logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Сюжетно-рольова гра «Бесіда - гра про космос»

Технологічна карта організованої навчальної діяльності:
Провела: Арыстанова А. Т.
Дата проведення: 28.04.2014 р.
Вікова група: середня група N 10
Освітні галузі: «Пізнання», «Творчесво»
Розділ: «Ознайомлення з навколишнім світом»
Тема: Сюжетно-рольова гра «Бесіда - гра про космос».
Мета: систематизувати та розширити уявлення дітей про те, що таке космос; сприяти закріпленню отриманих знань, розширити кругозір дітей; розвивати пам'ять, увагу, прагнення довідатися нове. Виховувати повагу до людей, які розкривають загадки Всесвіту, до професії космонавта.
Матеріал та обладнання: презентація, олівці і листи.
Словникова робота: космос, планети, сонячна система, космонавти, ракета, шолом, скафандр, спеціальне взуття.

Етапи
діяльності

Дії вихователя

Дії дітей

Мотиваційно-
спонукальний

Організаційний момент:
Хлопці, який у вас сьогодні настрій?
- Давайте візьмемося за руки і передамо один одному свій гарний настрій.
-Зібралися всі діти в коло.
Я - твій друг і ти мій друг.
Міцніше за руки візьмемося
І посміхнемося один одному.

Відповіді дітей:
- Хороше, радісне, веселе.

Організаційно-
пошуковий

- Діти, відгадайте загадку:
По темному небу розсипаний горох
Кольоровий карамелі з цукрових крихти,
І тільки тоді, коли ранок настане,
Вся карамель та раптово розтане.
-Звичайно ж, це зірки, на небі зірочки, як ніби розсипалися, як горошок, а з настанням ранку ці зірочки зникають, ніби тануть...
-Кожен раз, виходячи на вулицю ввечері, ми спрямовує свій погляд на зірки. Скільки цікавого вони зберігають. Як хочеться відірватися від землі і пуститися в подорож до далеких планет і навіть може зустріти мешканців інших планет.
-Сьогодні ми з вами вирушаємо в незвичайну подорож в космос. А на чому ж ми полетимо туди?
- Правильно, хлопці, ми полетимо на ракеті. Отже, ми скоро вирушимо в космічну подорож до планет сонячної системи. Але спочатку давайте зробимо гімнастику для наших язичків. Щоб давати чіткі відповіді, нам треба потренувати язички.
Чу - чу - чу, в космос полетіти хочу.
Їм - їм - їм, полетимо на ракеті.
Ди - ди - ди, долетимо ми до зірки.
Ой - Ой - ой, потім ми повернемося додому.
На екрані з'являється фото космонавта і старт космічного корабля.
- Ким ми будемо в польоті?
-Як ви думаєте, яким повинен бути космонавт?
-Правильно, для того щоб бути космонавтом, потрібно докласти багато зусиль.

- А що ж ми одягнемо, коли полетимо в космос?
Дидактична гра «Підбери одяг для космонавта»
-Хлопці, щоб нам відправиться у політ, потрібна спеціальна одяг, інакше в нас нічого не вийде. Зараз я буду вам показувати одяг, а ви будете вибирати, що підійде для космонавта.
Показ слайда.
(Шолом, скафандр, спеціальне взуття).
-Тепер ми космонавти у нас є спеціальний одяг, і ми готові летіти в космос.
-А тепер вирушаємо в космос.

Физминутка:
Ми ручками похлопаем - Хлоп-хлоп-хлоп,
Ми ніжками потопаем - Топ-топ-топ,
Ми всі підняли руки
І дружно опустили.
І сіли всі в чарівну ракету.
Завели мотор - Ж - Ж - Ж,ж-ж-ж-ж-ж-ж
Ракета летить, а мотор гуде - У-у-у, у-у-
Полетіли...

Звучить космічна музика:
На екрані з'являється зоряне небо.
Тихо грає музика.
-Хлопці, подивіться, ми опинилися в космосі - навколо нас світ зірок, він дуже різноманітний. Зірки здаються маленькими, тому що знаходяться далеко. Насправді ж зірки - це величезні розпечені газові кулі, схожі на Сонце.
Показ слайда.
Подивіться, яке насправді величезне сонце. А зірочки порівняно з ним здаються зовсім маленькими.
Показ слайда.
- Хлопці, ви помітили, що біля сонця є незвичайні кулі? -це планети. Повторіть... Навколо сонця обертається дев'ять планет, послухайте, як вони називаються: Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран, Нептун, Плутон.
-Давайте розглянемо кожну планету, вони всі різні, дуже красиві і незвичайні.
Показ слайда.
-Сонце і обертаються навколо нього планети складають Сонячну систему. Повторіть...
- На якій планеті ми живемо?
- Як ви думаєте, чи можемо ми жити на інших планетах нашої сонячної системи?
- Чому?
- Чим відрізняється наша планета від інших?
- А як ви думаєте, чому її називають блакитною планетою?
-Правильно на нашій планеті дуже багато води, і з космосу видно всі моря, океани - тому вона, здається вся блакитна.
- Як ви думаєте, чи може хто-небудь жити на інших планетах?
-Ні, на інших планет люди не зможуть жити, так як там немає повітря, яким ми дихаємо і всього іншого, за допомогою чого ми могли б існувати на іншій планеті.
- Але подейкують, що на інших планетах живуть живі істоти - хто вони?
- Давайте з вами пофантазуємо і опишемо інопланетян. Чим схожі і чим відрізняються інопланетяни від нас, людей?
- Добре, повеселилися ми з вами. Але нам пора повертатися до нас на батьківщину на планету - Земля. Заводимо двигун тр-тр-тр-р-р-р і полетіли: у-у-у-у-у.

 

 

 

 

-Зірки

 

 

 

 

-На ракеті.

 

 

 

Діти повторюють склади і слова за вихователем.

 

-Космонавтами.
-Здоровим, сильним, досвідченим, працьовитим, мужнім, витривалим і т. д.

 

Діти вибирають потрібні речі з взуття, верхнього одягу і головних уборів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-Так.

-Планети.

 

 

Розглядають планети.
-Сонячна система.
-Планета-Земля.
Відповіді дітей.

 

Відповіді дітей.
-За розміром, за кольором.
-Вона блакитного кольору.

 

 

Відповіді дітей.
-Прибульці, інопланетяни.

Відповіді дітей.

 

Рефлексивно-
коригуючий

-Ось ми і вдома. Сподобалося вам подорож у космос?
-А тепер давайте намалюємо те, що вам найбільше сподобалося в подорожі: може кому - одна з красивих планет, кому - зоряне небо, кому ракета, а кому величезне сонце або місяць.

-Так.

 

Діти малюють.

Очікуваний результат:
Знати: слова - космос, ракета, планети, космонавти, шолом, скафандр;
Мати: уявлення про космос;
Вміти: відгадувати загадки; відповідати на запитання вихователя.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове