Конспекти занять з дітьми
Безпосередньо освітня діяльність по ручній праці «Прикраса рукавиці».
Автор: Ведернікова Світлана Миколаївна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад ясла-садок комбінованого типу «Зірочка» ЯНАО місто Ноябрьск.
Мета: продовження навчання дітей навичкам роботи з природним матеріалом.
Завдання:
- продовжувати вчити дітей працювати з природним матеріалом;
- розвивати фантазію, образне й просторове мислення, дрібну моторику руки;
- виховувати вміння домовлятися, узгоджувати свої дії з діями свого сусіда при виконанні роботи.
Матеріали: ляльки Хрюша і Степашка, моделі рукавичок (картон з пластиліну у вигляді рукавички) скріплені в пар, природний матеріал: насіння соняшника, гарбуза, хурми, крупи: гречка, квасоля, горох, рис; тарілочки.
Хід заняття:
Вос-ль. Друзі мої! Подивіться, які у нас сьогодні гості.
Ляльки: Здрастуйте, хлопці! Ви, напевно знаєте як нас звати? Правильно. Я - Хрюша, а я - Степашка - ми з вами часто зустрічаємося в нашій передачі «на добраніч, малюки» А сьогодні по дорозі до вас в гості, з нами трапилася неприємність. Ми несли подарунки для малюків. А що це за подарунки ви вгадайте.
Дві сестрички, дві плетінки з овечої пряжі тонкою.
Як гуляти - їх одягати, щоб не мерзли п'ять та п'ять. (рукавиці)
Але в дорозі ми потрапили під сильний ураганний вітер зі снігом, рукавиці намокли і полиняли, дивіться, які вони стали.
- Як ви думаєте, чи сподобаються такі рукавиці малюкам?
Ляльки: Що ж робити?
Вос-ль: Діти, давайте допоможемо, відновити візерунки на рукавицях. Адже ви самі старші в саду, а малюкам потрібно допомагати. Згодні?
Подивіться, всі рукавиці скріплені у пари. Подумайте, якими матеріалами ви будете користуватися. Давайте розглянемо декілька пар рукавиць.
- Пара-це скільки? Це два.
- Про що ми можемо сказати пара? рукавичок, черевиків, шкарпеток,
- Що можна сказати про візерунку на лівій і правій рукавичці? (однаковий)
- Як можна прикрасити рукавиці? (скласти візерунок, квіти, вдавлюючи насіння в пластилін, щоб вони не впали.)
Кожен з вас прикрашає по одній рукавичці, але візерунки повинні вийти однаковими. Ви повинні домовитися і зробити пару. А тепер пальчики трохи розімніть, встали.
Пальчикова гра.
Маша рукавичку наділа, ой, куди я пальчик справи
Немає пальчика, пропав, у свій будиночок, не потрапив.
Маша рукавицю снела, подивіться - но знайшла.
Шукаєш, шукаєш не знайдеш, здрастуй пальчик як живеш!
Діти приступають до виконання завдання.
В ході роботи ляльки «підходять» до кожної пари, з цікавістю спостерігають.
Підсумок. Рукавиці оздоблені і пора їх подивитися, давайте влаштуємо виставку рукавиць. Підійдіть і покладіть свої рукавиці на стіл, і подивимося, що у вас вийшло. Діти по черзі аналізують свої роботи і товаришів.
Ляльки. Нам приємно, що ви прикрасили рукавиці, що дружно працювали, домовлялися, дуже старалися. Велике спасибі вам за допомогу. Вам хотілося б разом з нами піти в молодшу групу і подарувати дітям чудові рукавиці? Тоді вперед, ми запрошуємо вас піти разом з нами.