logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Казкова подорож в зимовий ліс»

Конспект безпосередньо - освітньої діяльності в середній групі для дітей з ТНР.

Автор: Петенина Наталія Євгенівна, вчитель - логопед, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N 148», р. Рязань.

Скачть презентацію до заняття.

Звук лісу - пугач.

Звук лісу - сіра ворона.

Звук лісу - сорока.

Звук лісу - дятел.

Звук лісу - завивання вітру.

 

Мета: Закріпити знання дітей про зміни в життя лісових звірів взимку.

Завдання: 1. Уточнення і розширення словника з теми «Дикі тварини ». Удосконалення граматичного ладу мовлення.

2. Розвиток мовленнєвої активності, фонематичного і зорового сприйняття, речедвигателъной координації, зв'язного мовлення.

3. Формування навичок співпраці, взаємодії, самостійності. Виховання любові до природи.

Обладнання: предметні картинки, схеми речень, силуети тварин, хвости, розрізні картинки, презентація, іграшки до казки «Колобок».

Хід заняття.
Лог: Здрастуйте, хлопці. Подивіться до нас на заняття прийшли гості. Привітайтеся. Входить бабуся.
Бабуся: Хлопці, у мене біда трапилася. Спекла я дідові колобок. Поклала на віконце студиться, а він покотився в ліс. Я його не наздожену. Ви такі великі, сміливі, розумні, допоможіть мені, будь ласка. Він за тією стежкою покотився.
Лог: Не засмучуйся, бабуся, ми знайдемо твого колобка. А ти нас в будинку почекай. Бабуся йде.
Лог: Хлопці, перш ніж вирушити в дорогу на пошуки колобка, давайте пригадаємо, яке зараз час року.
Діти: зима.
Лог: Ми підемо в зимовий ліс. Щоб до нього потрапити ми підемо по стежці, але в лісі багато снігу і тому йти потрібно один, за одним високо піднімаючи ноги. Діти підходять до мольберта (ноутбука) з зимовим лісом. Звучать пісні зимуючих птахів, завивання вітру.
Лог: Хлопці, що ви чуєте?
Діти: Співають птахи, вітер дме.
Лог: Подивіться на зображення зимового лісу і скажіть, які зміни
у природі відбуваються взимку? Говорити будемо по одному, повним, красивим відповіддю.
Діти: багато снігу, дерева голі, холодно і т. д.
Лог: Молодці. Ходімо шукати колобка; Ось ми вийшли на лісову галявину. Ви пам'ятаєте, кого зустрів колобок у лісі першим? Боягузливого, довговухого, сірого....
Діти: Зайця.
Лог: Що ми бачимо на галявині? Хто ховається від нас на галявині?
Діти: дерево, пеньок, сніг. Заєць.
Лог: Заєць любить пограти-поскакати. Де ховається заєць?
Діти: Заєць ховається за пеньком.
Лог: Де зараз заєць?
Діти: Заєць на пеньку. За деревом.
Лог: діти прочитайте, де ховався від нас заєць?
Діти читають схеми речень.
Лог: молодці. Заєць-боягуз. Давайте покличемо його ласкаво.
Одна дитина: Зайчик, вийди до нас, будь ласка.
З'являється заєць,
Заєць: Здрастуйте, хлопці.
Лог: Скажи, заєць, куди колобок покотився.
Заєць: Колобок покотився назустріч сірому, злому, голодному...
Вовку.
Заєць: А мені пора прощатися, побіжу ховатися.
Лог: Ви знаєте, як виє вовк?
Діти: УУУУУУУУУ
Лог. Правильно. Підемо далі.
Лог. тихо зображує виття вовка. З'являється вовк.
Вовк: Здрастуйте, хлопці. Навіщо прийшли?
Діти: колобка шукаємо. Ти не бачив, куди він покотився?
Вовк: Я зайнятий справою, от малюю. Красиво?
Діти: немає хвоста.
Вовк: Як так? І правда немає. Що ж робити?
Лог: А що це?
Діти: Хвости.
Лог: Допоможіть знайти хвіст, який нам потрібен.
Діти: показують.
Лог: Як ви дізналися, що це хвіст вовка?
Діти: Він сірий і довгий, як у вовка.
Лог: Давайте назвемо інші хвости. Показує хвости, а діти
називають.
Вовк: Ех, молодці. Скажу вам. Колобок покотився до великого, бурому, незграбному...
Діти: Ведмедю.
Вовк: Мені пора з вами прощатися, а вам щасливого шляху.
Лог: Ходімо шукати ведмедя. Ой, що це? Що ведмідь взимку робить?
Діти: Барліг. Спить.
Лог: давайте його розбудимо.
З'являється ведмідь.
Медв: Здр, хлопці. Що вас привело в ліс, в таку холоднечу?
Діти: колобка шукаємо. Скажи, ти не бачив його?
Медв: Я весь час спав, мені б кісточки розім'яти...
Лог: Давайте пограємо з ведмедем.
Фіз. хвилинка «Хто по лісі йде».
Мед: Добре пограли. Скажу вам. Колобок покотився до хитрої, рудою, пухнастою....
Діти: лисиці.
Мед: Піду далі спати, весна ще не скоро.
Лог: Спасибі, Михайлику. Он лисиця, запитаємо в неї. «Лисонька-лисиця, чи не бачила ти колобка?
Лисиця: Бачила. Я його з'їсти хочу.
Лог: Не їж його. Віддай нам його.
Лисиця: У мене завдання для вас. Сідайте за столи. Зберіть картинки. Діти збирають розрізні картинки.
Лисиця: Подивіться на свої картинки, скажіть у кого як називають дитинчат?
Діти: У білки білченята. У лисиці лисенята. У ведмедя ведмежата. У вовка вовченята. У їжака маленькі їжачки.
Лисиця: Молодці. Піду випущу вашого колобка. Лисиця йде. З'являється колобок.
Лог: пора нам вертатися до бабусі. Підемо по стежці, високо піднімаючи ноги. Приходять до бабусі
Баб: Спасибі хлопці, що врятували мого колобка. Хто з тварин вам допоміг у лісі? Як назвемо їх усіх разом? Хто вони такі?
Діти називають і показують тіньове зображення. Бабуся прощається. Логопед дякує дітям за роботу. Заняття закінчено.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове