Конспекти занять з дітьми
«На новосілля до Мишка - Топтышке»
Конспект проведення безпосередньо освітньої діяльності по формуванню математичних уявлень.
Автор: Кузьмичова Євгенія Вадимівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок N19, Володимирська область, місто Килимів.
Вікова група : 5-6 років ( старша група)
Час проведення: грудень
Мета: Формувати елементарні математичні уявлення, закладати у дітей основи логічного мислення, використовуючи логічні ланцюжки, здійснювати операції класифікації і сериации.
Завдання:
Виховувати в дітях уміння працювати злагоджено в групах, добрі почуття і взаємодопомога.
Формувати вміння орієнтуватися на площині.
Закріплювати знання кольорів, геометричних фігур, вправляти в рахунку до 5.
Формувати у дітей уявлення про схеми.
Розвивати мислення і увагу.
Обладнання: будиночок - теремок , фігурки тварин : ведмідь, білка,
зайчик, лисиця, ; 3 макета телефону з набором геометричних фігур, набір кришок з наклеєними геометричними фігурами, 3 набори прапорців для гри «Що зайве?», квадрати, розрізані на 3 частини \на кожного дитини.
Попередня робота: дидактичні ігри: « Засіли будиночок», «Знайди фігуру», ігрові вправи на розвиток логічного мислення: логічні ланцюжки, домалюй фігуру. Знайомство з картою.
Хід заняття :
Етапи |
зміст |
Час проведення |
Процес залучення |
У: Хлопці, вам подобаються історії про пригоди Ведмедика - Топтышки? А хочете я вам розповім і покажу казку про Ведмедика - Топтышке?
\Діти сідають на стільчики на килимі\ |
2 хв |
Процес цілепокладання |
В: Жив - був Ведмедик - Топтышка. Вирішив Мишко собі новий будинок побудувати. Взявся він за справу і змайстрував собі будиночок - теремок.
« Стоїть на галявині хатинка - хатинка
Він не низький, не високий.»
« Покличу-ка я своїх друзів на новосілля» - подумав Мишко.
Хлопці хто у нього друзі?\ відповідь дітей
Ой, а адресу я забув сказати. Що ж робити?»\Відповіді дітей
Мишко: Подзвоню своїм друзям і поясню, як дістатися. \беру трубку - немає гудка\
В: Зламалася лісова телефонний зв'язок. Як же бути?\ відповіді дітей |
|
Процес проектування і планування |
В: телефони будуть працювати, якщо правильно заповнити диски телефонів потрібними геометричними фігурами. Увага - заборонні знаки на трубках телефонів. \ діти розставляють геометричні фігури\ |
1 хв |
Процес здійснення діяльності |
Мишко: Перевірю, чи всі телефони працюють?\піднімає трубку - гудок\ Подзвоню - зайчику.
Зайчик в гості поспішай
Будиночок - теремок мій подивися.
В: Зайчик почув запрошення і став збиратися.\показ іграшки\
Але знову біда, не запитав зайчик як у лісі мишкін будиночок знайти.
\ міркування дітей
В: Допоможемо зайчику? Давайте разом складемо карту, він подивиться і добереться. \ робота біля дошки \
В: Ось поляна. Спочатку виберемо будиночок. Він не низький, не високий.
А коштує він в центрі галявини. Дорога до нього не коротка і не середня йде. Від річки дорога веде не на право і не на ліво. Будиночок стоїть не за ялинками, не перед ними, а між ними.
Ось і карта готова.
Зайчик: Тепер я швидко доберуся. Ой, а через річку мені не перебратися.
В: Перейти річку можна тільки якщо будеш стрибати наступаючи на острівці з цифрами 1 і 2.Подивися як вони це вміють.
\ діти стрибають\
Зайчик так і зробив. Ось він і дістався до Ведмедика на новосілля.
В: Зрадів Мишко одного і стали вони грати.
Фізкультхвилинка: Звірятам холодно сидіти
Треба лапочки погріти Лапки вгору, лапки вниз, на носочках потягнися. Ніжки ставимо на бочок, на носочках скок - скок - скок.
Мишко: Покличу я і білку. Здрастуй, білка. Це я , Мишка-Топтышка приходь на новосілля.
В: стала білка збиратися. Стрибала, стрибала - намисто втратила, плаче бідна:» Біда - допоможіть, дітвора»
Допоможемо білку? А ось і намиста. Гра « Продовж ряд»
В: І білка - у мишка.\іграшка білки у будиночка\
В: Хто з друзів ще не прийшов?
Мишко: Подзвоню я лисоньке. Здрастуй, лисиця. Це Ведмедик - Топтышка. Приходь на новосілля.
В: Лисиця прийшла і подарунок принесла. Прапорці для прикраси.
Завдання : «Знайди зайву фігуру»
В:друзі Всі в зборі.
Діти роблять подарунок Мишка на новосілля
Завдання « Збери квадрат з 3 частин»
Мишко: Спасибі, хлопці, що допомогли моїм друзям дістатися до мого будиночка. Які ви розумні і цифри знаєте, і геометричні фігури, вмієте виконувати важкі завдання. Дякую за подарунок. |
20хв |
Процес рефлексії |
Друзі милувалися новим будинком, веселилися і грали.
В: Тут і казочці кінець, а хто слухав молодець.
Сподобалася вам нова історія про ведмедика? А наступного разу я вам розповім іншу. |
1хв |
|