Конспекти занять з дітьми
«Закріплення знань і понять з математики»
Відкрите інтегроване підсумкове заняття з математики у 2 молодшій групі.
Автор: Шулепова Інна Геннадіївна, вихователь, Муніципальне казенне дошкільна освітнє установа р. Новосибірська «Дитячий садок N426 комбінованого виду».
Цілі
-закріплювати вміння дітей порівнювати предмети по ширині і довжині, позначаючи результат словами «більше»- «менше», «вище»- «нижче», «стільки - скільки», «багато», «один», «широкий»- «вузький», «високий»- «низький»;
-закріплювати у дітей знання в умінні розрізняти геометричні фігури: квадрат, трикутник, коло;
-розвивати мовлення;
-закріплювати назви основних кольорів (червоний, жовтий, синій);
-розвивати увагу, спостережливість, пам'ять, розумові операції;
-прищеплювати любов до рідного краю, дбати про його збереження
-закріплювати культурно - гігієнічні навички
Обладнання і матеріали: геометричні фігури: квадрати, круги, трикутники; 3 контейнера для цих фігур; 1 висока і 1 маленька ялинки та інші дерева; 1 вузька і 1 широка тканина синього кольору ;3 жовті і 3 червоні рибки, квіти червоні ,жовті, сині; іграшка заєць; частування
Роздатковий матеріал: лічильні палички
Хід заняття:
Орг. момент...
Ст. - Діти, подивіться, як змінилася наша кімната. Подивіться сюди - що у нас з'явилося?
Д. - Дерева
Ст. - Скільки дерев?
Д. - Багато
Ст. - Якщо дерев багато, то ми говоримо
Д. - Ліс
Ст. - Вірно. Подивіться, адже ж це наш ліс у Нижній Ельцовке. Хлопці, ми вже побачили, що багато дерев. А тепер давайте детальніше розглянемо ці дерева. Чим вони відрізняються один від одного?
Д. - Є листяні дерева і хвойні. Різна висота. У хвойних одне дерево вище, інше нижче
Ст. - Правильно. Ой, а що це там під деревами лежить?
Д. - Квадрат, коло і трикутник, геометричні фігури
Ст. - Діти, а хіба геометричні фігури в лісі бувають?
Звичайно, немає.
Давайте зберемо їх у контейнери і відправимо в дитячий садок, вони нам стануть в нагоді! Але, не просто зберемо в купу - малу, а кожну геометричну фігуру покладемо в певне місце: ось тут на кожному контейнері є знак, що саме ми будемо складати в нього. Складаємо, а потім перевіримо.
Ст. - Ну ось, тепер у нашому лісі чисто. Можна і відпочити, дивіться: ЗАЙЧИК ПОБІГ!!! (зайця не було привернення уваги)
ФИЗМИНУТКА ГРИ:
Ст. - Побачили? Ні? Уважніше треба бути. Ми і самі як зайчики зможемо:
-- Зробили вушка на маківці, помахали одним «вушком», іншим, двома разом. Що зайці вміють дуже високо робити? Правильно, стрибати. А тепер пострибали. Вище, вище! Молодці, зайці!
Тепер пограємо в іншу гру:
--Пальці обох рук складені «пучкою». Руки рухаються хвилею від плеча, зображуючи пірнаючих рибок:
Рибки плавали, пірнали
В чистій тепленькій воді.
То стискатимуться,
На останньому слові пальці рук дуже щільностискаються.
Разожмутся,
Пальчики сильно розгортаються в сторони.
То зароются в піску.
Знову склавши пальчики, руками по черзі робите руху, як ніби розкопуєте пісок.
Ст. ВКЛЮЧИТИ МАГНІТОФОН (звуки дзюрчання річки)
Ст. - Відпочили, пограли і далі підемо. Ідіть всі до мене.
- Чуєте, що це дзюркоче? Це річка і струмочок.
-Як ви думаєте, що ширше і що вже?
-Як можна перебратися через струмок? Звичайно, перестрибнути, навіть переступити.
-А через річку? Переплисти рано - вода дуже холодна. Доведеться будувати міст. Але ми цього робити не будемо.
Дивіться, рибки.
-Якого вони кольору?
Вірно, жовті і червоні
-Скільки жовтих рибок, а скільки червоних? (жовтих 2, червоних 3) Подивіться, он ще одна пливе, якого вона кольору? Скільки стало тепер? ( жовта, 3 жовтих та 3 червоні - тепер їх порівну)
Дітки, рибки без водички не живуть, вони загинуть, їх потрібно випустити у воду
ВИПУСКАЮТЬ
Ст. - Через річку не підем, ми підемо через струмок.
ПЕРЕСТУПАЮТЬ
Ст.-Діти, подивіться, тепер ми на квітковій галявині. Які красиві квіти.
-Якого вони кольору? Правильно, червоні, жовті і сині.
-Скільки кольорів? Вірно, багато.(ще можна порахувати загальну кількість, можна кожного кольору окремо) Квіточки потрібно берегти, топтати і рвати їх ми не будемо, тому що тоді вони загинуть і такої краси вже більше не буде.
- Дивіться, знову зайчик! (дістати заховану іграшку зайця) Так він хоче нам щось сказати. Зайчик каже, що він цілими днями бігає по лісах і полях, втомлюється, а відпочити ніде. Давайте для зайчика будиночок зробимо. Сідаємо за столи і починаємо з паличок будувати будинок для зайця. Які чудові будиночки. Зайчику сподобалися. Він обов'язково поживе в кожному з них. Зайчик вас дякує, дарує гостинець і просить його відпустити.
Ось ми і в дитячому садку. Ви так багато зробили сьогодні: погуляли, попрацювали. Молодці! Втомилися? Зголодніли? А зайчик дав мені частування для вас. Подивіться: солодка заяча соломка (будь-яке частування). Подивіться-но він цілий мішок з собою приніс!
А після прогулянки і перед їжею, що потрібно обов'язково зробити? Звичайно, вимити руки. Йдемо.