Конспекти занять з дітьми
«Що? Де? Коли?»
Сценарій інтелектуальної гри в старшій групі.
Автор: Козлова Віра Геннадіївна, вихователь, Муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок N58» - загальнорозвиваючого виду, Республіка Башкортостан р. Стерлітамак.
Мета:
Дати дітям уявлення про грі «Що?
Де? Коли?», познайомити з правилами
ігри.
Продовжувати формувати вміння
відгадувати загадки.
Продовжувати закріплювати знання дітей про
правила безпечної життєдіяльності та
дорожнього руху.
Розширювати і поглиблювати уявлення
дітей республіці.
Закріплювати знання про державної та
республіканської символіці.
Закріплювати вміння співвідносити цифру з
кількістю предметів.
Розвивати здатність аналізувати
дії, вчинки людей і умінь
застосовувати знання в реальному житті.
Розвивати пізнавальний інтерес у дітей.
Виховувати інтерес і любов до витоків
своєї Батьківщини, почуття гордості за свій
народ.
Виховувати доброзичливість і
контактність у відносинах з однолітками.
Словникова робота: предки, символ, богатир, джигіт, прикмети, дорожні знаки.
Попередня робота:
- читання билин і казок;
- розглядання ілюстрацій до билин, казок;
- розучування віршів, прислів'їв і приказок.
Методичні прийоми: 1. Бесіда.
2. Створення ситуації успіху.
3. Пошукові питання.
4. Відгадування загадок
5. Фізкультхвилинка - музична
пауза «Якщо весело живеться, роби
так».
6. Графічні вправи.
7. Ігри - завдання.
8. Фізкультхвилинка - музична
пауза «Весняна пісенька».
9. Логічні умовиводи.
10. Мовний діалог.
11. Підведення підсумків гри.
Хід заняття:
Вихователь: Хлопці, сьогоднішнє наше заняття я пропоную провести у формі гри «Що? Де? Коли?». Може, хтось із вас бачив її по телевізору?
відповіді дітей.
Вихователь: Тоді я розповім про правила гри: зверніть увагу, на імпровізований барабан: він поділений на сектори, у кожного сектора свій номер, є музичні паузи чи фізкультхвилинки, а також сектор чорний ящик. В кожному секторі лежить конверт із запитаннями, на які вам необхідно буде відповісти на роздуми дається хвилина, тобто ви совещаетесь, а потім хтось один дає відповідь. За кожну правильну відповідь зараховується очко. Питання можуть
бути самої різної області: з математики, ознайомлення з навколишнім, розвитку мовлення і т. д. Я бажаю вам успіху і сподіваюся, що ви впораєтеся з усіма завданнями. Почнемо?
- відповідь дітей.
(Дитина розкручує барабан).
«Ознайомлення з явищами суспільного життя»
- Назвіть кольори державного прапора республіки Башкортостан.
- Який інструмент пролунав?
- Хто такий «джигіт»?
- Як раніше на Русі називали «воїна»?
Музична пауза.
«Якщо весело живеться, роби так».
Екологія.
Відгадування загадок:
Дізнатися його нам просто
Впізнати його легко:
Високого він зросту,
І бачить далеко.
(Жирафа)
Чернокрылый,
Красногрудый,
І взимку знайде притулок:
Не боїться він застуди
- З першим снігом,
Тут як Тут!
(Снігур)
Різнокольорові ворота
На лузі побудував хтось.
Постарався майстер той,
Взяв він фарб для воріт
Не одну, не дві, не три -
Цілих сім, ти подивися.
Як ворота ці звати?
(Веселка)
Ковдра біла,
Не руками зроблено,
Не ткалося і не кроилось,
З неба на землю звалилося.
(Сніг)
Математика.
Гра «Порахуй і позначити цифрою».
Діти вважають запропоноване кількість предметів, рухів, а потім позначають його цифрою.
Гра «Назви сусідів».
Необхідно назвати сусідів цифри, яку запропонує вихователь.
Музична пуаза.
Хореографічна композиція «Весняна пісенька».
ОБЖ і ПДР
- Як поводитися на вулиці, якщо незнайома людина пропонує вам цукерки, печиво або пропонує піти до нього в гості?
- Як викликати швидку допомогу?
- Які дорожні знаки ви знаєте, для чого потрібні дорожні знаки?
Фізкультхвилинка.
Виконання вправ за картами - схемами.
Графічні вправи.
- Робота з лабіринтами.
- Домалюй картинку.
Чорний ящик
- Діти на дотик визначають, що знаходиться в ящику.
- Діти повинні знайти предмет, який назве вихователь.
Вихователь: Ось ми і закінчили нашу гру, а зараз ми попросимо журі сказати, хто ж виграв у нашій грі і з яким рахунком! (журі оголошує рахунок). Хлопці я вітаю вас з блискучою перемогою!