Головна | Заняття | Консультації |
|
||||||||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьми«У пошуках веселки»Конспект заняття з пісочної терапії для дітей старшого дошкільного віку.Склала: Журавльова Алла Олександрівна, педагог-психолог МБДОУ «Дитячий садок N39»,р. Краснодар. Мета: гармонізація емоційного стану дітей, корекція негативних емоційних проявів (тривога, страх, підвищений рівень агресії). Матеріал: Пісочниця, іграшка Пісочна фея, карта місцевості, вологий пісок, кольоровий пісок, листочок, покритий піском, квіти з тактильними покриттями, парасольку, лялька Плями, музичний супровід. Хід заняття Психолог запрошує дітей до пісочниці. Вони сідають на стільці навколо «пісочниці», прикритої тканиною. Психолог: Здрастуйте, діти! Я знову дуже рада бачити вас тут. Сьогодні мені з Пісочної країни від Пісочної феї прийшла термінова телеграма. Ось вона, зараз ми її прочитаємо. Психолог читає телеграму. Допоможіть! Допоможіть! Швидше, швидше мене до себе викличте! Пісочна фея. Яка дивна телеграма. Що ж нам робити діти? Діти: (Відповіді дітей) Звичайно, ми зараз Пісочну фею викличемо сюди і все з'ясуємо. Ритуал «входу» в Пісочну країну: Щоб потрапити в Пісочну країну, треба стати навколо пісочниці і взятися за руки. Витягніть руки над пісочницею долонями вниз. Закрийте, будь ласка, очі і промовте за мною заклинання: В долоньки наші подивися, В них доброту, любов знайди, Пісочна фея, прийди! Звучить музика. Психолог бере в руки ляльку - Пісочна фея. Психолог: Відкрийте, будь ласка, очі. Подивіться, хто до нас прийшов? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Давайте для нашої гості повторимо правила Пісочної країни, щоб він переконався, що ми їх добре знаємо. Музика затихає. Діти разом із психологом повторюють правила поведінки в пісочній країні: Тут не можна кусатися, битися! І не можна кидатися піском! Можна будувати і творити; Гори, ріки і моря - Щоб життя навколо була! Нікого не ображати, Нічого не розоряти! Це мирна країна Діти, зрозуміли мене!? Розповідь Пісочної феї: Здрастуйте, діти! Як я рада, що ви отримали і прочитали мою телеграму. Ви не уявляєте, що сталося з моєю країною. В нашій пісочної країні побувала Чорна пляма і перефарбувала веселку в чорний колір. Не буде в нашій країні більше добра, тепла і світла! А що станеться без яскравих фарб, хлопці? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Не хвилюйся Пісочна фея, ми з хлопцями допоможемо твоїй країні повернути на небо різнобарвну веселку. Допоможемо діти? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Діти, дорогу нам допоможе знайти чарівний листочок, а чому він чарівний? Діти: Чарівний він тому, що покритий піском. Він шорсткий, покрите колючками. Психолог: Правильно. Ти лети, лети, листочок, Повз ялинок, повз купин, Покружи, покружи Нам стежку покажи. Звучить музика. Психолог: Хлопці, ми прийшли з вами на квіткову галявину. А господиня тут весна! Погляньте, ніж весна прикрасила весняну галявину? (на підлозі розташовані зображення весняних квітів з різними тактильними покриттями: сіль, пісок, рис...) Діти: Весняними квітами! Психолог: Виберіть собі будь квітка і розкажіть про нього. На що він схожий? Як він називається? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Ой, хлопці, подивіться, що це, як ви думаєте? (психолог показує на сліди Плями на підлозі). Це сліди Чорної плями. Візьміться за руки, підемо за ним. Може, під ними заховані фарби веселки? Діти дивляться разом з психологом під сліди. Але там нічого немає. Психолог: Фарби ми з вами не знайшли. Де наш чарівний листок?.. Ти лети, лети, листочок, Повз ялинок, повз купин, Покружи, покружи Нам стежку покажи. Психолог: Призвів листочок нас до лісового струмочка. Прислухайтеся, діти... дзюрчить струмок. Давайте запитав у струмочка, де барви веселки? Діти питають, де заховані фарби веселки. Струмок: Я не знаю. Може, мої крапельки вам підкажуть. Візьміть їх і спробуйте піднятися високо в небо. Можливо, там ви знайдете різнобарвну веселку. Діти імітують, що піднімаються високо в небо. Лунає гуркіт грому. З'являється лялька - Чорна пляма. Клякса: Ха-ха-ха! Тут немає веселки! Тут мої чорні хмари. Зараз я вас обіллю своєю чорною водою! (бризкає на дітей водою, діти тікають і закриваються яскравим парасолькою). Клякса: Ой, боюся, боюся яскравих кольорів. Тікаю, тікаю. Психолог: Де ж нам знайти фарби веселки? Давайте звернемося до нашого чарівного листочку! Ти лети, лети, листочок, Повз ялинок, повз купин, Покружи, покружи Нам стежку покажи. Психолог з дітьми підходить до пісочниці і знімає тканину з «пісочного» аркуша. Психолог: Хлопці, чарівний листочок привів нас до пісочного озера. Щось заховала в ньому Чорна пляма. Спробуйте це знайти. Діти з психологом шукають в піску, що сховала Чорна пляма, і знаходять картку, на якій намальовано, де захована скринька з фарбами. Діти шукають і знаходять скриньку. Психолог: Що в скриньці? Діти: Тут чарівні фарби, фрагменти веселки. Психолог: Давайте спробуємо розфарбувати веселку. Діти в пісочниці створюють веселку і прикрашають дуги веселки кольоровим піском. Психолог: Яка чудова веселка у вас вийшла! Подивіться на Пісочну Фею, вона повеселішала. Пісочна фея: Яка гарна стала знову моя країна, до неї повернулися яскраві фарби, вона тепер ще краще колишньою. Спасибі вам, хлопці, ви врятували мою країну. По закінченні роботи психолог пропонує дітям вимити руки і сісти на стільці. Рефлексія заняття: Психолог: Сьогодні ми з вами, мої милі чарівники, зустрілися з ким? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: З Пісочної феєю, вона попросила нас йому допомогти. Що сталося в її країні? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Нам вдалося їй допомогти, що ми для цього зробили? Як ви думаєте, у мешканців Піщаної країни який зараз настрій? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Ми з вами створювали казку. Ви були сьогодні добрими творцями. У мене зараз дуже хороший настрій: я дізналася багато нового. А що ви дізналися? Який у вас настрій? Діти: (Відповіді дітей) Психолог: Але у кожної казки є кінець, ось і наша казка закінчилася. Ритуал «виходу» з Пісочної країни: В долоньки наші подивися - Мудріше стали адже вони! Спасибі, милий наш пісок, Ти всім нам підрости допоміг! Після виголошення цих слів хлопці прощаються з Пісочної країною. Психолог: Тепер, мої милі, простягніть руки над пісочницею і зробіть рух, ніби ви скатываете кульку. Тепер прикладіть його до серця і повторюйте за мною: «Ми беремо з собою все важливе, що було сьогодні з нами, все, чого ми навчилися!» До побачення, хлопці! | |||||||||||||||||||||||||
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |