Конспекти занять з дітьми
«Ми з м'ячами міцно дружимо»
Конспект інтегрованого заняття.
Автор: Ватагіна Марина Олександрівна, інструктор з фізичного виховання, Муніципальне дошкільний навчальний заклад Дитячий садок N19 міста Коврова, Володимирській області.
Вікова група: Старший дошкільний вік.
Мета заняття: Вдосконалити вміння та навички у володінні м'ячем.
Завдання:
- Оздоровчі: Формувати правильну поставу, зміцнити опорно - руховий апарат. Продовжувати формувати уявлення про чинники, що впливають на здоров'я.
- Освітні: Розширювати і закріплювати уявлення дітей про ігрових видах спорту з використанням м'яча.
- Розвиваючі: Закріплювати вміння та навички у веденні м'яча в русі, вправляти дітей у киданні м'яча в кошик, удосконалювати точність передачі м'яча ногою одне одному. Розвивати спритність, влучність і окомір, а також швидкість реакції в ігровій діяльності.
- Виховні: Виховувати наполегливість, взаємодопомогу, шанобливе ставлення один до одного в ігровій діяльності. Виховувати у дітей самостійність, ініціативність у виборі рухового завдання, бажання брати участь в ігровій діяльності.
Місце проведення: МБДОУ Дитячий садок N19, фізкультурний зал.
Коротка анотація змісту відкритого заняття: Реалізація освітньої галузі «Фізична культура» через використання рухливих ігор.
Інвентар та обладнання: М'ячі масажні та волейбольні, за кількістю дітей, футбольні м'ячі на кількість хлопчиків, баскетбольні - на кількість дівчаток, 10 - 12 обручів, 2 дуги, баскетбольний кошик, 4 кошики під м'ячі, 2 магнітні дошки з магнітами, пазли.
Попередня робота: Ознайомлення дітей зі спортивними іграми з використанням м'яча.
Організаційний момент: Створення ситуації, за якої дітям надається право вибору - можливість обрати із запропонованого варіанту, кращий варіант для прояву своєї активності.
Хід заняття.
| Частина заняття |
Зміст заняття |
Дозування |
Методичні рекомендації |
Інтеграція (освітніх областей через рухову діяльність) |
1.Вступна частина |
ВСТУПНА ЧАСТИНА.
Діти входять в зал, будуються на лінії в 1 шеренгу.
Інструктор (звертає увагу на рівний лад, поставу, зовнішній вигляд):
Інструктор: - А чим би ви хотіли сьогодні зайнятися?
Діти: ВІДПОВІДІ
Інструктор: - Бачу, що ви готові, бігати, стрибати, крокувати, вправи виконувати, різні ігри грати!
- Але, а зал наш готовий, щоб ми в ньому все це робили?
Діти: - Ні...
Інструктор: - А як ви думаєте, що тут сталося? Послухайте, про що говорять м'ячі.
Діти: ВІДПОВІДІ
Інструктор: - А я чую, як сперечаються м'ячі, про те, яка сама цікава спортивна гра, в яку можна пограти з ними?
- А які спортивні ігри з цими м'ячами ми знаємо?
Діти: - Волейбол, футбол, баскетбол.
Інструктор: - Правильно! Але як же тоді нам вирішити спір м'ячів і дізнатися, яка спортивна гра найцікавіша?
Діти: ВІДПОВІДІ
Інструктор: - Пограти? Але ми з вами не настільки добре вміємо в них грати. Щоб навчитися добре грати в ці спортивні ігри, треба багато тренуватися. І в цьому нам допоможуть рухливі ігри. А в які рухливі ігри з цими м'ячами ви хотіли б пограти?
Діти: ВІДПОВІДІ
Інструктор: Спочатку приберемо зал.
Але всі м'ячі повинні лежати в своїх кошиках у відповідності зі схемою спортивної гри.
Гра: 1,2,3 - м'ячі за схемами розклади.
Діти стають у колону по одному і виконують ходьбу в чергуванні з бігом, стрибками, пролезанием в обруч.
Під час руху діти беруть масажні м'ячики і перебудовуються через центр в колону по 4. |
2 хв.
1 раз
Повторити чергування 2 рази
|
Зацікавити дітей майбутньою дією.
Стежити за правильністю виконання завдання у відповідності із заданою схемою. |
ГО «Пізнання»
Розширювати уявлення дітей про ігрових видах спорту з м'ячем.
ГО «Соціалізація»
На основі ситуації, що виникла підтримувати прагнення дітей спільними зусиллями вирішити проблему.
ГО «Праця»
Підтримувати бажання дітей брати участь у трудовій діяльності.
ГО «Музика»
Удосконалювати почуття ритму, навички виконання вправ під музику. |
2.Основна частина |
ОСНОВНА ЧАСТИНА.
ОРУ з масажними м'ячиками:
- І. П.: о. с., масажний м'яч в руках на рівні особи. 1 - 32 - катання м'яча вгору - вниз.
Цей м'ячик непростий,
Весь колючий, ось такий!
Вгору, вниз його катаємо,
Свої ручки розвиваємо.
- І. П.: о. с., масажний м'яч у правій руці. 1,3 - перекладання м'яча у ліву руку, 2,4 - В. П..
Між долоньками кладемо,
Його долоньками притиснемо.
- І. П.: у.з., масажний м'яч, затиснутий в кистях в замок, лікті в сторони. 1,3 - поворот вліво, 2,4 - вправо.
М'яч ми міцно притискаємо, Вправо - вліво ми катаємо.
- І. П.: сидячи, ноги разом, масажний м'яч в правій руці. 1 - нахил вперед, 2 - 6 - катання м'яча вниз, 7 - покласти м'яч, 8 - встати, 9 - 16 - повернутися у В. П.
По ногах м'яч ми катаємо,
До ніг міцно притискаємо.
Низько - низько нахилялися,
Але коліна не згиналися.
- І. П.: сидячи, ноги зігнуті в колінах масажний м'яч, затиснутий між ними. 1, 3 - коліна вправо, вліво, 2, 4 - В. П.
М'яч ми міцно притискаємо, М'яч ногами ми катаємо.
- І. П.: о. с., м'яч під правою ногою на підлозі. 1 - 16 - катання м'яча вперед - назад, 17 - 32 - теж іншою ногою.
М'яч ногою ми катаємо,
І стопу всі зміцнюємо.
- Рухлива гра «Хто спритний?» (повт. 3 рази)
Ходьба по залу, прибирають масажні м'ячі, в чергуванні з рухливою грою «Побудуй 2 кола» - Д. - навколо баскетбольних м'ячів, М. - близько футбольних.
ОВС:
- Дівчата грають у рухливі ігри
- «Грай, грай, м'яч не втрачай» - відбивання м'яча з обруча в обруч.
- «Будь влучним» - кидок м'яча у кільце, кільце.
- Хлопчики грають у рухливі ігри «М'яч ведучому» - передача м'яча ногою
- «Грай, грай м'яч у ворота забивай!» - забивання м'яча під дугу в парах.
Інструктор: - Молодці! Весело грали! А ким у грі були дівчатка. Хлопчики?
Діти: ВІДПОВІДІ
Інструктор:
- А в яку гру з м'ячем ми з вами ще не пограли?
Діти: ВІДПОВІДЬ
РУХЛИВА ГРА «У кого менше м'ячів?»
Інструктор: - А елементи, якою спортивної гри ми використовували зараз?
Діти: - Волейбол. |
4 рази
6 - 8 разів
6 разів в кожну сторону
6 разів
6 разів в кожну сторону
4 рази
4 рази
1 раз
2 - 3 хв
2-3 хв
2 - 3 хв
2-3 хв.
3 рази
|
Підготувати дітей до виконання ОВС
Стежити, щоб при виконанні вправ пальці обох рук перебували завжди в зімкненому стані, плечі не піднімалися.
Вправи показувати в середньому темпі, акцентуючи увагу дітей на правильність виконання.
Стежити за безпекою руху дітей по залу.
Слідкувати за технікою руху з м'ячем ( не притискати м'яч до себе, енергійно відштовхувати під час руху)
Стежити за вихідним положенням (виконувати кидок двома руками зверху)
Стежити за зупинкою м'яча ногою і передачею м'яча внутрішньою стороною стопи.
Стежити за вихідним положенням (виконувати кидок двома руками зверху). Стежити за безпекою виконання вправи. |
ГО «Здоров'я»
Зміцнення здоров'я дітей, формування звички до здорового способу життя.
ГО «Безпека»
Формування свідомого ставлення до виконання вимог безпеки під час виконання гри.
|
Заключна частина |
ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
Побудова в 1 шеренгу.
Підведення підсумків: (дізнатися, у що сподобалося грати найбільше) - А яка ж гра з м'ячем виявилася для вас найбільш цікавою?
Діти: ВІДПОВІДІ
Інструктор: - Існує ще багато ігор з м'ячами. Що про все розповісти.
Люблять дорослі і діти, ігри з м'ячами пограти. - А хочете дізнатися, з якою грою в м'яч ми познайомимося на наступному занятті?
Діти: - Так!!!
Інструктор: - Щоб це дізнатися, нам треба збирати пазли.
Малорухлива гра «Збери пазл»
Хлопці, а ви знаєте, що це за гра? Спортивна гра «Гандбол» . Хлопці, ви знаєте, як у неї грати? Тоді вам завдання - дізнатися все про цю гру. Наступного разу ми будемо вчитися в неї грати. |
2 хв |
Підведення підсумків.
Заохочувати спільне виконання завдання.
Уточнити у дітей точність запам'ятовування домашнього завдання. |
ГО «Комунікація»
Сприяти розвитку діалогічного мовлення |
|