Конспекти занять з дітьми
«Школа для звірят»
Інтегроване заняття в підготовчій до школи групі.
Автор: Воронкова Лариса Вікторівна, вихователь МБДОУ загальнорозвиваючого виду «Шуруповский дитячий садок «Дюймовочка» Фролівського муніципального району Волгоградської області.
Мета: узагальнити та закріпити знання дітей про літери, порівняння предметів по ширині і довжині, рахунок в межах 10, знання геометричних фігур;
розвивати увагу, мислення, пам'ять, орієнтування у просторі;
виховувати дбайливе ставлення до лісу, лісовим жителям.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, я хочу розповісти вам історію, яка трапилася зі мною сьогодні. Йду я вранці в дитячий сад, проходжу повз берези, а на ній сидить сорока, в дзьобі у неї конвертик, а сама вона так голосно стрекоче, що я мимоволі зупинилася, прислухалася. І ось що я почула. Виявляється, в лісі відкрилася школа для звірів і сороці доручили облетіти ліс і зібрати звірят в школу. А щоб вона нікого не забула, їй дали план, в якому вказали, в які куточки лісу потрібно злітати. Сорока попросила мене допомогти їй розібратися з планом, і тільки я взяла конверт, як невідомо звідки налетів вітер, вирвав у мене конверт і заніс його сюди.
(вихователь показує малюнок, на якому зображені контури різних предметів, серед них - контур конверта, всього 4 предмета ,дітям роздаються малюнки, точно такі - меншого формату)
Вихователь: Я весь ранок розглядала цю плутанину, але ніяк не можу знайти конверт серед безлічі інших предметів. Може бути, ви мені допоможете?
(Діти на своїх малюнках знаходять зображення конверта. Як тільки діти показали і обвели контур конверта, вихователь дістає з-за листа конверт).
Вихователь: Та ось же він! Молодці, хлопці, швидко ви його знайшли. Але що ж робити? Сорока давно відлетіла. Хто ж знайде звірят і попередити про те, що школа відкрилася і чекає їх?
(Якщо діти не запропонують свою допомогу, вихователь може питаннями підштовхнути їх до дії).
Вихователь: Отже, ми вирішили відправитися в ліс і зібрати звірят у лісову школу.
(Вихователь дістає з конверта план, діти відкривають його, визначають своє місце, до якого йдуть. Діти підходять до пенька, біля пенька сидить їжачок (іграшка), навколо лежать частини розрізних картинок і гра «Лото-казки».)
Вихователь: А ось і їжачок, але чому він такий сумний? Що у нього сталося? (висловлювання дітей). А я здогадалася, що у нього сталося. Він розглядав картинки, а вітер налетів, розірвав їх на клаптики, все змішав і переплутав. Хлопці, давайте допоможемо їжачку зібрати картинки, а він з-за них в школу запізниться.
(Діти збирають картинки, на яких зображено 4 пори року).
Вихователь: Молодці, хлопці! Їжачку допомогли зібрати картинки. Тільки от він не може зрозуміти, де який час року зображено. (відповіді дітей)
Вихователь: Чому ви так вирішили?
Вихователь: Ну добре! Ми допомогли їжачку у всьому розібратися, а тепер давайте зберемо ці частини і покладемо в конверти на пень, щоб вітер не розносив їх по всьому лісі . ( діти збирають)
Вихователь: ось їжачок не може зараз йти в школу, він не виконав домашнє завдання. Давайте йому допоможемо.
Дидактична гра « Лото-казки»
Вихователь: Тепер ми можемо забрати їжачка з собою і допоможемо йому дістатися до школи.
(Вихователь пропонує дитині взяти їжачка на руки і визначити за планом подальший шлях, діти йдуть до вказаного місця. Діти підходять до ялинки. На ялинці висить паперовий фартух з дірками).
Вихователь: Хлопці, білочка спізнюється в школу, а у неї термінова робота. Вона повісила свій фартух на ялинку, а вітер і тут встиг біди наробити: шарпав, тріпав його і вирвав ось які клаптики (вихователь показує «дірки» на фартусі)
Вихователь: Білочка в розгубленості: ніяк не може знайти потрібні заплатки. Може бути ви зможете це зробити? (діти добирають потрібні латочки і «штопають» фартух)
Вихователь: Ви так вміло заштопали фартух, що він став як новенький. Білочка дякує вам за допомогу і просить допомогти виконати домашнє завдання. Їй дали завдання також як і їжаку. (завдання на логічне мислення діти виконують індивідуально на картках)
Вихователь: Молодці! Тепер білочка може сміливо піде до школи разом з нами. Але ми ще не всіх звірів знайшли, давайте подивимося за планом, куди далі йти. Погляньте, в конверті лежать картинки, у кожної картинки свій номер. Давайте розкладемо картинки по порядку і подумаємо, яке слово тут зашифровано. (вичленення перших звуків із слів - «струмок»).
Вихователь: ось струмок (на підлозі від центру кімнати в протилежну сторону, проведено дві лінії, що позначають «струмок»). Яку цікаву загадку нам загадали. Може, спробуємо ще відгадати слова за малюнками?
(Робота по підгрупах, з предметними картинками. Скласти слова: будинок, лисиця, рак).
Молодці! Добре впоралися.
Давайте підемо вздовж струмка, він нас приведе до тих кого ми шукаємо. Прислухайтесь, як дзюрчить струмок. (звучить музика)
Вихователь: вам Сподобалася пісенька струмка? Заслухались ми, а нам треба йти далі.
(Діти підходять до берези. На ній сидять птахи. Під деревом сидить лисеня).
Вихователь: Хлопці, подивіться, який цікавий. Що його так зацікавило? Як ви думаєте? (відповіді дітей)
Вихователь: Ну звичайно, йому хочеться дізнатися, скільки на цьому дереві птахів? Допоможемо йому вирішити цю задачу? (відповіді дітей)
Вихователь: Подумайте і намалюйте стільки гуртків в ряд, скільки знайдете тут птахів (діти малюють). Подивіться, на дерево прилетіли ще дві пташки. Скільки їх стало? Запишіть відповідь числом.
Вихователь: А тепер перевернемо зворотною стороною шишку в лапках пташки і порівняємо з вашими результатами. Скажіть лисенку, скільки птахів на цьому дереві? (відповіді дітей).
Вихователь: Хлопці і у лисеняти є домашнє завдання. Ви згодні допомогти?
(робота індивідуально за картками: склад числа з двох менших).
Вихователь: Беремо цього цікавого лисенка в школу?
Физминутка «Квітка»
Вихователь: Подивіться, ось квітка розкрив свої вії назустріч сонцю. (діти розглядають квітку)
Та це весняний квітка - конвалія. А які весняні квіти ви знаєте? (відповіді дітей)
Хлопці, уявіть, що ви - весняні квіти.
Та ось на галявині пригріло сонце, і ви квіти, починаєте розпускатися. (Діти присідають, починають показувати, як розпускаються квіти).
Як змінилася лісова галявина! Молодці!
Вихователь: хто Це такі? (вихователь звертає увагу дітей на двох ведмежат, один з них сидить над мольбертом, інший «дереться вгору).
Подивіться, які кумедні ведмежата. Звідки вони тут? Що ж їх зацікавило? (відповіді дітей).
Вихователь: Так, звичайно вони хочуть розглянути двох намальованих ведмежат. Візьмемо ведмежат на руки і розповімо, чим схожі і чим не схожі намальовані ведмежата. (відповіді дітей)
(Вихователь виставляє на мольберт малюнок і пропонує індивідуально кожному скласти речення складається з трьох і чотирьох слів).
Вихователь: Спасибі, діти, ви задовольнили цікавість цих двох ведмежат, вони залишилися задоволені. Але і у них є домашнє завдання до відкриття школи. Їм треба намалювати малюнки по опорним точкам. А тут багато, що вони не встигнуть до відкриття школи. Допоможемо їм? (діти виконують завдання)
Вихователь: Ну, а тепер давайте перейдемо струмок і підемо вниз за течією, вздовж струмка. А як же нам перейти струмок? (відповіді дітей)
Вихователь: Правильно! Кожен з вас побудує місток через струмок ось з цих дощечок. (кожній дитині дається набір смужок різної довжини)
Вихователь: Хлопці, а вітер і зайчику встиг наробити біди. Опустив зайчик свій кораблик на воду, а злий вітер підхопив кораблик і викрав його далеко, далеко. Я пропоную зробити для зайчика і для всіх звірят кораблики, нехай вони пускають кораблики в цьому потічку. («Танграмм»)
(Вихователь пропонує залишити кораблики біля струмка для того, щоб звірята після уроків у школі могли їх пускати.)
Вихователь: А ось і лісова школа! (діти саджають звірят на пеньки. Дзвенить дзвінок.)
Вихователь: Хлопці, у звірят в лісовій школі починається перший урок. Давайте не будемо їм заважати. (діти йдуть)