logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож у незвичайну країну»

Безпосередньо освітня діяльність з малювання у старшій дошкільній групі.

Автор: Роговська Наталія Михайлівна, старший вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N25 муніципального утворення Усть-Лабінський район, Краснодарський край, ст. Тенгинская.

Програмовий зміст: Закріпити знання та вміння дітей в області образотворчого мистецтва. Розрізняти холодні і теплі кольори. Вчити складати кольори спектру. Підтримувати інтерес до ІЗО. Бажання грати. Доставити дітям радість і задоволення.

ХІД ЗАНЯТТЯ.
Діти отримують лист.
Вихователь. - Зараз я його прочитаю: «Дорогі діти! Запрошую вас здійснити захоплюючу подорож по незвичайній країні».
Від кого ж лист? Хто нас запрошує і куди? Тут у конверті якісь кольорові шматочки...Що ж з ними робити? Давайте зберемо ці шматочки (збирає). Хто ж це?
      Діти. Художник Хитрюшкин.
      Вихователь. Ну що готові відправитися в країну З. ІЗО - це образотворче мистецтво - від слова зображати або малювати. А це велике мистецтво. Вирушаємо? Тоді у путь! Ой! Зовсім забула: треба зібратися. У кожного художникаживущего в країні З, є мольберт. На ньому малюють. Але мольберт можна використовувати як «будиночок» і скласти в нього масу потрібних для малювання речей. А які речі, ви повинні вгадати.

Якщо ти його поточишь-

намалюєш все, що хочеш!

Сонце, море, гори, пляж.

Що ж це? (олівець).

Туляться у вузенькому будиночку

різнокольорові дітлахи.

Тільки випустиш їх на волю -

розфарбують чисто поле.

Де була порожнеча,

там, дивись,- краса (кольорові олівці)

свою косу без побоювання

вона вмочає у фарби,

потім пофарбованої кіскою

в альбомі водить по сторінці. (пензлик).

Різнокольорові сестриці

занудьгували без водиці.

Дядько довгий і худий

носить воду бородою

і сестриці разом з ним

намалюють будинок дим.

Що ж це за сестриці? (фарби).

Вихователь. Ну ось і все, можна вирушати в дорогу. (звучить музика, дітей зустрічає сумний художник Хитрушкин).

Хитрушкин. Здрастуйте, хлопці!

Діти. Доброго дня!

Вихователь. Чому ви такий сумний? І чому у вашій країні так сумно?

Хитрушкин. (показує зображення сонечка без променів). У нашій країні художників світить сонечко, але особливе, не таке, як у вас. Воно складається з декількох кольорів, причому кожен колір вартість строго на своєму місці, точно так само, як у веселці. Допоможіть запалити сонечко.

Вихователь. Ну, раз у вашій країні сонечко переливається всіма кольорами веселки, то ми зможемо вам допомогти. Давайте пригадаємо чарівну фразу «Кожен мисливець бажає знати де сидить фазан».

(Діти збирають стрічки відповідно словами).

Діти. Прапороносець - Червоний колір.
Яскравіше кольору в світі немає!

Колір Помаранчевий - вогонь,
цей колір рукою не чіпай!

Жовтий колір - його сусід,
це врожаю колір.

Колір Зелений - колір весняний,
він улюблений колір рослин!

Якщо в небі хмаринок немає,
блакитний у неба колір.

В Синьому кольорі нам видно
висота і глибина!

Фіолетового кольору
гребені гір в години світанку.
      
Хитрушкин. Ось тепер, сонечко країни З посміхається. Я знаю, що у вашому дитячому садку діти люблять малювати. Хочу, щоб ви, хлопці, стали справжніми художниками.

Вихователь. А що для цього потрібно?

Хитрушкин. Фарби, працьовитість, фантазію.

Вихователь.(Хитрушкину) Для початку намалюйте бублик (начебто малює, звучить музика). Ну що, вийшло?

Хитрушкин (простягає чистий аркуш паперу). Ось!
        Вихователь. А де ж бублик?
       Хитрушкин. Я його з'їв.
        Вихователь. Гаразд, тоді я попрошу вас намалювати склянку молока.
       Хитрушкин. Добре! (знову малює, простягає аркуш паперу).
       Вихователь. Молоко ви значить випили, бублик з'їли. А де ж склянку?
       Хитрушкин. Стакан прозорий, його не видно.
       Вихователь. Фантазія у вас є, а працьовитості я щось не помітила.
       Хитрушкин. Гаразд, гаразд, я все зрозумів. А у вас працьовитість є.
       Вихователь. Звичайно! Ось зараз ми і перевіримо наших дітей. Назвіть головні кольори? Які?
       Діти. Червоний, жовтий, синій.
      Вихователь. А чому їх називають головними, у чому їх секрет?
       Діти. З їх допомогою шляхом змішування можна отримати багато складових кольорів.
      Вихователь. Кожен з вас отримає завдання. На цих аркушах паперу вправа на з'єднання головних кольорів. Ви повинні подумки скласти ці кольори і після взяти потрібну фарбу і зобразити відповідь - вийшов складовою колір.
до+ж=.......; ж+з=.....; з+к=.....
Який колір вийшов при змішуванні червоної і жовтої фарби, а жовтою і синьою, а синьою і червоною.
Хлопці, ви тільки подивіться головні і складові кольори є в сонечку країни.
       Вихователь. А ось ще завдання. Перед вами дві картини (графічне зображення літа і зими). Вгадайте, яку пору року зображено?
       Діти. Літо.
      Вихователь. Літо яке?
      Діти. Спекотне, тепле, світле, прекрасне, червоне, веселе.
      Вихователь. А зима яка?
      Діти. Холодна, холодна, морозна, сніжна.
      Вихователь. Підберіть для літа кольори, а для зими. Літо (рожевий, помаранчевий, жовтий, червоний). Зима (синій, фіолетовий, блакитний). Знайдіть свої картини (діти стають у відповідності кольору).
       Хитрушкин. Ви впоралися із завданням, саме цими квітами я напмсал свої картини. (графічне змінюється на кольорове).
       Вихователь. Якого кольору більше на літній картині? (Червоного). Це теплий колір сонця, вогню. Якого кольору більше на зимовій картині? (Синього, блакитного, фиолетого). Це холодний колір - води, снігу.
А чи вміють теплі і холодні кольори дружити? А ось ми зараз це перевіримо!
Уявімо, що ці кольорові аркуші паперу перетворилися в осінні листочки (показує червоні, жовті, зелені листи).
Допоможіть червоному жучку: що зробити щоб його всі помітили? Листочок якого кольору допоможе жука? (зелений).
Бачите, як теплі і холодні кольори «запалюють» один одного.
     Вихователь. Подивіться у Хитрушкина навіть настрій покращився. Ви знаєте, що кожен колір має свій настрій.
      Діти. Знаємо.
     Вихователь. Я прочитаю вірші, а ви підберіть і підніміть картку підходящого, на ваш погляд, кольору.

За вікном туман і мряку,

зірки ховаються в пітьму.

Дуже хочеться заплакати -

невідомо чому. (сіра, чорна)

Вранці гілки золотяться

в блакитному, як сон, диму.

Дуже хочеться сміятися -

невідомо чому. (блакитні, жовті, оранжеві)

Я знаю, що кольори можуть бути добрими, а можуть бути і злими. У країні живуть З добрий чарівник і злий колдун, але виглядають вони зовсім однаково. Я пропоную викласти для них килими - один для доброго чарівника, інший - для злого чаклуна. (Діти добирають з клаптиків килими).

Вихователь. Хлопці, як багато ви знаєте: головні і складові кольору, теплі і холодні, і навіть те, що кольори мають настрій. А зараз нам прийшов час прощатися з Хитрушкиным.
        Хитрушкин. Напишіть мені листа.
        Вихователь. Так діти не вміють писати.
       Хитрушкин. А ви пишіть кольором.
        Вихователь. Добре, це ми вміємо. До побачення.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове