Конспекти занять з дітьми
"Городоцькі майстра"
Конспект
безпосередньо організованої освітньої діяльності
освітньої галузі «Художня творчість»:
образотворча діяльність
у старшій групі.
Автор: Борзова Марина Вікторівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N36 «Аленький цветочек», Nizhegorodskaya область, місто Викса.
Цілі:
1.Познайомити вихованців з новим елементом городоцької розпису-купавка. Показати послідовність виконання.
2.Розвивати:
- вміння прикрашати різні вироби Городця, за заздалегідь складеним узору з дотриманням характерних цветосочетаний городоцької розпису, переносячи його в рисунок;
-вміння аналізувати роботи;
-творчість дітей.
3.Виховувати інтерес до російської народної творчості, бажання наслідувати народним майстрам, гордість за Нижегородську землю.
Попередня робота:
1.Зустрічі з народним мистецтвом: Городець.
2.Оформлення міні-виставки.
3.Екскурсія в групи: «Меблі з Городця».
4.Розглядання: демонстраційний альбом «Городецька розпис», картотека предметних картинок, набори листівок.
5.Різноманітні види образотворчої діяльності дітей: аплікація, декоративне малювання (цикл).
6.Виготовлення дидактичної ігри: «Склади городецький візерунок».
7.Пізнавально-дослідницька діяльність: змішування кольорів.
Інтеграція:
світ-кругозір+сенсорика+изодеятельность+комунікація+читання художньої літератури+соціально-особистісний розвиток+дидактична гра.
Обладнання: гуаш, палітри, пензлики, ганчірочки, ємність для води, незавершені тоновані паперові заготовки городецьких предметів.
Хід заняття:
Діти входять в групу, вітаються з гостями. Діти з вихователем стоять поруч, вільно для спілкування.
Вихователь: Здрастуйте! Хлопці, подивіться, які гарні гості до нас прийшли. Посміхнемося один одному! А тепер послухайте, що я вам хочу сказати...
-Хлопці! Нас з вами запросили взяти участь у виставці народно-прикладного мистецтва, присвяченої городецьким майстрам. Адже саме вони прославили на весь світ не тільки Росію, але і нашу Нижегородську землю, нашу Нижегородську область, в якій ми з вами живемо! Ви вже знаєте багато елементів городоцької розпису, нам залишилося пройти в нашу майстерню і почати роботу (підходять до столів, на яких знаходяться незавершені заготовки городецьких виробів).
-Предмети можна розписувати різні: вішалка для рушників, кухонна обробна дошка, короб, скринька, кінь-качалка, диванчик для ляльок.
-А якими елементами розписували городоцькі майстра свої вироби? Назвіть (відповіді дітей).
-Молодці! Багато елементів, які ви запам'ятали. А зараз подумайте, який виріб ви будете розписувати, візьміть заготівлю і проходите на свої місця в нашу майстерню (діти займають місця за столами).
-Хлопці! Сьогодні я вам хочу розкрити ще один секрет городецьких майстрів, щоб візерунок був ще різноманітніше, красивіше. Це...новий КВІТКА Городоцької розпису і називається він - КУПАВКА. Її художники зображують в бічному положенні, як бутон, подмалевок рожевого кольору, малюємо внизу напівкруглий пелюстка, зафарбовуємо, з боків від нього симетрично ще по 2 пелюстки, вгорі залишаємо місце для червоного гуртка. Червоним кольором облямовуємо серединку і пелюстки дужками, після висихання фарби, додаємо оживку білим кольором (під час пояснення техніки малювання вихователь супроводжує свою мову практичним показом. Виставляє модель малювання купавки).
-Ось схема-помогалочка, як малювати купавку. Хто захоче обере її для зображення на своєму виробі і вона буде розташовуватися в центрі розпису. Сподобався вам новий елемент городоцької розпису - КУПАВКА? (відповіді дітей).
Дидактичний вправа-гра «Склади візерунок»
-Кожен майстер спочатку складе свій городецький візерунок на смузі , щоб потім, дивлячись на нього розписати свій предмет. На столах є мозаїка з елементами городця (надання індивідуальної допомоги дітям).
-Склали? Перед початком роботи розімніть пальчики.
Пальчикова гімнастика (фізкультхвилинка).
«Квіти»
Долоні зімкнуті вертикально.
Вранці червоні квітки Діти виконують вправу
Розкривають пелюстки. квітка, поступово все ширше
Розводячи пальці рук.
Вітерець подує Рухаються вправо-вліво,
Одночасно ворушачи пальцях.
Квітки хвилює. Поступово змикаються пальці,
А під вечір всі квітки виконуючи вправу «бутон»
Головою качають, похитують «пуп'янками» вперед
вперед-назад
Тихо засинають. Підкладають складені разом долоні під щічку.
Діти починають виконувати роботу. Вихователь надає індивідуальну допомогу.
-Прошу всіх майстрів приносити готові роботи на загальний стіл. Зараз ми їх розглянемо. Які цікаві і різноманітні вийшли розпису на предметах.
Вихователь задає питання:
-Які елементи використовували для складання візерунків?
-Як отримали блакитний і рожевий колір?
-На яких роботах видно, що художник виконав оживку кінцем кисті?
-Чи є майстер, у якого видно новий елемент городоцької розпису-купавка?
-А як вона малюється?
-Всі майстри - молодці! Наша група готова взяти участь у виставці народно-прикладної творчості «Городоцькі візерунки».