Конспекти занять з дітьми
"Мій край Поволжі"
Конспект безпосередньо-освітньої діяльності з дітьми старшого дошкільного віку.
Автор: Шашкіна Людмила Хомівна, старший вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітнє установа дитсадок комбінованого виду N362 міського округу Самара.
Мета: збагачення уявлень дітей про рідний край
Інтеграція областей:
Пізнання, комунікація, художня творчість.
Завдання:
1.в області «Пізнання»:
-познайомити дітей з історією виникнення селища Управлінський
- закріпити знання про пам'ятних місцях селища Управлінський
- формувати у дітей дошкільнят почуття патріотизму
2. в області «Комунікація»:
-збагачувати словник дітей старшого дошкільного віку словами «поміщик», «завітав», «зруб»
-формувати вміння складати невеликі розповіді
-закріпити вміння використовувати інтонаційну виразність мовлення при читанні віршів
3. в області «Художня творчість»:
-формувати вміння скручувати шматки паперу або картону у формі трубочки;
-удосконалювати навички роботи з викидними матеріалом
Методи і прийоми:
-словесні (словесна гра «Вгадай-ка!», «Алло, де ти?», розповідь, читання віршів)
- наочні (показ слайдів, розглядання фотографій)
-практичні (виготовлення макетів будинків)
-ігровий прийом ( дидактична гра «Я загубився»)
Матеріал та обладнання:
-карта Росії і Самарської області
-іграшка - телефон
-фото вулиць селища Управлінський
- проектор, комп'ютер
-диск із записом музично-ритмічного вправи.
-кольоровий папір, гофрований картон, порожні коробочки, клей, ножиці, серветка
Хід заняття
- Словесна гра «Вгадай-ка!»
Комунікативна діяльність дітей (Діти відповідають на запитання вихователя)
-Як називається наше місто?
-Хто покаже місто Самару на карті?
-На чому можна приїхати в наше місто?
- А як називається селище, в якому ми живемо?
2. Словесна гра «Алло, де ти?»
Комунікативна діяльність дітей
(Діти складають розповіді за фотографій з видами селища Управлінський)
«Я опинився на вулиці Лазо С., тут розташована будівля адміністрації району, кафе «Томик», музична школа»
«Я поруч з поліклінікою, вона потрібна жителям селища, якщо хтось захворіє»
« А я стою поруч з пам'ятником Н.Д.Кузнєцову, він був конструктором на заводі, потім став директором заводу, дбав про робітників, його досі люблять і пам'ятають»
«Я вам дзвоню з парку, тут багато дерев, гуляють жителі селища з дітьми»
«Алло, я в будинку культури «Чайка». У цьому будинку культури я займаюся танцями, і багато інших гуртків. На площі проходять свята, на Новий рік ставлять велику ялинку для всіх жителів нашого селища»
Розповідь вихователя про історію виникнення селища.
«На місці нашого селища колись давно жили рибалки, вони ловили рибу, плели личаки, в'язали віники. Був і робітничий люд, вони добували гіпс, вапняк, камінь для будівництва. У всіх були човни, на яких можна було вниз за течією доплисти до міста Самари.
Вам, напевно, знайоме назва місця «Горілий Хутір», так от, давним - давно проживав там Іван Агаповіч Макаров. Він працював лісником у місцевого багатого поміщика Шеїна. Працював добре, і за це поміщик подарував йому ділянку лісу. Тут лісник Макаров зі своїм сином побудували перші два дерев'яні будинки. Це і були перші споруди на території майбутнього селища Управлінський.
Пізніше на річці Волзі задумали побудувати гідроелектростанцію, з'явилися нові будинки і бараки для робітників, побудували деревообробний комбінат.
Селище розростався, розширювався. Але раптом на нашу країну напали вороги, почалася Велика Вітчизняна війна. Для перемоги над ворогом треба було робити зброю. У селищі побудували завод з випуску військової продукції. Робочі біля верстатів день і ніч робили установки для кулеметів, касети для підвішування бомб до літаків, прилади для літаків.
Сьогодні на нашому заводі працюють ваші мами, тата, бабусі і дідусі. Вони виробляють двигуни, без яких не зможе злетіти жодна ракета, жоден літак. До цих пір цей завод з його героїчною історією служить прикладом трудового подвигу російського народу.
Физминутка
Рухова діяльність дітей
(Виконання рухів під музику)
Читання віршів дітьми
Вихователь пропонує згадати і прочитати вірші про рідний край, вивчені раніше
Комунікативна діяльність дітей
(Діти розповідають вірші)
Показ слайдів на проекторі «Минуле і сьогодення нашого селища» під музичний супровід.
Пізнавальна діяльність дітей
(сприйняття словесного і візуального супроводу слайдів)
Художня творчість дітей.
Тема «Макет будинку»
Матеріал: гофрований картон для виготовлення макета дерев'яного будинку, порожні коробочки для виготовлення макета сучасного будинку.
Вихователь пропонує дітям подумати, які будови їм більше подобаються: сучасні, цегляні багатоповерхові або старі, дерев'яні і вибрати відповідний матеріал.
Продуктивна діяльність дітей.
(діти вибирають матеріал і виготовляють макети будинків за зразками)
Індивідуальна робота:
Робота з дітьми по формуванню умінь згортати шматок картону (паперу) у формі трубочки;
Робота по закріпленню умінь правильного побудови пропозиції при складанні оповідань.
Взаємодія з батьками:
Рекомендувати батькам відвідувати пам'ятні місця селища Управлінський, розповідати про значущість цих місць;
здійснювати прогулянки по вулицях селища, музеям міста.
Список літератури:
- Матеріали музеїв та особистих архівів жителів Красноглинского району
- Учайкина В. Р. Люби й вивчай свій край (книга для учнів початкових класів) САМАРА: КРЕДО, 1999.