Конспекти занять з дітьми
Ми їдемо в зоопарк.
Конспект безпосередньо освітньої діяльності з інтеграцією (середня група).
Автор: Тахтарова Наїля Равфатовна, вихователь. Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок "Берізка", Волгоградської області, Суровикинского району.
Мета. Узагальнити і систематизувати уявлення дітей про тварин в різних країнах. Допомогти дітям в узагальненні уявлень про власні органах почуттів, станів; навчити дітей аналізувати їх і управляти ними. Закріпити уміння співвідносити цифру з кількістю.
Розширити обсяг словника, розвивати речемыслительную діяльність. Виховувати культуру поведінки.
Матеріали до заняття: фігурки тварин різних країн, площинні геометричні фігури (коло, трикутник, прямокутник, овал), картки з цифрами 1-7.
Хід заняття:
Хлопці давайте поздороваемся з гостями. Скажіть, як ще можна привітати один одного. (Діти вітаються один з одним за руку; труться носом, вухом, спиною один з одним).
Послухайте вірш-загадку:
Є хороший добрий будинок.
Оселилися звірі в ньому
Вовки, зебри і мавпи,
І великі і малятка
Чистять пір'ячко і лапки,
Все тут добре, все в порядку.
Всім тут весело живеться,
Як же цей будинок зветься?
У зоопарку життя кипить,
Хтось риє, хтось спить.
Ходять, плавають, літають,
І за нами спостерігають.
Пропоную вам з'їздити на екскурсію в зоопарк. Поїдемо ми на автобусі, але насамперед нам треба взяти квитки і зайняти свої місця. (На квитках зображені точки, на стільчиках цифри, треба співвіднести кількість точок з цифрою).
Розсілися по місцях, поїхали. Хлопці, поки ми їдемо, давайте пригадаємо, як треба вести себе в зоопарку? (Не шуміти, тварини звикли до тиші в лісі). Можна підходити близько до клітин? (Не можна
підходити близько до клітин і протягувати туди руку. Адже клітка-це будинок для тварини, і він цей будинок буде охороняти.) Можна давати тваринам цукерки, печиво, банани, хліб? (Можна, якщо тварини будуть, є цілий день у них разболітся живіт.)

Приїхали в зоопарк.
Проблема. Ой, хлопці, подивіться: мавпочка Чіка відкрила всі вольєри, тварини вибігли з вольєрів і збилися всі в одну купу. Як же їм допомогти? Може тварин відправити в ліс? (В ліс не можна, ці тварини не звикли піклуватися про себе самі). Може забрати їх додому? (Ні, ці тварини хижі).
Треба розсадити їх по вольєрах, це нам допоможуть картки-символи.
Діти розсаджують тварин під символами. Хлопці, давайте перевіримо, чи правильно ми зробили тварин. (Перевіряємо).
Тварини пропонують вам пограти в гру «Збери фігуру тварини по символу». (Збираємо з геометричних фігур символи тварин. Перевіряємо).
Хлопці живуть в наших лісах тварини, яких ми бачимо в зоопарку? (Ні, ці тварини живуть в інших країнах). Які тварини живуть в наших лісах?
Давайте присядемо на галявині, відпочинемо. (Сідаємо на килимок). Хлопці, які красиві квіти ростуть на галявині, давайте їх, понюхаем (дихальна гімнастика). ( Лунає плач.) Діти звідкись лунає плач, піду, подивлюся. (Прибрати ширму).
- Ой, тут знаходяться хворі тварини: слон з хворим вухом (застудив), орел з хворим оком (тицьнув гострим предметом), собака з хворим носом (нюхала незнайомі рідини), жаба з хворим мовою (облизувала незнайомі предмети), мавпа з хворою рукою (чіпала гаряче). Ці тварини чекають допомоги. Як називають того, хто лікує тварин? (Ветеринар). Поки ветеринар в дорозі давайте розповімо тваринам:
-Для чого потрібні очі? (Щоб дивитися, читати, розглядати картинки, не падати. Плакати, розрізняти кольори.) Як треба берегти очі?
-Для чого потрібні вуха? (Щоб слухати, Чути, спілкуватися один з одним.) Як треба берегти вуха?
-Для чого потрібен ніс? (Щоб дихати, нюхати, сякатися, розрізняти запахи, вдихати і видихати повітря, носити окуляри.) Як треба берегти ніс?
-Для чого нам потрібний мова? (Розмовляти, дражнитися, облизувати морозиво і губи, пробувати на смак.) Як треба берегти мову?
-Для чого нам потрібні руки? (Торкати, брати, відчувати.) Руки покриті шкірою - вона дуже чутлива і багато чого може розповісти про предмет: він холодний або гарячий; м'який або твердий; теплий або холодний; гладкий або шорсткий; великий або маленький, з чого зроблений предмет.
Дивіться, тварини засумували. Давайте пограємо, розвеселимо хворих тварин
Пострибаємо, як жабенята, політаємо як орел, покривляемся як мавпа, потопаем як слон, повиляем як собака хвостом. (Під веселу музику).
Діти пора повертатися в дитячий сад. Сідайте в автобус, на свої місця. Щоб не скучно було їхати давайте заспіваємо пісеньку. (Їдемо, співаємо пісню)
Ми сидимо в автобусі,
Ми сидимо, ми сидимо.
Та в віконце дивиться,
Весело дивимося.
А мотор гарчить, гарчить-
Ри-ри-ри-ри, ри-ри-ри.
На когось він бурчить -
Ри-ри-ри-ри, ри-ри-ри.
Підсумок заняття:
-Хлопці, де ми побували сьогодні? (У зоопарку). Що ми робили з вами в зоопарку? (Допомагали розсаджувати тварин у вольєрах, розповідали тваринам, як треба берегти вуха, ніс, язик, руки, очі, складали символи тварин з фігур). Сподобалося вам заняття?