Конспекти занять з дітьми
«Наукова рада»
НСД з дослідження води з дітьми підготовчої до школи групи.
Автор: Канунова Зоя Олексіївна, вихователь, МБДОУ дитячий садок N350 Республіка Татарстан р. Казань.
Мета:
- Закріплювати знання дітей про воду;
- Розвивати навички самостійної дослідницької діяльності, знаходити відповідь на головне питання дослідження;
- Навчити дітей узагальнювати отриману інформацію і замалювати її на картках - символах;
- Навчити використовувати отримані висновки у повсякденному житті, берегти своє здоров'я.
Матеріали:
Загадки (про сніжинці, бурульку, інеї, дощ, град). Картки з символами (методів дослідження), картки замальовки трикутної та квадратної форми, фломастери. Банки, вкриті марлею (порожні), лупи та академічні шапочки для кожної дитини.
Попередня робота:
До заняття заздалегідь приготовані скляні баночки: з водою з-під крана, з кип'яченою водою, з талою сніговою водою, з шляхах під час відлиги бурулькою, і з водою з калюжі.
Хід заняття:
Вихователь читає загадки:
На всіх сідає,
Нікого не боїться. (Сніжинка)
Що догори ногами росте? (Бурулька)
Наді мною, над тобою
Пролетів мішок з водою
Наскочив на далекий ліс
Продірявився і зник. (Дощ)
Сріблястою бахромою
На гілках сидить взимку. (Іній)
Розсипався горох
На сімдесят доріг
Ніхто його не підбирає
Ні цар, ні цариця,
Ні красна дівиця. (Град)
Мене п'ють мене ллють
Без мене життя немає
Хто я така? (Вода)
Вихователь: - Що ви знаєте про воду?
(діти згадують раніше отримані знання про воду).
Відповіді дітей: Вода не має смаку, кольору, запаху, тече. Вода чарівниця і може «перетворюватися» в сніг, бурульки, пара, крапельки, вода потрібна усім живим організмам, без води немає життя на Землі.
Вихователь: - Звідки ви так багато знаєте про воду?
Відповіді дітей: запитав у інших, прочитав і побачив у книжці, газеті, дізнався з телепередачі, спостерігав на прогулянці. По мірі відповідей діти самі розкладають картки символи.
Вихователь: Я пропоную вам сьогодні провести дослідження води, так як це роблять вчені. Одягнемо академічні шапочки і не зберемо великий науковий рада.
Вихователь: І так, маленькі вчені, щоб людині бути здоровою, щасливою і красивою потрібно:
Відповіді дітей: Корисна їжа, чисте повітря, чиста вода.
Вихователь: А чи можна захворіти від води?
( Діти розповідають: від якої, води можна захворіти і як).
Вихователь: Зараз ви самостійно проведете дослідження води і подивіться, чи правильні ваші відповіді.
Дослідження: Діти беруть заздалегідь приготовані баночки з кип'яченою водою, з растаявшей бурулькою, з водою з - під крана, з водою з калюжі, снігом, водою з митих фруктів. Діти вибирають собі банку за бажанням і працюють індивідуально.
Вихователь: А тепер наш науковий рада має замалювати свої висновки на картках. Ви повинні вибрати для своїх символів - малюнків форму картки: забороняє (прямокутна), роздільна (трикутна).
Діти працюють з картками.
Вихователь: Що ви можете порадити іншим дітям?
(хлопці роблять узагальнення, використовуючи намальовані картки - символи)
Не можна: Смоктати бурульки;
Брати в рот сніг;
Мити руки в калюжі;
Пити воду з-під крана;
Є не миті фрукти.
Все це призводить до хвороб!!!
Можна Пити кип'ячену воду.
Вихователь: Милі дослідники. Я сподіваюся, що ви всі запам'ятали правила, і будете правильно ними користуватися в житті і нагадувати про них молодшим і старшим братам та сестрам, а так само батьків.
І завжди пам'ятайте: вода - життя! Будьте здорові!