Конспекти занять з дітьми
«Подорож по казках»
Заняття з математики у підготовчій групі.
Заняття підготувала та провела вихователь першої категорії Лисова Анастасія Володимирівна МБДОУ N1 п. Новозавидовский.
Мета: підтримувати інтерес до математики. Закріплювати знання, отримані на заняттях.
Матеріал: маска Баби-яги, косинка. Фартух, макет хатинки, штучні дерева.
Картинки з зображенням яблуньки, пічки, річки з молочними берегами. Два аркуші ватману
з цифрами, лічильні палички. Картки на кожну дитину. Чотири картинки із зображенням кошиків і написами на них,5кг"; ,,7кг"; ,,8кг"; ,,9кг".
Знаки «більше» - «менше». Квитки і картки з номером вагона. Група прикрашена повітряними кульками, зображеннями персонажів казок.
Хід заняття.
Ведуча: Сьогодні ми вирушимо в подорож по казках на поїзді.
На стільцях розкладені картки - це номери вагонів, а я вам роздам квитки. Знайдіть свої вагони і займіть місця згідно з квитками.
( діти займають свої місця )
Ведуча:- Я бачу все на своїх місцях. Поїхали!
(/ звучить запис музики ,,пісня паровозика з Ромашкового".)
- Ось ми і потрапили в казку. Чуєте тиша, яка! Пташки співають.
( вказує на макет хатинки і дерева)
- Давайте подивимося хто живе в цій хатинці.
Баба-Яга: Хто це потривожив мій сон? Якісь діти! Ви хто?
Діти: Ми з дитячого саду, хочемо помандрувати по казкам. Пропусти нас у казкову країну.
Баба-Яга Я залишу вас у себе в дрімучому лісі, якщо не отгадаете мої загадки.
( Баба-яга читає загадки. Діти, відгадуючи їх, піднімають відповідні числові картки ).
1. Їжачок по лісу йшов, на обід гриби знайшов! Два під березою, у три осики.
Скільки їх у плетеному кошику?
2. Чотири зайця йшли зі школи, і раптом на них напали бджоли. Два зайчика ледь врятувалися,
А скільки не встигло?
3. Ну-ка скільки тут хлопців
На горі катається:
Троє в саночках сидить,
Один чекає?
4.Скільки вогників у світлофора?
5.Скільки пальців рукавички?
6. Скільки кольорів у веселки?
-А тепер будьте особливо уважні!
7. До сірої цапле на урок
Прилетіли сім сорок.
Але з них лише три сороки
Приготували уроки.
Скільки ледарів сорок прилетіло на урок?
- Молодці! Всі загадки відгадали.
Що ж, доведеться вас пропустити. Піду, прилягу.
Ведуча: Покладіть картки з цифрами.
Їдемо в іншу казку.
(звучить запис веселої музики пісня «Паровозик із Ромашкова».)
- Подивіться на персонажів і дізнайтеся, в якій казці ми опинилися.
(на дошці висить аркуш із зображенням яблуньки, пічки, річки з молочними берегами.)
- Правильно. Ми в казці,Гуси-лебеді".
(виставляється два аркуші ватману з цифрами).
- Щоб дізнатися, кого зустріла на своєму шляху дівчинка з цієї казки, виконайте
завдання: з'єднати між собою точки з цифрами.
(Діти діляться на дві команди. Звучить аудіо запис пісні , «Дружба міцна».
Проводиться змагання: яка команда швидше побачить те, з чим зустрілася дівчинка).
Ведуча: що ж зустрілася дівчинка?
Діти: З пічкою і яблунькою.
Ведуча: Молодці! А тепер похлопаем і потопаем.
Гра ,,Будь уважний".
Коли звучить музика, діти бігають.
Як тільки музика стихає, діти зупиняються і слухають завдання.
Якщо ведучий каже вірне судження, діти плескають у долоні, якщо хибне - тупотять.
- Чотири більше трьох.
- Сусіди числа 7 - 6 і 8
- Вчора була п'ятниця.
- Перед четвергом йде середовище.
- Завтра буде субота.
- Сьогодні вівторок.
- Сонце світить вночі, а місяць-вдень.
- Весну змінює зима.
- Березень другий місяць весни.
- Весну змінює літо.
Ведуча: Молодці! Займіть свої місця. Вирушаємо далі. Ми потрапимо в таку казку, якщо з рахункових паличок викладемо кораблик.
( Звучить аудіо запис пісенька ,,Кораблик")
Дві дитини викладають кораблики з лічильних паличок.
( Звучить аудіо запис пісня «Паровозик із Ромашкова". Діти вирушають далі).
Бабуся Федора: Ой, ви, бідні сирітки мої, праски і сковорідки мої!
Ви підіть-но, немиті додому,
Я вас водою вмию ключовою.
Я почищу вас пісочком,
Окачу вас кипяточном,
І ви будете знову,
Немов сонечко світити.
А поганих тарганів я повыведу,
Прусаків і павуків я повымету.
(Звертає увагу на дітей )
- Хто це в нашу казку завітав?
Діти: Ми з дитячого саду. Ми за казками подорожуємо.
Бабуся Федора: А ви знаєте, як моя казка називається? І хто її написав?
Діти: Казка називається ,,Федорина горі" А написав її К. І. Чуковський.
Бабуся Федора: (весело): Вірно! А я, хлопці, акуратною стала. Посуд всю вимила.
Я допоможу вам швидше дістатися додому.
Мабуть, втомилися за казками подорожувати. Візьміть картки.
Слухайте і виконуйте завдання.
(тихо звучить аудіо запис пісні ,,Шовкова пензлик". Бабуся Федора диктує координати).
-В-1; Б-2; Р-2; Б-8;Г-8; А-9; Д-9; А-10; Д-10; Б-9; М-9; В-10.
Бабуся Федора: Що ж у вас вийшло?
Діти: Ракета.
Бабуся Федора: Ось на ньому ви й підете в свій дитячий садок. Щасливої дороги!
(Звучить аудіо запис музики.)
Ведуча: Ось ми і в дитячому садку. Дівчинка з казки ,,Гуси - лебеді" надіслала нам кошик з гостинцями. Її поставили поряд з іншими схожими кошиками.
(виставляє на магнітній дошці чотири картинки із зображенням кошиків)
-Як тепер її відшукати? Мені сказали, що кошик дівчинки найважча.
Спробуйте знайти її, розставивши знаки,більше", ,,менше".
(звучить аудіо запис пісні ,,Дорогою добра."
Діти виконують завдання. Ведуча дістає кошик і роздає цукерки.)
- Наша подорож по казках закінчилося. Велике всім спасибі!