logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Подорож до Африки»

Конспект НСД для дітей старшої групи.

Автор: Барчукова Марина Олександрівна, вихователь, Муніципальне бюджетне дошкільна освітня установа № 28 «Квітка-семицвітка» р. Балашиха.

Скачати презентацію до заняття.

Програмне зміст.

Мета: розширення і закріплення знань дітей про материк Африка.

Завдання.
Освітні:
1. Уточнити елементарні уявлення про особливості географічного положення Африки.
2. Закріпити знання дітей про кліматичних зонах Африки (пустеля, савана, джунглі),.
3. Уточнити уявлення дітей про тварин Африки: особливості їх зовнішнього вигляду і звичок залежно від середовища проживання.
4. Формувати уявлення про травоїдних (жираф, зебра, носоріг, слон) і хижих тварин (лев, гепард) Африки.
Розвиваючі:
1.Збагачувати словниковий запас дітей.
2.Закріпити значення складного слова (носоріг).
3. Розвивати вміння спілкуватися під час дискусії; вирішувати проблемні ситуації пояснюючи свій вибір.
4.Розвивати логічне й образне мислення, увагу, пам'ять, уяву.
Виховні:
1..Виховувати любов і дбайливе ставлення до природи.
2.Виховувати почуття товариства і взаємодопомоги.
Інтеграція освітніх областей.
Пізнання. Комунікація. Соціалізація.

 

Попередня робота.
1.Знайомство з материком Африка і його розташуванням на карті.
2.Ознайомлення з природними зонами Африки (пустеля, савана, джунглі)
3.Перегляд ілюстрацій та енциклопедій по темі «Африка».
4.Читання віршів і відгадування загадок про тварин Африки.
5.Перегляд науково-пізнавальних фільмів «Дивовижна Африка», «Чудова сімка Африки».
6.Перегляд презентації «Хто у Африці живе?»
7.Складання описових розповідей про тварин.
Словникова робота: материк Африка, Індійський океан, Атлантичний океан, пустеля Сахара , бархан, караван, скорпіон, рогата гадюка, чорна кобра, сурикат, варан, одногорбий верблюд, дромадер, верблюжа колючка, савана, баобаб, гепард, водопій, джунглі, ліана, шимпанзе, горила, бабуїн, орангутанг.
Обладнання: мінусовки «Чунга-Чанга», «Гудок пароплава» , «Звуки джунглів», демонстраційний матеріал «Пустеля. Тваринний світ пустелі», презентація «Саванна», головні убори індіанців, амулет Дружби,глобус.

Організаційний компонент.

Хід заняття:

-Хлопці, скажіть яка пора року зараз? (відповіді дітей)
-Так, за вікном мороз, холод, сніг, але є такі країни, в яких зараз літо. Ми сьогодні вирушимо в подорож у спекотні країни за амулетом Дружби. Амулет Дружби допоможе нам менше сваритися, жити дружно і весело. Цей амулет зберігається у вождя племені Тумба-юмба.
-А тепер відгадайте, куди ми свамі вирушаємо.
Материк лежить великий.
Самий жаркий і сухий,
Там і літо цілий рік
Хто мені назве? (Африка)
-Хлопці, покажіть на глобусі, де ж знаходиться Африка. (діти показують на карті Африки)
Береги Африки омивають два океани - Атлантичний океан і Індійський океан.
-А як називається материк, на якому ми з вами живемо? (Євразія)
-Отже, нам пора в дорогу. Скажіть, а на чому можна дістатися до Африки? (відповіді дітей)
Лунає гудок пароплава.
-В Африку ми вирушимо на кораблі. Нам треба вибрати капітана і боцмана. (діти обирають капітана і боцмана).
-Боцман, підняти якір, наш корабель вирушає в плавання.
Звучить мінусовка пісні «Чунга-чанга».
Вихователь дивиться в бінокль.
-Хлопці, я бачу найбільше морське тварина. Хто ж це? (діти називають - синій кит). А ось повз пропливає найбільша хижа риба. Як вона називається?
-Ось ми і дісталися до Африки. Виходьте з корабля, нас чекають пригоди, друзі.
-Ми з вами потрапили в царство гарячого піску і яскравого сонця. Як називається це місце?
-Звичайно, пустеля. В Африці багато пустель-пустеля Калахарі, пустеля Наміб. Але найбільша - це пустеля...Цукру (діти продовжують пропозицію) .
Здійснимо невелику прогулянку по пустелі. Тут дмуть гарячі вітри, роками не буває дощів.
Як ви думаєте, чи можуть у цьому місці жити рослини? (відповіді)
-Виявляється, можуть. Росте в пустелі верблюжа колючка. У неї дуже довге коріння , щоб діставати воду, яка знаходиться глибоко під землею
-До життя в пустелі пристосувалися і тварини.
“Звір я горбатий,
Подобаюся хлопцям".
Хто це? (верблюд)
Верблюда називають кораблем пустелі.
Чому, як ви думаєте? (рухи плавні, як у корабля).
-А верблюд - це свійська чи дика тварина? (діти відповідають)
-Каравани верблюдів перевозять важкі вантажі, людей.
Це дуже сильні й витривалі тварини. Довга густа шерсть захищає тіло верблюда від палючих сонячних променів. На ногах товсті мозолі, щоб верблюдові було зручно ходити по піску. У пустелях Африки мешкають тільки одногорбые верблюди, їх ще називають... дромадеры.
-В пустелі живуть і інші тварини. Вихователь показує картинки, діти називають тварин (черепаха, сурикат, тарантул, чорна кобра, рогата гадюка, скорпіон, варан).
-Нам час вирушати далі.
Повторіть скоромовку:
У верблюда-верблюденя, у черепахи-черепашонок.
-Далі наш шлях лежить через африканський луг - савану.
Показ презентації «Савана». -1 слайд.
слайд 2
- Чим покрита земля в савані? (травою).
Вона тут завжди густа: жовта, суха, коли немає дощу і зелена соковита після дощів. Подекуди ростуть гігантські дерева. Як вони називаються? (відповіді дітей)
3 слайд Це баобаби (показ слайда). Це дивовижні дерева, у них товстий стовбур. Щоб обхопити його, треба взятися за руки всій групі дитячого саду.
Поспостерігаємо за мешканцями савани. Назвіть найвища тварина нашої планети.
4 слайд.
-Звичайно ж, це жираф. Чому у жирафа така довга шия? (відповіді дітей) Чим харчується жираф? (діти відповідають). Крім довгої шиї, у жирафа є довгий... мову .Жираф - хижа або травоїдна тварина? (відповіді дітей)
- Ось і африканські гіганти.
5 слайд. Це слони. Найдивніше у слона хобот.
-Навіщо слона хобот? (відповіді дітей) З допомогою хобота слон збирає листя і плоди з дерев, рве траву, п'є. Їм він граючись, може перенести досить товсте дерево.
- Африканські коняшки одягаються в тільники... Що ж це за коняшки? (відповіді дітей)
6 слайд. Звичайно ж це зебри. Зебри травоїдні або хижі тварини?
- Назва, якої тварини складається з двох слів?
(Відповіді дітей) Носоріг.
7 слайд А чому його так назвали? (відповіді дітей)
-Носоріг - травоїдна або хижа тварина? (діти відповідають)
-А якихось хижих тварин Африки ви знаєте?
8 слайд. Це звичайно ж лев. Як його ще називають? (Цар звірів)
9 слайд. Найшвидше тварина на нашій планеті - це..гепард. Він бігає зі швидкістю автомобіля - 100 км у годину.
-В Африці живе найбільший птах у світі. Про неї кажуть:
“І співати не співає і літати не літає... Хто ж це?
10 слайд -Це страус. За що ж народ його птахом вважає?" ? У страуса є крила і дзьоб. Страуси , як і інші птахи, відкладають яйця.
11 слайд. У савані є невеликі озера . Це... водопій .Там збираються всі тварини савани, щоб напитися, скупатися.
Фізкультхвилинка під музику. «У жирафів плями, плями..
-Перетворюємося у мавп і підемо тепер вистрибом.
-Ми з вами опинилися в тропічному лісі. Як він називається? (відповіді дітей). Так, це джунглі. У джунглях росте дуже високі дерева і пальми, ліани, папороті. Ліани - це виткі рослини. Ліані не вистачає світла, тому вона чіпляється за стовбур дерева і обвивається навколо нього Джунглі - це царство мавп. Тут їх водиться дуже багато. Яких ви знаєте мавп? (діти назыывают - мавпа, горила, орангутанг, шимпанзе, бабуїн). У джунглях також можна побачити різнокольорових папуг.
Звучить мінусовка «Крики індіанців»
-Чуєте, село племені Тумба-юмба недалеко. Нам треба поспішати.
-Ну, нарешті, ми з вами дійшли до села африканських жителів. Тут нікого немає. Напевно, африканці на полюванні. Давайте перетворимося в африканських жителів. (діти вбираються)
-Хлопці, тут якась записка.
«Здрастуйте, діти з племені «Цветик-семицветик». Ми на полюванні. Щоб отримати амулет Дружби, вам потрібно виконати завдання.»
Дидактична гра «Знайди помилку»
Діти діляться на 3 команди. В кожній природній зоні - пустелі, савани, джунглях - потрібно знайти зайве тварину і пояснити, чому воно зайве і де тварина мешкає.
-Молодці, впоралися із завданням. Я думаю, ми заслужили амулет Дружби. Його потрібно відвезти в наш дитячий сад .
Звучить гудок пароплава.
-Нам треба поспішати на корабель.
Діти сідають на корабель.
Підсумок заняття.
-Хлопці, де ми з вами були? Кого ми бачили в савані? У пустелі? (відповіді дітей). Що вам найбільше сподобалося?
-Ось ми знову опинилися в нашому улюбленому дитячому саду. Амулет треба віднести в нашу групу, він допоможе нам ніколи не сваритися.
Вождь племені Тумба-юмба приготував для вас подарунки. Дітям лунають браслети з льодяників.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове