Конспекти занять з дітьми
«В гостях у Літа»
Конспект
безпосередньо організованої освітньої діяльності
освітньої галузі «Художня творчість»: колективне малювання в нетрадиційній техніці
для проведення на відкритому повітрі з дітьми в літній період.
Автор: Борзова Марина Вікторівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N36 «Аленький цветочек», Nizhegorodskaya область, місто Викса.
Мета: викликати бажання створювати колективні роботи, використовуючи знайомі нетрадиційні техніки малювання (долонькою, пальчиком, жорсткою кистю, стусаном, губкою, відбитками різних матеріалів). Розвивати творчі здібності дітей, композиційні вміння, почуття кольору, форми. Сприятиме співпраці дітей (старший вік). Виховувати у дітей інтерес до відображення краси природи в изодеятельности.
Інтеграція: соціально - комунікативний, художньо - естетичний, пізнавальний, мовленнєвий, фізичний розвиток.
Попередня робота: знайомство з нетрадиційними техніками малювання, виготовлення незавершених композицій, основ для колективних робіт.
Обладнання: майданчик дитячого садка, красиво оформлена по темі «Фарби літа», столи для колективних робіт, широкі блюдечка, мисочки з гуашшю, гуаш, пензлі, тички, губки, предмети для отримання відбитків (поролон, пінопласт, зім'ята папір), ганчірки, серветки, вода, полотна для колективних робіт, костюм Літа.
Рекомендація: захід для колективу дітей краще проводити, розділивши на дві частини: молодший дошкільний вік, старший дошкільний вік, враховуючи вікові особливості дітей; при ясній погоді.
Хід заняття:
Звучить початок фонограми пісні «Літо взяла в руки фарби...». Вихователь (ведучий) в костюмі Літа виходить до дітей:
-Здрастуйте, хлопці! (відповіді дітей). Відгадайте, хто я? (загадує загадку):
Я виткане з спеки, я несу тепло з собою!
Я річки зігріваю! «Купайтеся!» - запрошую.
Ви любите мене за це. Я - ... (Літо) (відповіді дітей)
-Правильно! Які здогадливі!
-Хлопці, а ви любите малювати? (відповіді дітей). Я теж люблю малювати.
-А знаєте, які в мене, Літа, улюблені фарби? (відповіді дітей)
-Правильно! Червоний, як ягоди; жовтий, як пісок; блакитний, як небо; синій, як море; жовтогарячий, як сонце; зелений, як листя!
-А чим, крім пензлики, можна малювати? (відповіді дітей) (губкою, жорсткою кистю, пальчиками, стусанами, долоньками, різними предметами робити відбитки).
-Хлопці, допоможете мені намалювати велику картину про літо? (відповіді)
-У кожної групи художників своя частина великої картини про літо. Потім зберемо всі аркуші разом і вийде велика картина про Літо!
-Відгадайте, що ви будете малювати? Вихователь підходить до кожної групи і загадує загадку.
Для молодших груп:
В синьому небі, як по річці пливуть білі овечки.
Тримають шлях здалеку. Як звуть їх? (Хмари)
Ти весь світ обогреваешь і втоми не знаєш,
Посміхаєшся в віконце, а звуть тебе все... (Сонце)
Для середніх груп:
На клумбу подивися ти - там цвітуть красиві... (Квіти)
Ворушилися у квітки всі чотири пелюстки.
Я хотів зірвати його - він пурхнув - і полетів... (Метелик)
Для старших груп:
Що за диво - краса! Розписні ворота
Здалися на шляху! В них ні в'їхати, ні зайти... (Веселка)
Навкруги вода, а з питвом - біда... (Море)
Для підготовчих груп:
Навесні веселить, влітку холодить,
Восени живить, взимку зігріває... (Ліс)
Хочеш - у воду ти пірнай, хочеш - на піску грай.
Скільки замків тут створиш! Що це за місце? (Пляж)
Під час малювання неголосно звучить музичний супровід: П. І. Чайковський «Вальс квітів», В. Гайдн «Серенада», Л. Баккерини «Менует». Ведучий (Літо) ходить від групи художників до групи, здійснюючи непряме керівництво, спілкується з дітьми і вихователями, направляючи на виконання завдань.
Аналіз робіт в молодших та середніх груп:
Малюнки викладаються в центр майданчика, скріплюються, діти разом з ведучим розглядають їх.
-У нас вийшла картина про Літо! Назвіть, що ви малювали? (відповіді) (хмари, сонце, квіти, метеликів). Чим малювали? (відповіді) Молодці!
-Спасибі, юні художники! Картина мені дуже подобається. Вам сподобалося її малювати? (відповіді) Приходьте з мамами і татами подивитися вашу чудову картину «Літо». До побачення.
Аналіз робіт у старших групах:
Діти самі приносять і приєднують роботи до картини, створеної дітьми молодшого і середнього віку як гігантський пазл, розглядають разом з ведучим.
-Вийшла величезна картина! Як її можна назвати? (відповіді) Вибрати найбільш цікаві назви. Якими способами нетрадиційної техніки ви користувалися? (відповіді) Картина яскрава і різноманітна. По ній так і хочеться придумати цікаву розповідь і переказати його батькам і друзям. Діти спільно з Літом складають невеликий колективний розповідь). Чудово! Ви справжні художники! Продовжуйте малювати малюнки і картини про літо! До побачення.
Рекомендація. Картина залишається для розглядання, комунікації за змістом для дітей і батьків усього дитячого садка на вулиці. В подальшому вона використовується для оформлення приміщення дитячого садка.
Схема розташування колективних робіт в картині:
Хмари Сонце
Метелики Веселка
Квіти Ліс
Море Пляж