Конспекти занять з дітьми
«Граємо в резиночку»
Майстер-клас.
Автор: Кабанова Надія Василівна, інструктор з фізичної культури, Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий садок N 47, Ростовська обл г Новочеркаськ.
Мета: підвищення професійної компетентності педагогів у питанні стимулювання рухової активності дітей шляхом використання гри в резиночку в ході організації та проведення освітньої діяльності в режимних моментах і самостійної діяльності.
Завдання:
1. Ознайомлення з впливом ігор з гумкою на фізичний розвиток і організм людини.
2. Сприяти розвитку професійно - творчої активності, розкриттю внутрішнього потенціалу кожного педагога, шляхом створення умов для індивідуальної і колективної діяльності.
3. Навчання техніці стрибків через гумку, як однієї з форм організації фізкультурно-оздоровчої роботи в режимі рухової діяльності дітей старшого дошкільного віку.
4. Створення позитивного емоційного клімату у педагогів у процесі участі у заході.
Матеріал: картки червоного, синього або зеленого кольору, мультимидийное обладнання, картки-схеми, пелюстки ромашки, маркери, гумки.
План проведення:
1. Збір учасників майстер-класу.
2.Формування команд.
3.Презентація технології «Навчання стрибків через резиночку».
4. Практична частина «Веселі стрибки».
5Мозговой штурм.
6. Рефлексія.
Хід заходу:
Звучить спокійна, приємна музика.
Педагоги, заходячи в спортивний зал, вибирають по одній картці (червоного, синього або зеленого кольору). Команди формуються за кольором і займають відповідно кольору - місце.
Презентація технології «Навчання стрибків через резиночку».
Слайд 1
Пропоную Вашій увазі презентацію «Навчання стрибків через резиночку».
Слайд 2
Цитата про гру С. А. Шмакова.
Слайд 3
Актуальність
Формування здорового покоління - одне з головних стратегічних завдань розвитку країни. Це регламентується і забезпечується низкою нормативно-правових документів: Законів РФ «Про освіту», «Федеральними державними вимогами до умов реалізації основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти», «Федеральними державними вимогами до структури основної загальноосвітньої програми дошкільної освіти», «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення», Указу Президента Росії «Про невідкладні заходи щодо забезпечення здоров'я населення в РФ», «Конвенцією про права дитини», національної освітньої ініціативи «Наша нова школа» і т. д.
Порівняльний аналіз за дослідженнями фахівців, виявив несприятливу тенденцію щодо показників здоров'я дітей за останні 15 років. Кількість дітей - дошкільників з хронічною патологією збільшилася в 2 рази (з 11,8 до 21,3 - 26,9 %), а дітей, які не мають відхилень у стані здоров'я, знизилася до 5-6 % (дані НДІ гігієни і охорони здоров'я дітей і підлітків НЦЭД РАМ. Рухи необхідні дитині, так як сприяють розвитку його фізіологічних систем і, отже, визначають темп і характер нормального функціонування організму, що росте. Рухова діяльність сприяє формуванню однією з важливих потреб дитини в здоровому способі життя. Мої спостереження показують, що рухова активність у дітей недостатня, особливо в осінньо-зимовий період, коли на вулиці негода. Крім того, до старшого дошкільного віку діти, маючи високу потребу рухової активності, не завжди можуть її реалізувати на належному рівні і з причини того, що самостійна рухова активність дітей цього віку все більше обмежується створеними умовами в дитячому садку і сім'ї (збільшується тривалість освітньої діяльності з переважанням статичних поз), а також у дітей цього віку активізуються пізнавальні інтереси (комп'ютерні ігри, конструювання, перегляд телепередач і відеокасет тощо). У зв'язку з цим у дітей саме цього віку вже можуть сформуватися шкідливі звички малорухливого способу життя. А в майбутньому захворювання серцево-судинної системи, ожиріння, хвороби суглобів з опорно-рухового апарату. Це і зумовило вибір теми «Підвищення рухової активності дітей шляхом використання гри в «Резиночку» за допомогою проекту «Стриб-скок».
Слайд 4
Як виявилося, все нове - добре забуте старе. Так, звичайна гумка стала справжньою знахідкою для мене в роботі з дітьми по стимулюванню їх рухової активності. Основою гри є стрибки.
Стрибок у «Гумках» - це не просто стрибок у висоту. Він має особливу, відпрацьовану техніку, тому гра в «Резиночку» сприяє розвитку координації рухів, витривалості, спритності, зміцнення всіх м'язів тіла і серцево - судинної системи організму. Стрибки спрямовані на тренування внутрішніх органів і систем дитячого організму. Стрибки через гумку сприяють підвищенню витривалості, тренують почуття ритму, в стрибках діти виявляють велику активність і наполегливість. І найголовніше - ця гра не вимагає багато місця і великої кількості гравців (мінімум 3 людини).
Слайд 5
На жаль, не всім рекомендується займатися стрибками через резиночку, так як навантаження при виконанні даних вправ дуже великі.
- Дітям, що мають відхилення з боку серцево - судинної системи, протипоказані вправи, виконання яких пов'язано із затримкою подиху, різкою зміною темпу рухів.
- Хвороби верхніх дихальних шляхів (хронічне запалення легенів, астматичний бронхіт). Виконання незвичайних по координації фізичних вправ може викликати у дошкільнят порушення ритмічності дихання
- Також слід врахувати, що при стрибках дуже сильно збільшується артеріальний тиск. При підвищеному АТ діти погано переносять стрибки, підскоки.
Слайд 6-8
Проект включає три етапи: підготовчий, практичний, заключний.
Слайд 9
Робота по реалізації проекту ведеться в чотирьох напрямках: самоосвіта, робота з дітьми, педагогами, батьками. Детальніше я зупинюся на практичному етапі навчання дітей техніці стрибків через резиночку .
Слайд 10
Ознайомлення з новим спортивним атрибутом - гумка. Діти пізнають властивості гумки (еластичність, міцність). Придумують способи використання гумки в грі.
Слайд 11
Діагностика техніки стрибка на двох ногах.
З 22 осіб у підготовчій групі:
- не вміють відштовхуватися обома ногами одночасно 9 осіб;
- нескоординованість рухів 7 осіб;
- 20 осіб не знають про гру.
Слайд 12
Я стала використовувати нетрадиційне спортивне обладнання на заняттях і ранковій гімнастиці.
Слайд 13
Розповіла про гру «Резиночка» використовуючи ІКТ. Показала і объясненила найпростіші способи гри «Резиночка».
Слайд 14
Використання нетрадиційного спортивного обладнання в освітній діяльності в ході режимних моментів. Хлопці із задоволенням грають в «Резиночку» у вільний час.
Слайд 15.
Для розширення рухового досвіду дітей я використовую схеми стрибкових завдань.
Слайд 16
Робота з батьками
Слайд 17
Проведення дитячого турніру «Кенгуру» у стрибках через гумку .
Самостійна організація дітьми ігри в резиночку.
Слайд 18
До нових зустрічей.
Практична частина
Інструктор по ф.до.
Добре, коли з ранку
Починається гра!
Сміх, веселощі, біганина,
Коли грає дітвора.
Позаздриш дітворі:
І дівчаткам, і хлопчикам.
Дорослим хочеться грати,
Так треба міру дотримуватися.
Але сьогодні особливий день,
Зібралися ми неспроста.
І у дорослих, і у дорослих,
Починається гра!
Учасники діляться на три команди (вибираючи картки за кольором)
Ігрові завдання “Веселі стрибки»
Команди отримують картки - схеми стрибків через резиночку. Після 5-ти хвилинної підготовки, учасники повинні виконати запропоноване завдання.
Перерва.
Вся наша робота щодо стимулювання рухової активності дітей повинна бути спрямована насамперед на оздоровлення дитячого організму. Тому, щоб більш ефективно розв'язувати завдання в цьому напрямку, я використовую на заняттях різні оздоровчі технології: студенти закріплюють навики правильного виконання елементарного самомасажу, дихальних вправ, виконують вправи на релаксацію, пальчикову гімнастику і, разом з тим розвивають свої рухові якості. Ми з Вами зараз згадаємо і зробимо дихальна вправа « ВІТЕРЕЦЬ».
Я вітер сильний, я лечу,
Лечу, куди хочу
Хочу наліво посвищу
Можу подути направо
Можу і вниз
І хмари
Ну а поки я хмари розганяю |
руки опущені, ноги злегка розставлені, вдих через ніс
повернути голову ліворуч, губи трубочкою і подути
голова прямо, вдих, голова направо, губи трубочкою, видих
опустити голову, підборіддям торкнутися грудей, спокійний видих через рот
голова прямо, вдих через ніс, видих через губи трубочкою, вдих
кругові рухи руками. |
Повторити 3-4 рази.
«Мозковий штурм»
Кожна команда повинна придумати, схематично зобразити на папері і показати новий елемент гри «Стрибки через резиночку».
Рефлексія
Гра «Ромашка» «Чого навчається дитина в грі «Резиночка»?» (роздати пелюстки ромашки і маркери всім учасникам, після виконання завдання викласти ромашки на килимі і зачитати, які оздоровчі, освітні і виховні завдання вирішують ігрові вправи з гумкою).
Стрибки через резиночку - це забава нашого дитинства.
Вихованці нашого дитячого садка теж із задоволенням стрибають через гумку. В цьому майстер-класі я поділилася своїм досвідом навчання дітей дошкільного віку стрибків через резиночку.
Тому, що стрибки через резиночку це одна з форм оздоровлення дитячого організму, кращий метод підвищення рівня фізичної підготовленості, що майже не має яких-небудь меж або обмежень.
Наприкінці майстер-класу учасникам і гостям пропонується буклет «Дитяча гра «в Резиночку».