logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Квітка - семицвітка»

Конспект заняття з математики у підготовчій групі.

Автор: Дегтярьова Тетяна Володимирівна, вихователь, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N49 Іркутська область, Усть - Кутський район, селище Янталь.

Мета: Вдосконалювати навички прямого і зворотного рахунку. Продовжувати вчити вирішувати арифметичні завдання. Вправляти в орієнтуванні на аркуші паперу. Закріплювати уявлення про послідовність днів тижня. Закріпити знання цифр.
Матеріали: Сім бубликів нанизані на мотузку. Квітка з картону з сімома пелюстками: червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього, фіолетового кольору із завданнями на звороті. Квіти з гофрованого паперу 3-х великий, поменше і найменший по три на кожну дитину; картон, клей, чистий аркуш (квадрат), простий олівець; геометричні фігури.
Хід заняття:
Вихователь: Сьогодні ми вирушимо в знайому казку Валентина Катаєва «Цветик - семицветик».
Жила - була дівчинка Женя. Одного разу мама її відправила в магазин за бубликами. Бублики дівчинка купила (Показую бублики на мотузці).
- Скільки бубликів купила Женя? (Сім)
Але поки вона йшла додому і дивилася по сторонах, всі бублики з'їла собака. Спочатку вона з'їла оду баранку. (Знімаю одну бублик)
- Скільки бубликів залишилося у дівчинки? (Шість)
Потім собака з'їла ще одну баранку. (Знімаю з мотузки)
-Скільки залишилося? (П'ять)
Але Женя задивилась на вітрини магазину і нічого не помітила. Собака з'їла ще одну баранку.
-Скільки залишилося бубликів? (Чотири)
Потім ще одну і т. д.
Коли Женя спохопилася, у неї не залишилося жодної бублики. Побігла дівчинка з собакою. Не наздогнала її, але зустріла бабусю, яка їй подарувала чарівний квітка. (На дошці розташований квітка з картону)
Подивіться на цю квітку і порахуйте скільки у нього пелюсток. (Сім)
-Якого кольору пелюстки? ( Відповіді дітей)
Відриваю жовтий пелюстка. (Перший)
Діти говорять чарівні слова.
Лети, лети, пелюстка
Через захід на схід,
Через північ, через південь.
Повертайся, зробивши коло.
Лише він торкнеться землі
Бути по - моєму вели.
Завдання перше «Назви дні тижня»
Діти називають дні тижня по порядку.
- Як називається перший день тижня? Покладіть цифру 1.
Другий день тижня? Цифру 2 і т. д.
- Який за рахунком сьогодні день тижня?
- Який за рахунком день тижня буде завтра?
- Який був вчора?
- Який за рахунком день тижня субота?
- Як називається сьомий день тижня?
Відриваю червоний пелюстка. (Другий) (Діти говорять чарівні слова)
Завдання друге «Потрібно скласти і розв'язати задачу»
- Спочатку пригадаємо з чого складається задача. (Умова, запитання)
Треба розв'язати задачу і отримати відповідь.
(На дошці вивішую наочний матеріал, акваріум з рибками)
- В акваріумі плавало 8 рибок. Мама принесла з зоомагазину ще 1 рибку. (Це умова задачі)
- Поставте запитання.
- Скільки стало рибок в акваріумі?
- А тепер скажіть відповідь.
- В акваріумі стало 9 рибок.
Відриваю синій пелюстка. (Третій) (Діти говорять чарівні слова)
Третє завдання «Назви геометричні фігури»
Показую геометричні фігури, діти називають (коло, квадрат, овал, трапеція, прямокутник)
- Яка вам подобається фігура і чому?
Відриваю четвертий зелений пелюстка. (Четвертий) (Діти говорять чарівні слова)
Фіз. Хвилинка
Відриваю помаранчевий пелюстка (П'ятий) (Діти говорять чарівні слова)
Завдання п'яте «Намалюй під диктовку геометричні фігури на аркуші паперу»
- Квадрат - у правому верхньому кутку.
- Трикутник у правому нижньому куті.
- Коло - в лівому верхньому кутку.
- Прямокутник - в лівому нижньому кутку.
- Овал - в середині.
(Один або дві дитини «читають» те, що намалювали. Інші діти перевіряють виконані ними завдання)
Відриваю фіолетовий пелюстка. (Шостий) (Діти говорять чарівні слова)
Завдання шосте «Складіть квітка»
-Скажіть, яка пора року настане після зими? (Весна)
Навесні природа прокидається, дзвенять капели. З'являються квіти. Давайте ми з вами зробимо красивий квітка. Скласти його треба так, від найбільшого до найменшого. (Діти виконують аплікацію. В цей час грає музика).
Проводимо аналіз роботи. Діти розповідають, як склали квітка. Спочатку взяли великий пелюстка, потім трохи менше і найменший. В середину наклеїли жовтий кружок.
-Як називається останній день тижня? (Неділя)
Відриваю блакитний пелюстка. (Сьомий) (Діти говорять чарівні слова)
Завдання сьоме «Подарунки малятам».
- У нас залишився останній блакитний пелюстка.
- Згадайте, як Женя його використовувала. ( Відповіді дітей)
- Так, вона відірвала останній пелюстка і загадала, щоб хлопчик Вітя, який не міг ходити, став здоровим і щасливим. Давайте і ми з вами зробимо добру справу і подаруємо свої чарівні квітки малюкам.
- Хлопці, що вам найбільше сподобалося сьогодні на занятті?

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове