logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Практичне засвоєння прикметників на матеріалі лексичної теми «На пташиному дворі».

Конспект фронтального логопедичного заняття по формуванню лексико-граматичних засобів мови.

Автор: Козьміних Надія Олексіївна, вчитель-логопед, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Центр розвитку дитини - Дитячий садок N224», Кемеровська область р. Новокузнецьк.

Мета. Закріплювати освіта присвійних прикметників. Знайомити зі складними прикметниками. Формувати розуміння порівняльної ступеня прикметників. Узгоджувати прикметники з числівником та іменником. Погоджувати прикметника з іменником і займенником. Підбирати синоніми до прилагательному красивий.

Хід заняття.

Організаційний момент.

/Логопед показує дітям картинку «Пташиний двір». Звучить диск з голосами домашніх птахів./

- Діти, як називається місце, де збираються разом всі домашні птахи? - пташиний двір.

- Давайте вирушимо на пташиний двір і поговоримо про те, які вони - домашні птахи.

1. Д/В «Хто, де і з ким гуляє?». /Логопед виставляє картинки з сім'ями домашніх птахів/

Я індик і гуляю на пташиному дворі разом з індичкою і индюшатами.

Я півень і гуляю на пташиному дворі разом з куркою і курчатами.

Я гусак і гуляю на пташиному дворі разом з гускою та із гусенятами.

Я селезень і гуляю на пташиному дворі разом з качкою і каченятами.

2. Д/В «Чий, чия, чиє, чиї?»

Я буду показувати птицю, а ви будете мені називати її частини тіла.

Голова в гусака - гусяча

Дзьоб у гусака - гусячий

Крила гусака - гусячі

Перо в гусака - гусяче

Голова у курки - куряча

Дзьоб у курки - курячий

Крила у курки - курячі

Перо у курки - куряче

Голова у качки - качина

Дзьоб качки - качиний

Крила у качки - качині

Перо у качки - качине

Голова у півня - півняча

Дзьоб у півня - півнячий

Крила у півня - півнячі

Перо у півня - півняче

Голова у індика - індича.

Дзьоб у індика - індичий

Крила у індика - індичі.

Перо у індика - індиче

3. Физминутка з м'ячем.

У півня довгий хвіст - він довгохвостий
У півня довге пір'я - він длинноперый
У півня гучний голос - він громкоголосый
У півня червона борідка - він краснобородый
У гуски довга шия - вона довгошия
У гуски білі пір'їни - вона білопірі
У гуски короткий хвіст - вона куцохвоста
У гуски червоні лапи - вона краснолапая
У гуски довгі крила - вона довгокрила

4. Д/В «Порівняй за зразком»

Гуска велика, а гусак ще більше
Курка красива, а півень ще гарніше
У індика хвіст довгий, а у півня ще довший
У гусака голос гучний, а у півня ще голосніше
У гусеня шия довга, а в гусака ще довший
У качки хвіст короткий, а у каченяти ще коротше
У курки дзьоб маленький, а у курчати ще менше.

5 Д/У «Порахуємо»

- 1, 2, 3, 4, 5 - Пропоную порахувати!
Порахуємо: Гусяче перо, важливий індик, турботлива квочка

6 Гра «Чий хвіст красивіше?»

- Діти, а як можна інакше назвати гарний хвіст? - Прекрасний, чудовий, чудесний, розкішний, миленький, гожу, прекрасний, чудовий, симпатичний, ошатний. Давайте уявимо, що ми з птиці і похвалимося один перед одним своїми хвостами.
Самий гарний хвіст мій - півнячий, курячий, цыпленочий.
Самий чудовий хвіст мій - гусячий
Самий миленький мій хвіст - качиний
Самий чудовий хвіст мій - індичий

7. Підведення підсумків.
- Про кого ми говорили на занятті?
- Які вправи виконували?
- Що вам сподобалося найбільше? - Кого б ти похвалив (а)?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове