logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

Іскру гаси до пожежі, біду відводь до удару.

Заняття з безпеки

Автор: Гатиятова Лілія Анатоліївна, МБДОУ N16 «Вікторія» місто Чистопіль РТ.

Мета: розширення знань про причини виникнення пожежі, про заходи обережності при користуванні електричними приладами, про електричному струмі. Вчити як треба діяти в нестандартних ситуаціях, розвивати мовленнєву активність, мислення, вчити розмірковувати.
Матеріал: електричний провід, гумовий кульку, знак “Небезпечно! Висока напруга", картинки із зображенням електричних приладів, плакат з кросвордом, конверт з листом.
Методичні прийоми: рішення кросвордів, відгадування загадок, бесіда, рішення проблемних ситуацій.
Хід заняття
Вихователь повідомляє дітям про лист (лист виявилося в поштовій скриньці в групі). На конверті знак - попередження про небезпеку.
- Лист від Предупреждалкина! Тепер зрозуміло, чому на конверті такий знак.
Вихователь зачитує лист.
- “У місті почастішали пожежі, стаються нещасні випадки з дітьми і я хочу попередити вас про необхідність обережного поводження з вогнем та електрикою. Я приготував для вас завдання, виконайте їх і я буду за вас спокійний.
Ваш Предупреждалкин."
1). Хлопці, розгадаєте кросворд і зрозумієте, про що я хочу вас попередити
а). Щоб не було вогню
Не грайте ви в мене.
Я вогню сестричка,
Маленька.... (сірник).
б). Хто мене не бережеться
Той дуже сильно обпечеться .
(Вогонь).
в). Побачивши дим не позіхайте,
Нас швидше викликайте.
(Пожежники).
г). Хоч і маленька я,
Але недовго й до вогню.
(Іскра).
д). З чим біжить курочка заливати кошкін будинок? (Відро).
е). Де з вогнем безтурботні люди
Обов'язково він буде.
(Пожежа).
- Яке слово вийшло в червоних клітинках?( Пожежа).
- Про що Предупреждалкин нас попереджає?
- Від чого може виникнути пожежа?
Правила від Предупреждалкина: не можна гратися сірниками і самим розводити багаття.

2). Послухайте загадки і здогадайтеся про яких предметах йде мова. Знайдіть їх на картинках (картинки висять високо ) очима, мовчки, а я до кого-небудь підійду, він мені на вухо скаже відповідь. Якщо вірна відповідь - скаже вголос.
а). Я сиджу біля віконця,
На весь світ в нього глянути.
(Телевізор).
б). Пливе електрохід
То назад, то вперед.
(Праска).
в). На столі я перебуваю,
Вам, хлопці, буду в нагоді.
Мене ввечері включите
Коли читати ви захочете.
(Настільна лампа).
г). Тільки я, тільки я,
Я на кухні головна.
Без мене, як не трудіться,
Без обіду насидитесь.
(Електрична плита).
д). Захочете, ви, хлопці,
Я вам пісеньку заспіваю.
Якщо пісню не хочете -
Я розповім вам казку.
(Магнітофон).
е). Я і важливий, я і потрібен,
Лише увімкніть ви мене.
Якщо тільки захочу
Окропу закип'ячу
І вас чаєм напою.
(Електричний чайник).
ж). Те, що зберігається погано на спеці
Поклади в мене й збережи.
(Холодильник).
з). Він один на цілому світі
Радіє з пилом зустрічі.
Її швидко збере
І порядок наведе.
(Пилосос).
Молодці, всі загадки відгадали.
- Як всі ці прилади називаються?
(Електричні прилади).
- Про що Предупреждалкин хоче нас попередити, чого він боїться?
(відповіді дітей).
-Так, він нагадує нам, що деякими електроприладами можна користуватися тільки в присутності дорослих, що користуватися ними потрібно обережно, так як це прилади, що працюють на електричному струмі. Які це прилади? (Праска, магнітофон, пилосос, телевізор, чайник, плита).
3). Ще одне завдання: "Знайдіть в групі незвичайні предмети". Цікаво, що ж це за предмети? Давайте разом пошукаємо їх.
Діти знаходять обірваний електричний провід, який звисає зі стіни.
- Що ж робити? (відповіді дітей).
- Ми не знаємо чому цей провід обірваний, не знаємо, що сталося, не знаємо чи є у проводі струм, тому чіпати його не можна, так як може вдарити струмом, а це небезпечно для життя. У нас тут є дерев'яна гімнастична палиця, їй ми можемо відкласти провід. А ось мокрою палицею або залізницею в цьому випадку користуватися не можна, так як вода і залізо проводять електричний струм.
-А куди потрібно повідомити про оборванном проводі? Адже можуть постраждати інші люди(відповіді дітей).
-Правильно, обов'язково потрібно повідомити дорослим або зателефонувати по телефону. А куди будемо дзвонити? Хто-небудь знає? (відповіді дітей).
Для надзвичайних ситуацій існує спеціальний номер телефону"01". Тому номером телефонують і в разі пожежі. Але як же вони дізнаються куди їм їхати? Звичайно, ми їм повідомимо де ми знаходимося: вкажемо вулицю, будинок, якісь орієнтири. Давайте спробуємо це зробити, потренуємося (дзвонять по іграшковому телефону).
Відсунули провід, пішли далі. Діти помічають висить надувну кульку, а поруч знак-.
Діти пропонують зняти кулька, вихователь спочатку погоджується, а потім з сумнівом говорить:"Як же ми його знімемо, там знак якийсь висить".
Вислуховуються відповіді дітей.
-Виявляється, якщо висить такий знак, то це попередження про високу напругу. Ми правильно зробили, що не полізли за кулькою, це небезпечно! У нас в дитячому саду теж є такий знак. Де ми його з вами бачили?
-Предупреждалкин в конверт поклав гумовий кульку в подяку за те, що ми всі його завдання виконали. Тепер він за нас спокійний, нічого з нами не станеться.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове