logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

"Подорож в країну "Мульти-пульти"

Конспект підсумкового заняття з формування елементарних математичних уявлень /друга молодша група/

 Автор: Farhutdinova Віра Михайлівна, вихователь, Муніципальних дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N97 Республіці Татарстан, Тукаевский район місто Набережні Челни.

Мета
Закріпити поняття багато, один.
Тренувати здатність порівнювати кількість предметів: «більше», «менше», «стільки ж».
Закріплювати знання кольору.
Тренувати вміння розрізняти геометричні фігури.
Вправляти дітей у порівнянні по ширині, довжині предметів і позначати словами: широкий, вузький, високий, низький.
Закріплювати вміння розуміти просторові відношення між предметами: на, над, під.
Розвивати мовлення, фантазію, увагу, розумові операції.

Матеріал до заняття:
Герої мультфільмів, потяг, квитки на поїзд, геометричні фігури для позначення місць у поїзді, квіти, метелики, павутина, килим з геометричними фігурами, сонце, дощ, будиночки різних кольорів, документи до будинків (квадрати різних кольорів), листочки (широкі - вузькі), ялинки (висока - низька), пальчиковий театр (тварини), іграшка «Чебурашка», музичний запис стукоту коліс поїзда, дитячий плач.
Хід заняття:
Організаційний момент.
- Хлопці, подивіться, у нас сьогодні гості. Поздороваемся з ними.
- Сьогодні ми з вами відправимося в країну «Мульти - пульти». У цій країні ми будемо вирішувати головоломки. Головоломки - це такі незвичайні, цікаві завдання. А підготували для нас ці завдання герої, яких ви всі добре знаєте. Хочете дізнатися, хто це і виконати їх завдання?
- Тоді я запрошую вас у подорожі на казковому потязі.
Вихователь заздалегідь розставляє стільці в три колони один за одним, на спинках яких прикріплені геометричні фігури-коло, квадрат, трикутник, різних кольорів.
- Але перш ніж сісти в поїзд, нам необхідно вирішити, хто на якому місці поїде.
На окремому стоїть, заздалегідь підготовленому столі, лежать геометричні фігури, але лицьовою стороною вниз. Вихователь пропонує взяти будь-яку фігуру. Діти дивляться, називають, порівнюють фігуру з кольором і займають свої місця.
- Всі сіли, ні кого не забули, ну, тоді в шлях.
Включається запис стукоту коліс поїзда (на протязі всього заняття включається ця запис).
Основна частина.
Д/гра «Метелики».
- Хлопці, ми з вами опинилися на квітковій галявині в гостях у Віні - пуха. Він дуже любить гуляти по квітковій галявині і грати з метеликами.
- Розпустилися тут квіти, небувалої краси. Вінні - пух каже, що грав з метеликами, подув вітерець і заніс їх у мережі злого павука, нам потрібно їм допомогти звільнитися! Скільки метеликів зловив павук? (Одну чи багато?).
- Давайте їх звільнимо!
Діти звільняють метеликів з полону.
- Як ми можемо допомогти їм. (Діти пропонують свої варіанти.)
- Щоб павук не помітив і не спіймав метеликів, кожен метелик повинна сісти на квітку такого ж кольору. Давайте допоможемо їм сховатися.
Діти садять метеликів, квіти. Вихователь задає питання:
- Якого кольору метелики?
- На який квітка сяде метелик?
- Порівну чи метеликів і квітів? (немає)
- Чого більше? (квітів) Чого менше? (метеликів)
- Як зробити так, щоб метеликів і квітів стало порівну? (Діти пропонують варіанти)
- Що у нас вийшло? (Діти повинні промовити: метеликів і квітів порівну.)
- Молодці, хлопці впоралися з цим завданням, допомогли метеликам, і тепер Вінні - пух знову зможе з ними грати.
- А тепер нам з вами потрібно вирушати далі. Давайте займати свої місця і вирушимо далі.
2. Д/гра «Килим».
- Проходьте, хлопці, ми приїхали в гості до коту Матроскіну. Він сьогодні сумний, тому що його улюблений килим порвався. Давайте допоможемо йому. От у нього є різні латки, різних форм. Але кіт Матроскін не знає, куди яка латка підходить. Візьміть кожен по заплатке і знайдіть її місце.
Діти беруть латку, називають форму, колір і знаходять їй місце.
- Молодці, кіт Матроскін дуже радий, що ви йому допомогли відновити його улюблений килим.
- Наші діти знаю вірші про геометричні фігури, давайте послухаємо.
Трикутник - три кута,
Подивіться дітвора.
Три вершини дуже гострих -
Трикутник - «гостроносий».
Намалюємо ми кружечок:
Ротик в ньому і пара точок,
Сонце кругле і м'ячик,
Коло давно знайомий нам, значить.
Ось чотири сторони
І вони завжди рівні.
А фігура та, хлопці,
Називається квадратом.
- Молодці, хлопці.
- Ну а нам з вами час вирушати далі.
Діти сідають на поїзд.
3. Гра «Знайди свій будиночок».
- Ми приїхали в місто, де багато будинків. Кожному з нас належить зайняти якийсь будиночок. А вони всі різні. Щоб ви знали, в який заселитися, я вам дам документ такого ж кольору. (роздати квадрати різних кольорів)
- Якого кольору буде будиночок у Міші?
- Коли світить сонечко, діти виходять і гуляють. А коли дощ, швидше біжать до свого будиночка.
За сигналом «дощ» діти займають «будиночки». Вихователь перевіряє документи. Гра проводиться кілька разів, вихователь змінює розташування будиночків.
- Молодці, хлопці, не плутали будиночки, не намочив вас дощик. А тепер сідайте на поїзд, їдемо далі.
4. Д/гра «Допоможи Маші навести порядок».
- Хлопці, ми приїхали в гості до Маші на лісову галявину. Подивіться Маша пустуха розкидала листочки. Давайте їх зберемо! Подивіться, які вони всі різні; і широкі є і вузькі. Хлопчики зберуть широкі листочки, а дівчатка - вузькі.
- Добре, молодці!
- А тепер подивіться, ми бачимо дві ялинки. Хлопці, вони однакові? Немає. Одна ялинка висока, а інша низька. Хлопчики нехай покладуть свої листочки під високу ялинку, а дівчатка - під низьку. Молодці, хлопці допомогли Маше навести порядок на галявині.
- Давайте підемо далі.
5. Гра «Дресирувальники».
- Хлопці, ми приїхали в гості до клоуна Клепе. А ви знаєте, де живуть клоуни? (цирку) А хто ще виступає в цирку? (тварини)
- Кльопа пропонує нам з вами побути дресирувальниками. Дресирувальники дресирують звірів, вчать їх виконувати команди. Ну що будемо дресирувальниками?
- Одягайте звірів на вказівний палець і вимовив такі слова: «Тварини оживіть! Нам головками кивните!»
- Ой, дивіться, вони ожили! (покрутили пальцями)
- Тоді давайте будемо дресирувати наших звірів. Будемо давати їм команди.
1 команда - тварини сядьте на стіл;
2 команда - сядьте під стіл;
3 команда - підстрибни над столом;
4 команда - сядьте на плече;
5 команда - заховайтеся за долоньку.
- Молодці, хлопці! Звірі виконали всі ваші команди. Які ми хороші, дресирувальники. Але тварини втомилися і їм пора відпочивати, поверніть тварин на місця. Кльопа говорить вам спасибі, що ви навчили їх виконувати команди. А нам пора повертатися в дитячий сад, сідайте на поїзд.
Заключна частина.
Гра «Спізніла іграшка».
- Ось ми і повернулися в дитячий сад. Давайте станемо в коло і візьмемося за руки.
- Ось і закінчилась наша подорож.
- Ой, хто там плаче?
- Хлопці, та це Чебурашка! Він хотів разом з нами поїхати у подорож, але запізнився. Давайте розповімо Чебурашку кому ми сьогодні допомагали! Чиє завдання виконували?
- Молодці, хлопці, всі завдання виконали, а ти, Чебурашка, більше не запізнюйся.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове