Головна | Заняття | Консультації |
|
|||||||||||||||||||
Конспекти занять з дітьмиКонспект заняття з математиці у другій молодшій групі.Автор: Сергєєва Надія Вікторівна, вихователь, МДОУ «Дитячий сад N161» р. Саратова. Мета: Познайомити дітей з утворенням числа 4. Вчити їх рахувати до 4. Вправляти в розрізненні кола, квадрата, трикутника. Знаходити однакові за формою фігури, що відрізняються кольором та розміром. Демонстраційний матеріал: Набір іграшок, гра «Знайди свій автобус» Роздатковий матеріал: Картки, на яких намальовані предмети в кількості від 2 до 5. Хід заняття: 1 частина: На нижню полицю ставлю 3 ведмедика, і 2 білочки на верхню. -Діти вважають іграшки. Задаю питання: - Скільки ведмедиків! - Скільки білочок? - Кого більше (менше) -яке число більше( менше) 3 або 2?; 2 або 3; -Що потрібно зробити, щоб іграшок стало порівну? -Скільки стало білочок і ведмедиків? - ( 3) Вважають. -Прибігла ще одна білочка, більше стало білочок або менше? - Скільки їх стало? Вважаю сама роблячи упор на « чотири»- всього чотири білочки. -Давайте всі разом порахуємо білочок; -А зараз порахуємо ведмедиків - Скільки їх? -(3) - Кого більше (менше) як зробити щоб білочок і ведмедиків стало порівну; Аналогічно проводжу з іншими іграшками, але тепер порівнюю групи вміст піт 3 предмета. Физминутка: 2 частина: Робота з роздатковим матеріалом Підніміть картку всі у кого на ній намальовані 2 іграшки. - Сашко, чому Таня підняла свою картку? ( Правильно у неї там намальовані ялинки 2) - А Катя правильно підняла свою картку, Оля? Чому? Звертаю увагу дітей на те, що хоча на картках зображені різні предмети, всіх їх по 2. Аналогічне завдання даю дітям у яких на картках зображені 3, 4 предмета. 3 частина: ігрові вправи «Знайди свій автобус» Ставлю 4 стільця на деякій відстані. До яких прикріплюю моделі Діти сідають в автобуси ( встають в 4 калонны за стільцями) Я - кондуктор, роздаю квитки. На кожному квитку така ж фігура, як на автобусі. На сигнал « Зупинка», діти йдуть гуляти і я міняю місцями фігури на стільцях. На сигнал « в автобус, поїхали» діти знаходять свій автобус і стають один за одним (повторюю гру 2-3 рази) Підсумок Діти, сьогодні на занятті з математики ми з вами вважали іграшки, навчилися рахувати до чотирьох. Всі діти добре впоралися із завданням, правильно піднімали картки з намальованим потрібною кількістю предметів. Молодці. | ||||||||||||||||||||
Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту. При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове |