logo1logo2
logo3
k1
k2
k3
k4
k5
k6
k7
k8></a></td>
        </tr>
      <tr>
        <td align=k9

stik logo4 logo5Головна | Заняття | Консультації logo6

Конспекти занять з дітьми

«Дружна сім'я»

Конспект інтегрованого заняття у середній групі.

Автор: Рижкова Тетяна Миколаївна, вихователь, МБДОУ «Центр розвитку дитини - дитячий садок № 12» Лівобережного району р. Воронежа.

Мета заняття:

  • дати дітям загальне уявлення про їхні права у родині;
  • вправляти у читанні коротких слів;
  • збагачувати словниковий запас дітей, розвивати мовні навички;
  • вчити драматизації знайомої казки зі зміненим закінченням;
  • розвивати елементарні математичні уявлення: цифра 7, знання геометричних фігур, ставлення один - багато;
  • закріплювати вміння узагальнювати групи предметів по цілі їх використання;
  • закріплювати знання кольорів;
  • тренувати вміння конструювати;
  • викликати бажання допомогти оточуючим.

 

Попередня робота:

Бесіда про сім'ю, членів сім'ї, взаємини між ними, читання літературних творів за темою, обговорення прочитаного.

Словникова робота:

Активізація словника: слова, що називають членів сім'ї, закріплення їх лексичного значення; назви різних круп, освіта від них прикметників чоловічого і жіночого роду.

Матеріали та обладнання:

Персонажі: Тато, мама, дідусь, бабуся.
Посібники та обладнання: Ширма, маски і атрибути до казки «Ріпка», конверт із запрошенням у гості, картина «Сімейне фото», ребус «7Я», муляжі овочів та фруктів, каструля, клубочки пряжі, журнали, один з них в'язальний, скотч, клей, аркуші паперу, книга, яка потребує «лікування», іграшкові інструменти.
Матеріали для роботи, за кількістю дітей: Одноразові ложки і тарілочки з наклеєними на дно різними крупами, ковролін формату А4, геометричні фігури для кріплення на нього.

Хід заняття:

Вихователь показує дітям конверт і дістає з нього запрошення в гості. Але замість підпису на ньому стоять загадкові знаки «7 Я». Діти розгадують ребус, і переконуються у правильності, знайшовши картину в конверті ілюстрацію «Сімейне фото». Бесіда з дітьми про сім'ї, членів сім'ї, права дитини в сім'ї.
Вихователь пропонує дітям стати в коло і виконати ігрове вправу «Я росту, я намагаюся».
Після вправи вихователь запитуємо дітей, не хочуть вони відправитися в гості на килимі-літаку. Діти погоджуються і всі разом сідають на килим. Під час «подорожі» діти відповідають на запитання про свою родину:
Хто ти для мами? Хто для тебе тато твого тата?
Хто ти для бабусі? Як звати твого дідуся?
Ким буде для тебе син твоєї мами? І т. п.
Діставшись до місця, діти вітаються, знайомляться з господарями і вирішують їм допомогти. Команда дівчаток із запропонованих речей відбирає потрібні:
для мами - овочі, необхідні для приготування борщу;
для бабусі - все необхідне для в'язання шкарпеток.
Команда хлопчиків з того ж набору приносить:
для дідуся - все необхідне, щоб «підлікувати» порвану книгу;
для тата - інструменти, які потрібні для лагодження стільця.

Дітей запрошують за столи. На них накрите «частування» - тарілочки з «стравами» з різних круп. Діти імітують процес їжі. Вихователь питає, чи сподобалося їм частування. Діти формулюють пропозиції «Смачний суп ...», «Смачна каша ...» утворює прикметник потрібного роду від назви тієї крупи, яка кожному з них дісталася.
В подяку дітям пропонується побудувати будинки з геометричних фігур для дітей, які підростають у сім'ї господарів і мріють жити поруч з батьками. Необхідно назвати геометричні фігури, їх колір, полічити їх, сконструювати будинку. З виконаних робіт на килимі вибудовується вулиця. Їй дається назва «Казкова». Діти прощаються з господарями і відправляються гуляти по новій вулиці. Вулиця приводить їх до казкового замку (ширмі, за якою стоїть скриня з атрибутами для вистави). Діти читають назву казки на ньому («Ріпка»). Діти читають, відкривають скриню, надягають маски, розігрують драматизацию казки. Фінальний уклін.

Вихователь з дітьми підводить підсумок заняття.

   
Rambler's Top100 Матеріали, розміщені на сайті, надіслані користувачами, взяті з відкритих джерел і представлені на сайті для ознайомлення. Всі авторські права на матеріали належать їх законним авторам. Використання матеріалів дозволено тільки з письмового дозволу адміністрації сайту.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове