Конспекти занять з дітьми
«В гості до російської матрьошці»
Конспект безпосередньо освітньої діяльності в групі раннього віку.
Автор: Петровичева Ірина Сергіївна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий сад загальнорозвиваючого виду N12», Tulskaya область, місто Щекино.
Мета: познайомити дітей з самої відомої російської іграшкою - матрьошкою; викликати інтерес до малювання різними техніками.
Завдання:
Освітні.
1. Активізувати інтерес до російського декоративно-прикладного творчості.
2. Вчити дітей слухати дорослого і відповідати на запитання.
4. Закріплювати вміння працювати різними техніками малювання.
5. Вправляти в техніці малювання гуашевими фарбами: поєднувати різні форми і лінії, самостійно вибирати колірну гаму.
6. Закріплювати кольору.
Розвиваючі.
1. Активізувати мовлення дітей.
2. Розвивати увагу і пам'ять.
3. Розвивати дрібну моторику.
4. Розвивати творчі здібності і естетичні почуття.
Виховні.
1. Виховувати доброзичливе ставлення один до одного.
2. Розвивати соціальні навички дітей.
В ході діяльності перелічені завдання реалізуються по наступним освітнім областям.
1. «Художня творчість»:
- Розвиток продуктивної діяльності дітей (малювання).
- Розвиток дитячої творчості.
2. «Комунікація»:
- Розвиток вільного спілкування з дорослими і дітьми.
- Розвиток усіх компонентів усного мовлення дітей у різних формах і видах дитячої діяльності.
3. «Соціалізація»:
- Залучення до елементарним загальноприйнятим нормам і правилам взаємини з однолітками і дорослими.
4. «Пізнання»:
- Формування сенсорних уявлень.
- Розширення кругозору дітей.
5. «Здоров'я»:
- Збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров'я дітей.
Обладнання: лялька - матрьошка, тоновані шаблони матрьошок для малювання, ватяні палички, гуашеві фарби (синя, жовта, червона, зелена), демонстраційні зразки для пояснення творчої задачі, ляльки «Варежковый театр», вологі серветки.
Попередня робота:
1).Розглядання матрьошок-ляльок, порівняння їх відмінностей в колірній гамі.
2).Малювання з використанням дидактичних вправ з художнім змістом.
3).Розглядання ілюстрацій у книгах: Соловйова Л. «Російська матрьошка» 1997 р., Новіков Е. «Семенівський сувенір».
Хід заняття.
Діти входять в групу, де їх зустрічає матрьошка (вихователь).
Матрьошка: Здрастуйте, хлопці. Ви мене впізнали?
Я Матрьошка - писана,
Так весела яка.
В гості Вас до себе чекала
Та й сонце покликала.
Сонечко яскравіше світить і наряд мій яскравіше стає (паморочиться). Запрошую вас до себе в гості (в колі).
Пальчикова гра «А вже ясне сонечко».
А вже ясно сонечко (руки в сторони, долоні)
Припекло, припекло.
І всюди золото (руки вгору, вниз, ліхтарики)
Размело, размело.
Струмочки на вулиці (йде за матрьошкою, притопы по колу)
Всі шумлять, всі дзюрчать.
Журавлі курлыкают (взмахнули руками, біг на носочках по колу)
Та летять, та летять.
Матрьошка: Ось і прийшли в мій будиночок хлопці. А тут мої подружки пустотливі, матрьошки - розписні.
Вихователь підводить дітей до столу, де різні матрьошки.
Вихователь: Подивіться, скільки матрьошок! Які вони?
Діти: Великі, маленькі, красиві, яскраві.
Вихователь: Яка матрьошка вам подобається найбільше? Давайте його розглянемо ближче.
Вихователь задає дітям навідні запитання, спонукаючи їх до відповідей (розмір матрьошки, колір, наряд).
Матрьошка: Вам сподобалися мої матрьошки?
Діти: Так!
Матрьошка: А ви хотіли, щоб і у вас були такі подруги?
Діти: Так.
Матрьошка: Але от біда! Є у мене для вас матрьошки, але вони без яскравого вбрання, допоможіть мені їх прикрасити. У мою майстерню проходьте, і матрьошку нарядите (вихователь показує дітям, як підібрати кольори для хустки і сарафана, прийоми зафарбовування і прикраси одягу).
Діти сідають за столи і починають малювати на тонованому шаблонах - матрьошки ватяними паличками прикраси на одязі.
Вихователь: Молодці, які чудові матрьошки у вас вийшли. Поки вони будуть сохнути, ми з вами пограємо. Підходьте до мене, в коло швидше стаєте і з моїми подружками повеселіться.
Гра з малою рухливістю з допомогою «Варежкого театру» «Матрьошки».
1. На руку наділи лялечку-матрьошку (ліхтарики), швидко закрутилися дитячі долоньки. Ось так, ось так.
2. Маленькі крихти (кружляють, притопы). Ось так, ось так. Російські матрьошки.
3. Мила матрьошка всіх гостей зустрічає і свою голівку низько нахиляє. Ось так, ось так (кружляють, кланяються).
4. Сховали за спину милу матрьошку. В хованки пограють разом з нами крихти. Ось так, ось так (ховають за спину).
5. Очі закриває мила матрьошка. Швидко засинають маленькі крихти. Баю, баю, баю, баю, засипають крихти.
Баю, баю, баю, баю. Сплять російські матрьошки.
Вихователь: Діти, наші матрьошки заснули, не будемо їх турбувати. Ваші малюнки вже висохли, і я пропоную вам зробити з них виставку.
Вихователь закріплює дитячі роботи на дошці.
Вихователь: Подивіться, які гарні матрьошки у вас вийшли. А тепер я запрошую вас на чаювання!