прийомом роботи - розмазуванням по малюнку.

Завдання:
- закріплювати у дітей навички відщипувати невеликі шматочки пластиліну і розмазувати їх за малюнком;
- формувати вміння підбирати фон для своєї картини;
- розвивати вміння передавати колір і відтінки предметів, їх форму;
- виховувати інтерес до ліплення, бажання створювати власну картину.
Матеріал до заняття.
Пластилін, дошки для ліплення, пластикові кришки з малюнком, листи кольорового картону для фону картини, баночки з водою, серветки.
Хід заняття.

1. Хлопці, в нашому дитячому садку проводять виставку картин по темі «Дари Осені». Ну що хлопці, приймемо участь у виставці?

- Але картину потрібно зробити незвичайну виконану не олівцями, не фломастерами, не фарбами, не гуашшю.
- Як ви думаєте, з чого можна зробити картину?
(із пластиліну)
Тема виставки «Дари осені», а що нам осінь дарує, приносить? (гриби, ягоди, урожай овочів та фруктів)
А тепер відгадайте загадку:
Корисними вітамінами цей плід багатий,
Північними апельсинами ми кличемо....томат.
Як на нашій грядці виросли загадки,
Міцні, зелені, гарні солоні.
Давайте зобразимо на картині ці овочів! Ось одна картина на виставку вже готова.
Розглянемо її детальніше.
- Що зображено на ній? (два помідори і огірок)
- Якої форми помідори?
- Що є у помідора? (хвостик (плодоніжка), Спочатку ми викладемо хвостик (плодоніжку), а потім червону частину помідора, відщипуючи невеликий шматочок і розмазуючи вказівним пальцем по контуру, виконуючи рухи пальцем як пензликом (малюємо пальцем як пензликом, виконуючи плавні рухи) (показ вос-ля) щоб два помідора не злилися в один, можна місце їх з'єднання виділити кольором (світлішими чи темнішими, або викласти контур помідора (його край), а потім весь помідор.
А щоб помідор вийшов рівним, гладким, ніж ми будемо користуватися? Водою. Вказівний палець (пальці) змочуємо водою і розгладжуємо поверхню плавними рухами.
- Якої форми і кольору огірок?
- Які ще колірні відтінки видно на огірку? (жовті)
Щоб передати жовтий відтінок огірка треба взяти і відщипнути шматочок жовтого кольору і розмазати його з зеленим. Ось так (показ вос-ля)
Давайте повторимо, що ми будемо сьогодні робити? (Ми будемо робити картину)
- Як ви будете виконувати картину, яким способом? (відщипувати від шматка і розмазувати по малюнку)
- Що спочатку викладемо у помідора? (хвостика), а потім сам червоний помідор
- Як отримати жовтий відтінок в огірка? (Взяти шматочок жовтого і розмазувати разом з зеленим)
- А навіщо потрібна вода? (розгладжувати поверхню, щоб вийшла рівна)

2. Фізкультхвилинка. Встали, стільці відтерли.
В. п. ноги трохи розставлені, руки зчеплені в замок за спиною
У мене спина пряма, я нахилів не боюся
Выпрямляюсь, прогибаюсь, повертаюся.
Раз, два, три, чотири, три, чотири, раз, два.
Я ходжу з гордою поставою, прямо голову тримаю.
Раз, два, три, чотири, три, чотири, раз, два.
Я можу сісти і встати, сісти знову і знову встати.
Раз, два, три, чотири, три, чотири, раз, два. Сіли, спина пряма, ноги разом.
3. Можете приступати до виконання картини.
4. Закінчуємо роботу. Приберіть паперову картинку, переверніть. Добре. Хлопці, але щоб картина мала закінчений вигляд і ми могли її віддати на виставку треба вибрати картині фон, тобто основу на яку картину ми прикріпимо. Вибирайте фон і акуратно натисніть на картину, щоб вона трохи приклеїлася. Хто зробив поставте свою картину на мольберт і сідайте на місце.
Картини для виставки готові. Давайте їх розглянемо. Яка в нас вийшла краса! Овочі ніби щойно з грядки. Всі роботи гарні, всі постаралися, але ми не зупинимося на досягнутому і в своїх наступних роботах:
Звернути увагу на недоліки дітей.(не виходити за контур, робити рівні маски, доводити роботу до кінця, виконувати акуратно, дотримуватися колірні відтінки.
Я думаю, що наші картини займуть гідне місце на виставці. А тепер прибираємо робоче місце, не забуваємо протирати руки серветкою і мити з милом.

   
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове