logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Чарівна подорож»

Конспект заняття з формування елементарних математичних уявлень для дітей старшого віку з затримкою психічного розвитку.

Автор: Трефілова Наталія Володимирівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа р. Мурманська дитячий сад комбінованого виду N 89.

Мета: закріплювати вміння правильно користуватися знаками більше, менше; вправляти у розрізненні кількісного й порядкового рахунки.
Завдання:

  • вчити бачити геометричні фігури в символічних зображеннях;
  • правильно відповідати на питання скільки?, який?, на якому за рахунком місці?;
  • вчити розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно;
  • вчити вирішувати логічну задачу і виконувати її самостійно;
  • формувати навички самоконтролю та самооцінки;

Матеріал: знаки <, >, геометричні фігури, лічильні палички, зображення свійських тварин, олівці.
Хід заняття.
- Хлопці, для того щоб опинитися в чарівній країні треба піднятися по сходах: один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять, десять. А тепер по черзі спускаємося вниз: десять, дев'ять, вісім, сім, шість, п'ять, чотири, три, два, один. Займайте свої місця і будьте уважні.
Приготуємо пальчики, один, два, три, чотири, п'ять, ми починаємо грати, ми трошки відпочинемо і знову почнемо грати. Складемо пальці в замок, потім хвилеподібні рухи і віялом.
Подивіться на завдання, яке лежить перед вами. Що можна сказати про кількість олівців та пензликів? Порахуйте їх. В кружечку між ними треба поставити знак більше або менше. Я нагадаю вам, що знак менше ображає, а більше - заохочує /відповіді дітей/.
- Нижче написані приклади, поставте потрібний знак між цифрами.
Тепер подивіться на мене. На картинці, яку я вам покажу, зображені знаки. Знайдіть очима знак мінус, потім знайдіть зірочку, тепер хвилясту лінію, опустіть очі на хрестик. Де була хвиляста лінія? Хрестик? Знак мінус? Зірочка? /відповіді дітей/
А ось ще одна картинка, на якій зображено домашнє тварина. Воно складається з геометричних фігур.
М'які лапки, на лапках царапки (кіт). Порахуйте скільки трикутників, прямокутників, квадратів і запишіть в клітинку. А тепер перевіряємо, у кого, скільки вийшло /відповіді дітей/.
У вас в коробочці є геометричні фігури, накладіть на котика і зробіть його з фігур. Перевіряємо /відповіді дітей/.
Встали біля стільчиків. Потягнувся, раз - нагнулися, два - нагнулися, ми присіли потихеньку, подихали легенько, разом встали знову стали займатися.
Ай-люлі, ай-люлі,
Гості до Тані прийшли:
Півник у чобітках,
Курочка в сережках,
Селезень у жупані,
Качка в сарафані.
Котик в новій свитці,
Кішечка в накидці,
З перстеньком на лапці,
А собачка в шапці.
Все по лавках сіли.
Пісеньку заспівали:
Ай-люлі, ай-люлі,
Гості до Тані прийшли...

-Скільки гостей прийшло до Тані? Візьміть палички. Я читаю вірш ще раз, а ви викладаєте на стіл. Хто прийшов першим? Другим?
На аркуші зображені гості-тварини, які прийшли до Танюші. Зафарбуйте картинки домашніх тварин.
Сьогодні ми повторили на занятті знаки більше, менше, напрями, геометричні фігури, домашніх тварин.
Що здалося найважчим на занятті?/відповіді дітей/
Спасибі, заняття закінчено.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове