Конспекти занять з дітьми
"Чарівний мішечок"
Відкрите заняття з дітьми раннього віку.
Автор: Полянська Олена Миколаївна, вихователь, Муніципальне Бюджетне дошкільна освітнє установа муніципального освіти р. Саяногорськ дитячий сад комбінованого виду № 20 «Дельфін»
Цілі:
- вчити дітей поступово, повільно видихати повітря через рот
- відпрацьовувати правильне вимова звуків у словах
- вчити вимовляти слова чітко, вірно називати показані іграшки; називати іграшку, спираючись на слова вихователя, розкривають її назва.
- тренувати пам'ять, увагу.
Матеріал:
Красивий яскравий мішечок, лялька на руку Чарівник, гумові іграшки: ведмедик, конячка, кішка, зайчик, собачка.
Хід заняття:
Вихователь пропонує дітям зручно розташуватися на розставлених півколом стільчиках.
Лунає стукіт у двері.
Вихователь: Чуєте? Здається до нас хтось прийшов. Піду подивлюся. (Заходить на руці одягнена лялька чарівника, в іншій руці тримає гарний мішечок).
-Хлопці, подивіться, хто до нас прийшов, це справжній чарівник (чарівник вітається). Він прийшов до нас не з порожніми руками, приніс з собою чарівний мішечок, в якому багато цікавих іграшок. Давайте розглянемо мішечок, який він? (Хоровий й індивідуальні відповіді дітей).
- Молодці мішечок ми розглянули, а тепер пора заглянути всередину. (Чарівник дістає іграшку). Хто це? Діти хором відповідають: «Півник». Молодці правильно, а як півник співає? (Звуконаслідування).
Який вірш про півника ми знаємо?
ПІВНИК
-Півник, півник, Золотий гребінець, Масляна голівонька, Шелкова бородушка! Що ти рано встаєш, Голосисто співаєш, Діткам спати не даєш?
Молодці, а може хтось хоче допомогти чарівника? Викликає по одному дитині дістати іграшку з мішечка, показати її всім присутнім та назвати. Потім разом згадують знайоме вірш.
ВЕДМЕЖА
Згадуємо вірші: «Упустили ведмедика на підлогу...», «Мишко клишоногий по лісі йде...». Діти зображують гарчання Ведмедики «Р-Р-Р». Показують, як ходить Ведмедик клишоногий.
КІШКА
Як кішка співає пісеньку, як вмивається? Вислуховує відповіді дітей і пропонує згадати потешку:
Киця, киця, кицька, брись! На доріжку не сідай: Наша дитинка піде, Через киска впаде!...
ЗАЙЧИК
Чарівник запитує, що їсть зайчик, просить показати, як стрибає? Пропонує пригадати і розповісти вірш А. Барто про зайчика.
Зайчика кинула господиня, Під дощем залишився зайчик. З лавки злізти не зміг, Весь до ниточки промок.
КОНЯЧКА
А як кричить конячка? (хоровий й індивідуальні відповіді) Читають вірш А. Барто про конячку.
Я люблю свою конячку, Причешу їй шерсть гладко, Гребінцем пригладжений хвостик І поїду верхи в гості.
СОБАЧКА
-Як собака гавкає? (хоровий й індивідуальні відповіді). Пропонує заспівати пісеньку про собачку.
До нас прийшла собачка, Розумна собачка, З дітками грає, Дуже голосно гавкає: Гав-гав, гав-гав.
Чарівник хвалить дітей за те, що вони так гарно розповідали віршики, співали пісеньки; каже що йому було весело і він ще раз прийде в гості, а поки прощається, а вихователь іде проводжати його за двері. По поверненню підводить підсумок: які іграшки приносив чарівник?, чи сподобалося їм заняття?