logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Драматизація казки «Теремок» для дітей-інвалідів.

Автор: Борисова Антоніна Валентинівна, вихователь, Реабілітаційний центр для дітей і підлітків з обмеженими можливостями «Сонечко» р. Набережні Челни.

Приблизна структура конспекту уроку

ПІБ вчителя

Борисова Антоніна Валентинівна

Місце роботи (найменування установи)

ГАУСО РЦД і П «Сонечко»

Група

різновікова

Дисципліна

Театрально-мистецька діяльність

Тема заняття

Драматизація казки «Теремок» для дітей-інвалідів

Використовувана освітня система (методика, технологія)

Кондуктивна терапія.
Адаптована програма «Розвиток комунікативної сфери дитини-інваліда допомогою театралізованої діяльності «Чарівні дива».

Використовується підручник

 

Цілі і
завдання уроку

Мета:
1.а) розвивати цілісне сприйняття російської народної казки «Теремок» через драматизацию;
б) знайомство дітей з російською народною казкою «Теремок»;
в) розвиток діалогічного мовлення.
2. Сприяти розвитку чітких координованих рухів з промовою.
3.Виховувати у дітей чуйність, вміння співпереживати і розуміти героїв казки, формування навичок співпраці, самостійності, ініціативності.

Обладнання уроку

Напівмаски тварин, будиночок - теремок, костюм казкарки, модулі-блоки, магнітофон.

Дидактичні засоби

Демонстраційний матеріал - книжка «Теремок», герої казки на фланелеграфе.
Роздатковий матеріал - в конверті картки-загадки.

Використана література (найменування підручника, хрестоматії та ін)

«Розвиток мовлення» - О. С. Ушакова, Е. М. Стринина
«Знайомимо з літературою» - О. С. Ушакова, Н.В. Говриш.

  

Етапи роботи

Зміст етапу
(заповнюється педагогом)

1. Організаційний момент, що включає:
Мета - введення дітей в ігрову ситуацію
Завдання- сприяти створенню у дітей радісного емоційного настрою.
Методи - ігровий,
сюрпризный, пояснювальний, ілюстраційний.

Поява казкарки. (вихователь)
Здрастуйте, діти!
Дівчата і хлопці! (діти вітаються)
Я добра казкарка.
І хочу вас запросити в театр
Ми підемо зараз усі в казку.
Візьміть один одного за руки
І ось підемо по цій доріжці. (діти йдуть і знаходять конверт)
Хлопці, подивіться конверт,
Та він не простий, він чарівний - ось який!
Ви хочете дізнатися, що ж у конверті? (відповіді дітей)
А лист загадкове
В ньому загадки, якщо ми їх отгадаем, то дізнаємося в яку казку потрапимо.
1) Сіренький кулька під підлогою шарить. Мишка
2) По землі скаче, по воді пливе Жаба
3) Маленький біленький за лесочку стриб-стриб,
за снежочку тик - тик. Заєць
4) Хитра штучка всіх обдурить спритно.
Знають всі її в лісі - рыжехвостую - Лисицю
5) він Незграбний, кошлатий
спить зимою він, хлопці.
Може він голосно ревти
Тому що він - Ведмідь
6) Сірувато, зубавато
По полю нишпорить,
Телят, Ягнят шукає - Вовк
( після кожної угаданной загадки вихователь виставляє на фланелеграф отгаданного героя)
Казкарка: Молодці! Всі загадки відгадали.
А тепер подивіться на цих тваринок і скажіть, у якій казці вони всі разом зустрічаються? (відповіді дітей)
Правильно - «Теремок».

2. Опитування учнів за
заданому на будинок матеріалу;
мета - закріплення досліджуваного матеріалу на минулому занятті.
Завдання - сприяти вмінню сприймати художній твір - казку;
- вміння дітей відповідати на поставлені запитання за змістом казки;
- виховувати любов до російського народного фольклору - до казки.

А тепер пригадайте, чим ми з вами займалися на минулому занятті? (відповіді дітей - читання казки «Теремок», розглядання ілюстрацій, показ казки «Теремок» на фланелеграфе).
Хлопці, згадайте, хто перший побачив Теремок? (відповіді дітей).
А хто ще вдавався до Терему? (відповіді дітей).
Хто зламав Теремок? Чому? (відповіді дітей).
Правильно! Молодці! Добре запам'ятали казку.
А тепер я пропоную вам стати артистами, але для початку треба розім'ятися!
ФИЗКУЛЬМИНУТКА - підготовка до інсценування.

Звірина зарядка.
Раз присядка,
Два стрибок.
Це заяча зарядка.
А лисенята як прокинутися, (кулачками потерти очі)
Люблять довго потягнутися, (потягнутися)
обов'язково позіхнути, (позіхнути, прикриваючи рот
долонькою)
Ну, і хвостиком вильнути. (рух стегнами
сторони)
А вовченята вигнути спинку, (прогнутися в спині
вперед)
І легенько підстрибнути. (легкий стрибок вгору)
Ну, а ведмедик клишоногий, (руки напівзігнуті в
ліктях)
Широко розставивши лапи (ноги на ширині плечей)
То одну, то обидві разом. (переступлення а ноги на
ногу)
Довго тупцює на місці (розгойдування тулуба в
сторони)
А кому зарядки мало -
Починає все спочатку! (розвести руки в сторони)

3. Вивчення нового навчального
матеріалу.
Мета:
розвиток цілісного сприйняття російської народної казки «Теремок» через драматизацию.
Завдання:
- продовжувати розвивати у дітей вміння створити виразний образ у грі-драматизації;
- розвивати вміння імітувати характерні дії персонажів;
- вміння вести діалог, вступати в діалог по черзі, слухати один одного;
- уміння говорити чітко, ритмічно, доказуючи закінчення слів;
- розвивати вміння переживати і співпереживати героям;
-виховувати дружні взаємини, доброзичливість, бажання прийти на допомогу;
- виховувати бажання позитивного вирішення ситуації;
-індивідуальний підхід до кожної дитини.

Казкарка
А тепер я пропоную вам пограти в цю казку «Теремок». Подумайте, яку роль ви хотіли б зіграти в цій казці?
(відповіді дітей, одягання шапочок-масок).
Казкарка
У чистому полі теремок, теремок-
Він не низький, не високий
Кругом чисті луки.
Поруч чиста ріка.
А навколо стоїть лісок.
Тут мишка йшла повз
До теремочку підійшла (з'являється мишка з вузликом і прямує до терему)
Мишка Що за терем - теремок.
Він не низький, не високий.
Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
Казкарка
Ніхто не відповів Мишці. І вирішила Мишка
Мишка Вистачить мені блукати по світу,
Буде мені тепло взимку.
Якщо нікого тут нема,
Буде Теремочек мій!
( Мишка входить в теремок і починає прибирати в теремку. Підмітає підлогу, запалює ліхтарик, ліхтарик вішає на теремок).


Казкарка
Тільки світло запалила шкряботушка,
З'являється Жаба.
(Жаба направляється до терему).
Жаба
Що за славний теремок?
Ах, яке чудо!
Він не низький, не високий,
Поряд загата.
Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
(Мишка визирає з вікна).
Мишка
Я-Мишка-Шкряботушка,
А ти хто?
Жаба
Я-Жаба-Скрекотушка.
Пусти мене в хату.
Будемо жити з тобою удвох.
Мишка
Для тебе знайдеться місце,
Веселіше жити удвох.
Ось зараз замісимо тісто,
А потім чайку поп'ємо.
(Жаба входить в будинок).
Казкарка
Оселилася Миша з Жабою-
Лупоглазою подружкою.
Топлять піч, зерно товчуть.
Так млинці в печі печуть.
Так живуть вони тихенько.
( Діти зображують, як жаба ходить за водою, мишка місить тісто).
Казкарка.
Водин з'явився на світанку Зайчик - Побігайчик.
Зайчик скаче до терему.
Зайчик
Що за славний теремок?
Виріс серед лісу?
Заєць-принц тут жити б міг.
Зі своєю принцесою.
Посаджу я город поруч на галявині.
Хто там, у теремі живе, розкажіть зайчику.
( У вікні з'являються мишка і жабка)
Мишка: Я - Мишка - Шкряботушка.
Жаба: Я - Жаба - Скрекотушка. А ти хто?
Зайчик :
Я зайчик-Побігайчик.
Ви пустіть мене жити.
Я гарний зайчик.


Мишка і жабка: іди до нас жити, утрьох веселіше!
Казкарка:
От живуть вони втрьох.
Мишка-Шкряботушка, Жаба-Скрекотушка.
Зайчик-Побігайчик.
Живуть - поживають, добра наживають.
Зайчик садить моркву, капусту ; мишка місить тісто; жаба приносить лійку з водою і поливає город ;мишка накриває на стіл.
Ось йде Лисиця-Краса.
Лисиця підходить до терему.
Лисичка
Ось так терем-теремок.
Ладний та ошатний.
Чую яблучний пиріг...
Де тут вхід парадний?
Гей ви, милий чесний народ.
Відчиняйте двері.
Хто в теремі живе?
Люди чи звірі?
Казкарка:
Звірі виходять з терема і відповідають.
Мишка: Я - Мишка-Шкряботушка.
Жаба: Я - Жаба-Скрекотушка.
Зайчик: Я-Зайчик-Побігайчик . А ти хто?
 Лисичка : А я красуня Лисиця.
Жаба :
Заходь, кума, сміливіше!
Разом буде веселіше!
Казкарка:
Лисиця входить в будинок.
Ось вони живуть ,грають,
І печаль вони не знають.
^ Зайчик збирає урожай овочів і відносить їх у будинок; лисиця і жаба сидять за столом і п'ють чай; мишка наливає чай.
Не загрожують їм шум і гам,
Сплять спокійно вночі.
Звірі вкладаються спати.
Раптом крадеться сірий вовк.
Вовк :
Ось хороми так хороми.
Тут простору вистачить усім,
Що мовчите?
( Вовк прислухається, стукає у двері).
Є хто вдома?
Та не бійтеся, ви не з'їм.
З теремка по черзі боязко виходять звірі і представляються вовкові.
Мишка :Я - Мишка-Шкряботушка.
Жаба :Я - Жаба-Скрекотушка.
Зайчик :Я-Зайчик-Побігайчик.
Лисичка : Я - Лисиця-Краса. А ти хто?
Вовк: Я-Вовчок сірий бочок.
Зайчик : Гаразд, сірий, заходь! Тільки не кусайся!
Казкарка :
Добре живуть звірята,
Всім задоволені хлопці
^ Всі дружно п'ють чай, миють посуд, прибирають у домі.
У цей час з-за смереки,
Вийшов Ведмедик клишоногий.
Він крутить головою,
Міркує сам з собою.
^ Ведмідь підходить до терему і реве.
Мишко :
Що за терем-теремок?
Він не низький, не високий.
Хто, хто в хатинці живе?
Хто, хто в невисокому живе?
^ Звірі визирають з терема і виходять.
Мишка : Я-Мишка-Шкряботушка.
Жаба : Я - Жаба-Скрекотушка.
Зайчик : Я - Зайчик-Побігайчик.
Лисичка :А я Лисичка - Сестричка.
Дзига :Я - Вовчок сірий бочок . А ти хто?
 Мишко : А я Ведмедик Клишоногий.
З вами жити хочу і я.
Всі: Заходь до нас жити! (під вагою ведмедя теремок розвалюється).
Мишка: Зима йде, а ти наш дім зламав, куди тепер ми всі підемо?
Ведмідь: Вибачте, я не навмисне!
Казкарка:
Що ж робити, як нам бути? (ставиться проблемне питання дітям. Викликати у дітей бажання побудувати новий теремок. Відповіді дітей).
Правильно! Давайте будувати новий!
Всі звірі: Точно! Побільше, щоб і Ведмедик вліз, побудуємо терем до небес!!!
Казкарка
Хоч і винен ведмідь, ми йому допоможемо!
Ніж про будиночку шкодувати, краще новий складемо!

Конструювання з м'яких модулів - блоків (всі дружно будують теремок під веселу музику).

Казкарка
Побудували теремок новий, красивий, просторий!
Краще колишнього збудували!
Всі звірі:
Ми тепер тут всі друзі! (Торкаються долонями до грудей і витягають)
Всім гостям ми раді! (Руки вперед).

Казкарка Стоїть у полі теремок, теремок
Він не низький, не високий, не високий
Без веселощів тут не можна
В теремку живуть друзі!
(всі діти танцюють під музику)

4. Закріплення навчального
матеріалу.
Мета: закріплення навчального матеріалу і підведення підсумків драматизації казки.

Казкарка: Молодці, хлопці! Всі актори впоралися зі своєю роллю. Всі герої казки були дружними, працьовитими. Мишка навела порядок в теремку. Разом з жабою пекли млинці, зайчик садив моркву, капусту. Пригощали лисицю і вовка чаєм. Вони, звичайно, трохи засмутилися, коли Мишко ненавмисне розвалив їх теремок, але вони всі разом дружно вирішили побудувати новий теремок, щоб у ньому помістився і Ведмедик-ведмідь.
Давайте і ми з вами будемо такими ж дружними, будемо допомагати один одному у скрутну хвилину і нехай у кожного з нас будуть такі ж вірні друзі. Давайте скажемо один одному «спасибі».

5. Завдання додому.
Мета: відтворювати зміст казки «Теремок».

Хлопці! Коли ви прийдете додому, розкажіть батькам, у якій казці ви сьогодні побували і намалюйте полюбився вам героя в цій казці, принесіть їх в групу. Заняття закінчено.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове