Конспекти занять з дітьми
Подорож в Мультляндию.
Захід для дітей старшої групи.
Автор: Аскарова Альбіна Юсупівна, викладач образотворчої діяльності, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа «Панаевский дитячий сад загальнорозвиваючого виду «Червона шапочка», Ямало-Ненецький автономний округ, Ямальський район, с. Панаевск.
Освітні галузі: Художня творчість, пізнання.
Мета :
- Знайомство з історією і способами створення мультфільмів.
- Розвиток допитливості, інтересу до створення мультиплікаційних фільмів.
- Формування комунікативних ситуацій і созданиеусловий для включення дітей у їх аналіз та обговорення в процесі коммментированного малювання.
- Закріплення знань про розташування колірного веселкового спектру.
- Виховання шанобливого ставлення до героїв вітчизняних мультфільмів.
Матеріал: мультимедійний проектор; комп'ютер (ноутбук);фотоапарат; презентації «Герої мультфільмів», «Цветик-семицветик»;книжка - блокнот із зображенням рухів людини; юла; набір картинок із зображенням людини «йде»; лялька м'яка з гнучкими руками і ногами; тварина-собака , виліплене з пластиліну; зображення квітки з сімома пелюстками всіх кольорів веселки; фарби-гуаш; ватман; пензлик; склянка з водою; серветка; для дітей - кольорові олівці, половинка альбомного аркуша розміром 24х10.
Хід заходу
I.Організаційний момент.
Педагог Діти, ви любите, мультфільми? Діти відповідають.
Я теж їх дуже люблю.
Я запрошую вас у подорож в країну Мультляндию, в якій живуть герої мультфільмів. Ви зустрінетеся з деякими мультиплікаційними героями, і дізнаєтеся, як же роблять мультфільми.
Так багато мультиків живе,
Веселий народ у мультиках
Там чекає нас Гена-крокодил
І милий Чебурашка.
Там лев катається верхом
На швидкій черепашку.
Там Вінні-Пух все шукає мед,
А бджоли його жалять.
Удав на знає свій розмір,
Його так шкода!
Всі кривдять Леопольда
Мишенята.
В таку країну ми
Вирушаємо, хлопці!
II. Психологічний настрій
Щоб нас пустили в країну мультяшок, ми повинні бути добрими, усміхненими, як Крихітка Єнот. Встаньте в коло, посміхніться один одному.
Звучить пісенька «Усмішка»( сл. М. Пляцковського муз. Ст. Шаїнського)
Хлопці, скажіть хто ходить в гості вранці? (Вінні-Пух),
Хто любить повторювати: «Спокій, справа-то житейська»? (Карлсон),
Хто лежить на сонечку і співає чудову пісеньку? (Левеня).
У кого друзів звуть Мила, Пчеленок і Кузя?( у Лунтіка)
Педагог Молодці, ви відповіли на всі питання.
III.Пояснення нового матеріалу
Педагог Подивіться , нас зустрічають герої мультфільмів.
Педагог звертає увагу на м'які іграшки-відгадки, розміщені у центральній стіни в ізостудії.
А тепер ми потрапимо в мультиплікаційну студію і дізнаємося, як же роблять мультфільми.
Хлопці, подивіться, на дорозі - удав. З якого мультфільму? (38 папуг).
Він нас не пустить, поки ми його не виміряємо.
Кожен буде вимірювати сам і вважати, приставляючи носок до п'яти.
Подивимося скільки у кого вийде. Я думаю, удавові це сподобається.
Діти по-одному рухаються близько удава, вважаючи свої сліди. Обмінюються інформацією, скільки в кого вийшло.
Педагог Молодці, тепер ми точно потрапимо в мультстудию.
Діти сідають на стільчики півколом біля екрану.
Педагог Хлопці, назвіть свої улюблені мультфільми.
На якого героя ви хотіли б бути схожими? Чому?
Подивіться на екран і назвіть мультфільм та їх героїв.
Скажіть, як же створюються мультфільми, хто знає? Відповіді дітей.
Подивіться на книжечку, якщо перегорнути її швидко, ми помітимо рух.
Педагог демонструє книжку, гортає її( на книжці зображення дівчинки виконує гімнастику : руки вгору, в сторони, вниз, стрибок-ноги в сторони. Рухи повторюються).
Педагог Люди не відразу придумали мультфільми, спочатку були створені ось такі подібні апарати( ілюстрації на слайді) : малюнки поміщалися на обертовий предмет, в невеличке віконце можна було дивитися на рух мальованого чоловічка або тварини.
Ми тожем можемо створити схожий апарат у нас тут в студії.
Педагог наклеює на дзигу зображення з різним рухом чоловічка і обертає її.Діти помічають, що намальований чоловічок рухається.
Педагог. Так чому , хлопці, нам здається що картинки ожили - людина рухається? Діти висловлюють свою думку.
Можна сказати, що у нас вийшов невеликий мультфільм? (Так)
Так що ж таке мультфільм, як його створюють? Діти відповідають.
Педагог Правильно.Мультфільм - це послідовний ряд картинок, які розповідають нам історію, яку придумує режисер мультфільму.
А виготовляють героїв мультфільму художники-мультиплікатори.
Як створюють героїв мультфільмів? Відповіді дітей.
Педагог Подивіться: чоловічка йде і дівчинку, виконуючи гімнастику, я намалювала. Значить майбутніх героїв мультфільмів можна намалювати.
А ще як можна зробити героя мультфільму? Відповіді дітей
Подивіться. Педагог бере пластилінову собачку і змінює положення її лап, так як це б виглядало при ходьбі. Діти роблять висновок.
Потім педагог бере ляльку з згинаються руками і ногами. Лялька виконує певний рух. Діти роблять висновок.
Педагог А тепер погляньте на слайди і скажіть як виконані герої цих мультфільмів , з чого?
Діти розглядають ілюстрації на слайдах, відповідають.
Педагог Отже, підведемо підсумки, як створюються мультфільми
- Якщо герой намальований: художник малює безліч малюнків з рухами своїх героїв.Фотографує кожен рух і складає з знімків фільм.
- Якщо герой виконаний з пластиліну: художник-мультиплікатор поступово змінює положення фігури свого героя і фотографує кожну зміну. Потім збираються знімки в один фільм.
- І переміщуючи лялькового героя, і фотографуючи кожен його рух - створюється ляльковий фільм.
Над створенням мультфільму також працюють звукорежисери - вони створюють звук: музику, голоси, художники-оператори: знімають кожен рух ляльки та інших героїв .
Фізкультурна хвилинка. Звучить музика з мультфільму «38 папуг» «Зарядка для хвоста».
Педагог Ви запам'ятали рух дівчинки з книжки?
Давайте виконаємо ці рухи.
IV. Закріплення вивченого.
А тепер давайте спробуємо створити власний мультфільм. Герой нашого мультфільму буде намальований.
Я розповім вам історію про те, як ріс ось цей чарівний квітка.Демонстрація зображення квітки.
Як ми його назвемо? Відповіді дітей: Цветик-семицветик, Райдужка і т. д.
Педагог у мольберта присупает до ілюстрування мультфільму.
Кожен новий елемент малюнка фотографується.
Педагог залучає дітей до малювання у мольберта і фотографуванню малюнка (індивідуальна робота).
Поетапне малювання педагог коментує:
- Намалюємо землю. Потрібно залишити місце для стебла і самого квітки. Тепер намалюю сонечко, яке добре прогріває землю. Розтанув сніг наповнив землю вологою, і у вологу теплу землю ми поклали насіннячко.
- Через кілька днів насіннячко разбухло, розкрилося - і з нього з'явився маленький паросток, який одним коренем буде вкорінюватися в землі, іншим проростає з землі і буде тягнутися до сонечка.
- Спершу стебельце маленький тоненький, але якщо земля пухка й волога і світить сонечко, стебло буде товщати.
- На стеблі з'являється листя. Розташовані вони по черзі.
- Тепер залишилося намалювати голівку квітки, його суцвіття.
- Якої форми будемо малювати голівку?(круглої)
- Намалюємо пелюстки з квітів веселки: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий.
- Тепер фотографії з нашим малюнком виставляю по порядку в програму на комп'ютері, подивіться, що вийшло. Діти переглядають за допомогою програми Power Point як з невеликого насіння виріс цветик-семицветик. Демонстрація супроводжується спокійною мелодією.
V. Самостійна робота дітей
А тепер пройдіть за столи. Ми зробимо з вами невеличку книжку, де теж оживе цветик-семицветик .
Розфарбуйте пелюстки у вашого квіточки на першому та другому малюнку. Намалюйте невеликий рот на одній квітці і посмішку на іншому.
Загорніть перший листок рулончик з допомогою олівця і посувайте олівцем вправо-вліво.
Що робить квіточку? Відповіді дітей.
Квіточка посміхається вам і шепоче побажання радості та удачі.
VI. Підведення підсумку
Сподобалося вам створювати мультфільм? Що таке мультфільм? Відповіді дітей.