Конспекти занять з дітьми
«Звук [Р] »
Конспект відкритого індивідуального заняття з автоматизації звуку в логопедичній групі «Росинка».
Автор: Телегіна Н.З.,
вчитель-логопед I категорії, МБДОУ N101, р. Міас.
Мета: автоматизувати звук [Р] у тексті.
Завдання заняття:
- уточнити артикуляцію та ізольоване вимовляння звуку [Р];
- продовжувати формувати тривало спрямовану повітряний струмінь.
- продовжувати вчити вимовляти звук [Р] в складах, словах, реченнях;
- вправляти визначення наявності звуку в ловах;
- закріпити поняття «транспорт»;
- розвивати інтонаційну і мімічну виразність, увагу, дрібну моторику.
Попередня робота:
Заучування віршів, скоромовок, бесіда про транспорт.
Обладнання: квасолевий басейн, іграшки «транспорт», лічильні палички, речиночки для волосся.
Словник: транспорт, вантажівки, вертоліт, тролейбус, трамвай,
Хід заняття.
Оргмомент.
- Згадай, який транспорт ти знаєш?
- Який перший звук в слові «ракета»?
- Де чується звук «Р» у слові «катер»?
Повідомлення теми заняття.
На занятті ми будемо говорити сьогодні про звук «Р» і згадаємо, який транспорт ми знаємо.
1. Артикуляційний образ.
Давай з тобою згадаємо артикуляцію звука «Р» за схемою.
2. Розвиток дихання.
Використання повітряних фломастерів, по доріжці (вдихаємо носом, видихаємо через рот).
Ізольоване пропевание «Р».
3. Автоматизація звука «Р» у складах.
Чистомовки з резиночками «Запам'ятай. повтори».
Ра-ра-ра - ракета, парашут, трамвай, трактор, тролейбус.
Ро-Ро-ро - метро.
Ру-ру-ру - вантажівка, парус.
Ер-ер-ер - катер, вертоліт.
4. Гра «Пари слів» (асоціація). Автоматизація звука «Р» у словах.
Рейки - трамвай.
Шум - трактор.
Вись - ракета.
Вода - катер.
Мотор - вантажівка.
Небо вертоліт.
Роги - тролейбус.
Хвилі - парус.
Матрос - корабель.
5. Гра «Добавлялка» (я називаю перше, а ти додаєш.)
Трамвай -
Трактор -
Ракета -
Катер -
Вантажівка -
Вертоліт -
Тролейбус -
Парус -
Корабель -
6. «Квасолевий басейн» Автоматизація «Р» в реченні.(Опустити кисті рук в басейн, позика знайти і дістати іграшку - транспорт, промовляючи вірш).
В мисці не сіль, зовсім не сіль,
А кольорова квасоля.
На дні іграшки для мене,
Я їх дістану без праці.
Розкласти транспорт по коробочках: 1. повітряний.
2. водний.
3. наземний.
Діставши іграшки сказати цілим реченням. (Це ракета, ракета повітряний вид транспорту.)
7. «Веселий скороговорщик» Автоматизація «Р» в тексті. (Промовляючи скоромовку, показувати рух руками.)
- Краб дереться на корабель, а каракатиця з корабля котиться.
- Трамвай травмував тролейбус.
- Тридцять три вагони в ряд тараторять, торохтять.
8. Гра «Супер-палички» Автоматизація «Р» в тексті.
1. Склади картинку за зразком, промов вірш, виділяючи звук «Р»
Ось так веселка на небі -
Як кольоровий килим!
А над веселкою - ракета
Злетіла до небес.
Ось таку саму ракету
Я побудую сам.
2. Назви ракету лагідно.
8. Звуко-буквений аналіз слова РАКЕТА (усно).
9. Підсумок.
Що ми сьогодні робили?
Який звук вивчали?
Що сподобалося?
Як ти займався?