Конспекти занять з дітьми
«Я - людина»
Заняття в II молодшій групі.
Автор: Піщальникову Марина Леонідівна, педагог I кв. категорії, Муніципальне бюджетне дошкільний образовательноеучреждени N16 «Вікторія» р. Чистопіль РТ.
Мета: Формування уявлення дітей про будову тіла.
Завдання:
1. Уточнювати та узагальнювати знання дітей про будову тіла людини, про його функціях.
2. Закріплювати навик спілкування дітей один з одним і з дорослими..
3. Активізувати словник дітей.
4. Виховувати дбайливе ставлення до себе, до свого організму, формувати культурно - гігієнічні навички.
Матеріал:
Малюнок ляльки, простий олівець, намальована равлик на ватмані, баночки з запахами за кількістю дітей з закритими кришками, квіти, аудіозапис з голосами тварин, тарілка з яблуками.
Хід заняття
Ст.Доброго ранку! Ви прокинулися?
Д. Так.
В. Ви один одному посміхнулися?
Д. Так (посміхаються один одному).
В. Сьогодні до нас на заняття прийшли гості. Давайте ми їм теж посміхнемося і познайомимося з ними. Вставайте в коло разом з гостями. Кожен, кому я кину м'яч, повинен назвати своє ім'я.
(грають). Ну ось, ми і познайомилися. ( дорослі сідають, діти в колі). І дорослі, і діти схожі тим, що у кожного з нас є ім'я, і у всіх воно своє - це і відрізняє нас один від одного. А чим ми ще не схожі?
Д. Різний вік, стать, одягнені по - різному і т. д.
Ст. Молодці, ви дуже уважні.
Скажіть, а чому ж ми схожі?
Д. У нас у всіх є ручки, ніжки і т д.
В. Правильно. Давайте пограємо. Я буду називати частину тіла, а ви показувати.
Голівонька - соловейко (гладять себе по голові).
Лобик - бобик.
Носик - курносик (з закритими очима чіпають кінчик носа).
Щічки - грудочки (труть кулачками).
Оченята - фарби (моргають).
Вушка - непослушки.
Ручки - хватучки.
Пальчики - хлопчики.
Животик - обормотик.
Спинка - тростинка.
Ніжки - топотожки.
(діти сідають).
В. Цікавий ось питання,
Для чого нам потрібен ніс?
І навіщо у всіх у нас
На обличчі є пара очей.
(дістає малюнок ляльки з намальованими очима).
Хлопці, сьогодні мені в руки потрапив малюнок, але щось в ньому не так, а ви здогадалися, чого не вистачає?
Д. Не намальовані очі.
Ст. Правда, хлопці, молодці. Що ж нам допомогло знайти помилку в малюнку?
Д. Ми подивилися і побачили, нам очі допомогли.
В. Вірно. Очі дозволяють нам побачити багато нового і цікавого: картинки в книжках, мультфільми, нові ігри. Давайте я дорисую цей малюнок (або дитина). Як ви думаєте, чи потрібно берегти очі? Як?
Д. Потрібно. Довго не дивитися телевізор, під час прогулянки не кидатися піском, довго не сидіти за комп'ютером, обережно користуватися гострими предметами, брудними руками не лізти в очі і т. д.
В. Правильно, а ще я хочу познайомити вас з грою. Уявляєте, зараз наші очі будуть малювати равлика. Міцно заплющить очі і відкрийте. Слідкуйте за моїм пальчиком вічками (вихователь водить пальцем по равлику, потім вправа повторюється без показу вихователя).
Ст. Подивіться, на нашому столі стоять баночки. Цікаво дізнатися, що в них було? Давайте подивимося (підходить до столу). Змогли ви дізнатися, що лежало в баночках?
Д. Немає.
Ст. Давайте, я відкрию кришки. (відкриває кришки, пропонує дітям взяти в руки). Тепер ви здогадались, що було в баночках? Що було в баночці ... ... Що нам допомогло це дізнатися?
Д. Носик, ми понюхали і дізналися і т. д.
Ст. Молодці. А тепер давайте прогуляємося по лісовій галявині. Дивіться, скільки тут квітів, а яке повітря свіже! Вдихніть носиком глибоко. Послухайте, здається хтось кричить...(аудіозапис зі звуками домашніх тварин). Та тут недалеко пасовище! Хто ж там пасеться?
Д. (діти називають тварин, яких вгадали).
Ст. Молодці, хлопці, а як ви здогадалися?
Д. Ми почули, нам вушка допомогли.
В. Правильно, вуха - це теж наші великі помічники. Чи потрібно їх берегти і як?
Д. В холодну пору потрібно носити теплу шапку, вушка потрібно мити, щоб добре чули, не можна штовхати туди різні предмети.
Ст. Розумниці. Всі ви знаєте, ви веселі і дружні хлопці, а хочете пограти?
Діти і вихователь йдуть по колу зі словами:
Рівним колом один за одним
Ми йдемо за кроком крок.
Стій на місці! Дружно разом
Зробимо ось так...
( виконують танцювальні рухи руками і ногами) Ну, ось, наші ручки - хватучки і ніжки - топотожки теж нам допомогли. А ще я знаю, що ви вмієте розповідати вірші руками, давайте покажемо нашим гостям (одна дитина показує, а решта повторюють).
В. Щоб рости міцним і здоровим, потрібно щодня робити зарядку, чисто вмиватися, їсти лише корисні продукти і вітаміни. А ви знаєте, в яких продуктах найбільше вітамінів?
Д. У фруктах і овочах.
В. Правильно і сьогодні я хочу вас пригостити яблуками, в них багато вітамінів і корисних речовин. Але спочатку я хочу вам всім побажати міцного здоров'я, а ви побажайте здоров'я нашими гостями попрощайтеся з ними.